ויב״ק בלי דולה - יש חיה כזאת?

JnBob

New member
ויב״ק בלי דולה - יש חיה כזאת?

אני ממש רוצה ללדת רגיל אחרי שהבכורה שלי הייתה עכוזית עקשנית

התקופה בין הלידות קצרה יחסית (בע״ה יהיה שנה ותשע) אבל כמה שאני קוראת יותר כך משתכנעת שזה מרווח סביר.
אשמח לשמוע מהמנוסות פה בחוויות ויב״ק ביתחולימיות, אחרי שגיליתי שחלק נכבד מאוד מסיפורי הויב״ק בפורום השכן הן לידות בית.
בנוסף - יש מישהי שילדה ויב״ק בלי דולה?
ושאלה אחרונה, האם באמת מדיניות כל בתי החולים היום הם ניטור רציף אחרי קיסרי? ספציפית, אני מתעניינת בבני ציון בחיפה.

3קטנה

New member
כן, יש חיה כזאת

אבל כדולה אני יכולה לספר לך רק על לידות הויב"ק שאני ליוויתי
יכולה גם לספר לך שדווקא כמעט ואין לידות ויב"ק בבית מכיוון שמיילדות בית חברות אמה"י לא רשאיות ליילד ויב"ק בבית. למעשה זה קצת יותר מורכב מזה, ומי שמתעניינת יכולה לברר על כך לעומק בפורום השכן.
לגבי ניטור רציף - אכן. בכל בתי החולים בחיפה. כולל בהחלט בני ציון.
מנסיוני - כרמל תומכים יותר בויב"ק מהאחרים, אבל, רוצה לכתוב גם שבני ציון עוברים משהו טוב לאחרונה מבחינת הצוות והיחס, ליוויתי שם כמה לידות פשוט נפלאות לאחרונה.

את יודעת במקרה

אם בתי חולים בירושלים תומכים בויב"ק ?

את מכירה דולה בירושלים שאת יכולה להמליץ ?

מותר לשאול מה הכוונה ניטור רציף אחרי קיסרי?

האם זה אומר (ששוב!!!) צריך להיות במיטה כמו חיה מרותקת למוניטור???
ואו- שפשוט יכניסו אותנו ישר לניתוח וזהו....

3קטנה

New member
לא חייבים לשכב

אפשר לנוע במסגרת היכולות של המוניטור לקלוט את העובר.
עברנו כמה לידות ויב"ק עם מוניטור בעמיד, על כדור, בסיבובי אגן.
קיימת גם אפשרות של ניטור פנימי אחרי פקיעת מי שפיר,
יש לה את החסרונות שלה אך היא מאפשרת תנועתיות מלאה עם המוניטור.

ט ו ש ה

New member
טוב שלא נסחפת....

כן, אחרי ניתוח קיסרי הניטור במהלך הלידה יהיה רצוף.
לא, זה לא אומר שחייבים להיות במיטה, ואף אחד לא "קושר אותך כמו חיה"
.
אפשר לעשות ניטור בישיבה, אפשר לעשות ניטור בעמידה, אפשר לעשות ניטור על כדור, אפשר להעזר בדולה שתסייע לך לשמור על תנועתיות.

טושקה

בבית חולים שלך- אכן כמו שתארת
בעוד כמה בתי חולים- נכון
אבל יש בתי חולים שאכן לא יאפשרו ניטור על כדור או עמידה ובכלל בתנועה... (אני מכירה אחד כזה לפחות בו ליויתי לידת פג בשבוע 35 שהתנהלה מצויין אבל לא נתנו ליולדת לנשום או אפילו לרדת לשירותים- שלא לדבר על לשבת במיטה במקום לשכב- ולא, לא היה שום גורם סיכון לכך. סמכי עליי)

ט ו ש ה

New member
תרשי לי לחלוק עלייך מותק שלי

יולדת שתבוא ותגיד "סבבה מוניטור, לא בשכיבה" ותעמוד מאחורי זה, והניטור יהיה תקין? לא מאמינה שמישהו יוכל להגיד לה משהו.
כן צריך שיהיה ניטור קריא - כלומר, אם לא מצליחים לנטר כמו שצריך בתנוחות אחרות, אז זה באמת מצב אחר
כן צריך שתהיה הריונית שמודעת ויכולה לעמוד על רצונותיה.
גם במקרים שבהם, בין אם מסיבות של ביורוקרטיה ופוליטיקה ונהלים, ובין אם מסיבות טכניות, משכיבים במיטה - הטרמינולוגיה של "להשכיב כמו חיה" היא ממש לא לענין בשום מקרה.

gatali

New member
דווקא בלניאדו המתירנים,הגעתי עם ירידת מים

ופתיחה של 5,מיועדת לחדר הטבעי עם אישור מוכן מראש,והאחות במיון יולדות לא הסכימה לשום מנח אחר מאשר בשכיבה,והיא עוד איימה עליי שאם המוניטור לא יהיה תקין לא אכנס לחדר הטבעי. שכבתי כמו בובה,נאבקת בשיניים במשך חצי שעה. אז עם כל האסרטיביות שאפשר לגדל, יש מצבים שזה גדול על היולדת

מממרב

New member
גם אצלי, בדיוק כך...

מגיעה ללניאדו, אביגיל המיילדת הפרטית, אבל במיון - מוניטור בשכיבה בלבד.
תוסיפי לזה את איסור כניסת הגברים למיון, וקבלי התחלה נהדרת ללידה...
משהו שלרגע לא חשבתי לשאול בסיור, ואחת החוויות הזכורות לרעה בלידה (שהסתיימה אגב בוואקום אחרי מליון שעות צירים, כך שיש מה לזכור).
אחת הסיבות שלא בא לי לחזור לשם.

בסיורי חדרי לידה הפעם, זה הדבר הראשון שאני שואלת.
ודווקא באיכילוב נעניתי שאפשר איך שרוצים, כל עוד המוניטור תקין.

gatali

New member
האמת שזה מבאס אבל זה בטל בשישים מבחינתי

(למרות שבלידה ההיא הייתי חצי שעה במוניטור וקצת פחות משעה בחדר לידה
)
אני חוזרת לשם בפעם השלישית כי כל המכלול של בית היולדות הזה מנצח מבחינתי .

לגבי הטרמינולוגיה

צודקת
לא על זה דיברתי
ברמב"ם אני במו עיני ראיתייולדת אומרת להם שהיא רוצה רק לשבת במיטה ולא לשכב- וקיבלה סירוב מסיבת "ככה זה פה- ניטור רציף אך ורק בשכיבה"
שיהי ברור- היה ניטור תקין שום חשש לתינוק או לאם, לידה מתקדמת, אין פיטוצין, אין אפידורל. כלום. למה? "ככה זה פה"
גם אחרי שביקשה. גם אחרי שהדולה (אנוכי) הבטיחה שתשמור על המתמר בקריאה כל הזמן. גם אחרי שהיולדת התחייבה לחזור לשכיבה אם יהיו בעיות- לא עזר כלום...

3קטנה

New member
כמובן. אף אחד לא יכול להכריח אותך להשאר שם.

מה שכן, צריך המון אסרטיביות כדי להתגבר על השכנועים ו(אולי) ההפחדות.

למעלה