וידוי והצעה (מקווה שלא טריגר, אבל יש סיכוי)

נוויס

New member
וידוי והצעה (מקווה שלא טריגר, אבל יש סיכוי)

שלום. אני בת 29, ואני מופרעת אכילה כבר כמעט 15 שנה. אפשר בהחלט לומר שזה הדבר שהכי התמדתי בו בחיים- הרבה יותר מכל מקום עבודה, תחביב או קשר ידידותי. הפרעת האכילה שלי היא יחסית מינורית ולא מסכנת חיים, היא רק הופכת את החיים (שלי, ולפעמים של הסובבים אותי) לסיוט. מה אני עושה- זה די מביך: אני לועסת אוכל ויורקת אותו, בעיקר דברים מתוקים, וזה יכול להגיע לכמויות ענקיות ולשעות רבות מדי יום. בנוסף יש לי תקופות של חוסר שליטה באכילה, מה שמתבטא בעלייה במשקל. מדי פעם זה נרגע ואז אני משתעשעת במחשבה שאולי זהו, נפטרתי ממנה בדרך נס, אבל כמובן שאני מבינה שהסיכוי לכך הוא אפסי, וחרדה מהיום שהיא תתפרץ מחדש. זה קורה מן הסתם בעיקר בעיתות של מעבר ומצוקה. כמו עכשיו. אני אחרי טיול ארוך, אצל ההורים בנתיים, בעיר שלא גרתי בה שנים, ובחוסר ודאות לגבי עתידי המקצועי או המקום שבו אגור בשנים הקרובות. בחודש הראשון, בדרך נס, ההפרעה היתה תחת שליטה. עכשיו יש צירוף של טריגרים- התחלתי עבודה זמנית בקייטרינג (כל הזמן חשיפה למזון) וגם העובדה שאני אצל ההורים- שכל הזמן יש אצלם אוכל. בקיצור זה התפרץ בכל הכוח. בשבוע האחרון אני מבלה כמעט כל לילה בהשחתה שיטתית של אוכל. אין צורך לציין שזה עולה לי ולהורים שלי הרבה כסף, ובקרוב הם ישימו לב להיעלמותם המסתורית של מוצרי מזון, מה שיגרום להרעה ביחסים. אני בחסך מטורף של שעות שינה, מה שכמובן לא תורם לשליטה שלי באכילה. אני בטיפול אצל פסיכולוגית מקסימה, אבל היא לא מומחית בהפרעות אכילה. התחלתי לחפש טיפול שהוא יותר בסגנון קוגניטיבי התנהגותי, אבל יחד עם כל שאר החיפושים שאני צריכה לעשות- דירה, עבודה, וכו' וכו'- זה איכשהו לא מתקדם. בנתיים מצב הרוח שלי יחסית בסדר, אבל אני מבינה שהמצב הוא עם פוטנציאל רציני להידרדרות מהירה, וצריך לעשות משהו. (ואז לא עושה). אז למה אני כותבת? קודם כל זה עוזר לארגן את המחשבות במילים, לא משנה כמה פעמים כבר עשיתי את זה. דבר שני, אני יודעת שההפרעה היא הרסנית אבל איכשהו זה שכמעט רק אני יודעת עליה, מפחית את המוטיבציה שלי לפעול ועוזר לי להתעלם. אולי אם יהיה מישהו שנדווח זה לזה על ההתנהגות, למשל על האם וכמה התעסקנוי באוכל בצורה לא בריאה, וגם שנוכל לתמוך זה בזה ולהיתמך- זה יכול מאוד לעזור. יש פה מישהי שזה במקרה מדבר אליה? אני אשמח לשמוע.

למעלה