ויב״ק בלי דולה - יש חיה כזאת?

lulalo

New member
באיכילוב

שהוא, לפי מיטב הבנתי, שנוא על כל הדולות/הטיבעיסטיות
מאפשרים ניטור על כדור או בעמידה או בתנועה.
רק אם המוניטור לא תקין מתחילים להתעקש על שכיבה.

למה שנוא?

ממש לא.... לפחות לא עבורי. אני נהנית שם (מזמן לא הייתי אבל כקונספט...)

lulalo

New member
את שואלת אותי?

אני לא שונאת אותו בכלל, להיפך. מבחינתי חוויות הלידה שלי שם היו מצויינות. אבל מספיק לרפרף בפורום לידה פעילה וביתית כדי להבין את הברז סביבו

MiMamiMexicana

New member
נצל"ש אפשר בניטור רציף אך תקין

לכל האורך להתנתק מידי פעם למקלחת נגיד? או לפיפי, אני הייתי 12 שעות עם ניטור רציף עם בלון בלי שהרשו לי אפילו ללכת לפיפי (אבל זה היה בגלל ירידות דופק ומצוקה עוברית)

מעשית זה אפשרי

אני הייתי כך (לא בויב"ק- "סתם" זירוז" ובטח שעם בלון הייתי במקלחת ואפילו לא הייתי בחדר לידה0 הייתי במחלקה והסתובבתי כל הלילה בין המקלחת למיטה ולמסדרון בלי שום ניטור למשך 6 שעות לחות)
יש בתי חולים שיאפשרו יותר ויש כאלו שלא
כאמור- יש שוני גדול ביןמדיניות בית חולים כזה או אחר ושוה לברר על זה לפני שניגשים ללדת ויב"ק

MiMamiMexicana

New member
גם אני עם הבלון לא הייתי בחדר לידה

אבל בגלל ירידות דופק לא נתנו לי לקום מהמיטה אפילו לפיפי, זה היה מחריד בעיני לעשות בסיר, שנאתי את זה, זה אחד הדברים הכי קשים שהיו לי בכל תהליך הלידה הארוך מאוד, עשו איתי חסד ונתנו לי ללכת לפיפי לפני שמחברים פיטוצין/ אפידורל, אז פגשתי את הפקק המפורסם
לא משנה שאחרי 12 שעות הפתיחה עדיין הייתה אולי 1.5 וגם אחרי כמויות פיטוצין ופקיעת מים וג'קוזי ובקיצור כל מה שקיים בפרוטוקול

אבל היו לך ירידות דופק

זה מצב אחר לגמרי... אנחנו מדברות על מצב תקין בו אין ירידות דופק
ברור שכשיש ירידות דופק הרבה הרבה הרבה יותר זהירים

MiMamiMexicana

New member
כן, כמובן, מדברת על מצב תקין לגמרי, ברור שאני

בעצמי לא אקח סיכון של לא ליהיות מנוטרת כשקיים סיכון לעובר

לי נתנו בשע"צ

למקלחת נתנו לי פעם אחת (עשיתי "דיל" עם הרופאה). לשירותים גם נתנו (במעייני הביאו לי סיר עם ניטור רציף אבל אז היו ירידות בדופק. בלידה הזאת ב"ה הניטורים היו תקינים לאורך כל הדרך)

סליחה, נכחת בלידה הראשונה שלי?!

חיברו אותי לפיטוצין, ואמרו לא לא לקום מהמיטה. לפיפי נתנו לי סיר ובמוניטור היה עליי כל חצי שעה לחצי שעה. אז נכון שלא קשרו אותי מילולית אבל במה זה שונה אאסור לי לקום מהמיטה?! ההרגשה היתה לא נעימה, מגוחכת ומבזה. ולמה באמת? מוניטור תקין, רק ירידת מים בלי צירים טבעים בשלב תחילת הזירוז. שום מיעוט מי שפיר, שום עובר במצוקה.

כמו ש3קטנה כתבה

לא יכולה לומר לך על לידות ויב"ק בלי דולה כי לא נכחתי בכאלה
אבל עקרונית- הדרישה לניטור רציף קיימת בכל בתי החולים
בכרמל ב-2 ויב"קים שנכחתי בהם די העלימו עין מיולדת שנמצאית שעה במקלחת וכו'- אבל זה כשהמוניטור הרכאשוני היה סופר דופר תקין והלידה התקדמה טוב
במקרה אחר פשוט היה כ"כ עמוס שלא שמו לב

כרמל מאוד תומכים בויב"ק ואפילו בשיחת ה"הפחדה" כביכול כשמחתימים אותך על הסיכונים הםמנסים מאוד לא להפחיד- למשל מתמחה ששמעתי מסבירה לאשה- "אנחנו אחרי קיסרי ממליצים לנסות לידה וגינלית כי סיכויי ההצלחה גדולי- מעל 70%" ואח"כ הציגה את הסיכונים "יש סיכוי מאוד קטןם לקרע ברחם לכן את פה ומנוטרת יותר מהרגיל. לכל אשה בכל הריו יש סיכוי של כ-20% לעבור קיסרי ואילול אצלך אחרי קיסרי הסיכוי גדל במעט ל-30%"
תסכימי איתי שדרך הצגת הדברים אינה מפחידה ומחלישה...
בקיצור- הבנת את דעתי איפה המקום היותר תומך לויב"ק
אבל כמו ש3קטנה כתבה- יש לאחרונה קצת שינוי בבני ציון. לא יודעת אם על לידותיי שלי (לו הייתי ויב"קית) הייתי לוקחת את הצ'אנס לשינוי לעומת מקום שמתורגל זמן רב לא לראות בויב"קיות "פצצה מתקתקת"

מה זה ניטור רציף?

הם בעקרון מבקשים לשכב על המיטה עם המוניטור לכל הלידה?

לא צריך לשכב במיטה, להפך..

דווקא צריך להתעקש שלא לשכב כל עוד לא לקחת אפידורל. את יכולה להיות מחוברת למוניטור, בישיבה על המיטה, בישיבה על כדור ובעמידה כדי שתוכלי להקל על הכאב. שכיבה במיטה מנטרלת את יכולת התנועה שלך, עלולה לגרום לצירים כואבים יותר ולפגוע בהתקדמות התהליך. אז כן, אחרי קיסרי קודם המגמה היא ניטור רציף אבל כל עוד אינך מאולחשת אל תשכבי במיטה.

ניטור רציף

זה מוניטור כל הזמן
יש בתי חולים שמבחינתם אכן זה אומר לשכב על המיטה כל הזמן- ככה קשה מאוד ללדת בלידה פעילה ובויב"ק זה אפילו עוד יותר חשוב
יכולה לומר לך רק שבכרמל כאמור לא תמיד מתעקשים על ניטור רציף (אם כי זה בהחלט הנוהל הרשמי) וגם כשכן יש ניטור- אפשר בהחלט בעמידה ליד המיטה, על כדור פיזיו וכו' כשהמלווים מחזיקים את המתמר כדי שהדופק לא יברח

כל עוד מאפשרים להסתובב עם זה לא כ"כ נורא מבחי

מבחינתי. עוד לא שללתי לגמרי אפשרות כזו, למרות שאני נוטה לכיוון קיסרי אלקטיבי.
איך לניאדו או הילל יפה מהבחינה הזו?

לך ולסיוון.

a y a l u l a

New member
ילדתי ויב"ק בלי דולה

וכך יהיה בע"ה גם בלידה הקרובה...

ילדתי בלידה ביתחולימית לגמרי, אבל מהירה מאוד מאוד כך שלא יודעת לענות לך על הניטור הרציף כי לא הגעתי לזה...
בכל מקרה מאחלת לך לידה כזאת

JnBob

New member
תודה על תשובתך! ושאר התשובות כמובן

פירסמת אולי סיפור לידה?
למה החלטת ללדת בלי דולה? מה היה תהליך ההכנה שעשית?
וסתם תהייה כללית, המשפחה שלי (אמא, דודות) מתאפיינת בלידות ארוכות ומתישות. יש קשר בין זה ללידה שלי?

a y a l u l a

New member
פרסמתי בעבר סיפור לידה

אני לא מתחברת לעניין הדולה....
לא מרגישה צורך בעוד מישהו/י איתי בלידה.

התהליך שעשיתי... בעיקר שיחררתי.
לא עניין אותי מתי תצא העיקר שתצא כשיתאים לה...

למדתי כמה תרגילים בשיטת פאולה שתרגלתי משבוע 36-7.

ובעיקר שיננתי לעצמי שהפעם אני יולדת רגיל.(מחשבה יוצרת מציאות...
).

לא יודעת לענות לך לגבי סטטיסטיקות משפחתיות, יודעת רק להעיד על עצמי שהלידות שלי היו שונות לגמרי משל אמא שלי,
גם ההריונות שלי לא דומים לאלה של אמא שלי.... (ובאופן כללי אני לא דומה לה בכלל...)

שיהיה בהצלחה.

אפשרי בהחלט

ילדתי לפני חמישה שבועות לידה כזאת.
ניטור רציף- עקרונית כן אבל יכלתי לזוז. פעם אחת גם הלכתי להתקלח וכמובן לשירותים. ילדתי בשע"צ.
ממליצה לך להגיע עם כמה שיותר מידע (למשל על קריאת מוניטור, התהליך עצמו, איך לקדם דברים, התמודדות עם הצירים וכו') ועם מלווה תומך (לא בבחינת דולה אלא שיתמוך בהחלטות שלך שתהיי מוקפת בבטחון ואהבה בכל שלב).

בשעה טובה!

למעלה