וטרינרים מקצועיים

fasterNY

New member
וטרינרים מקצועיים

האם יש בארץ וטרינרים מקצועיים עם התמחות במכרסמים? האם אפשר לסמוך על כל וטרינר שהוא באמת מבין במכרסמים? הרי כמו שיש רופא ילדים, ורופא משפחה,ואורולוג, ורדיולוג וכו'... בטח גם לוטרינרים יש התמחות כלשהי, לא? האם מישהו מכיר מרפאות כמו בחו"ל, אשר עושות גם בדיקות דם לבעל החיים, או צילומים אם צריך, ולא קובעות על דרך טיפול רק על סמך סימפטומים חיצוניים? הרי מי שבאמת אוהב את חיית המחמד שלו, קטנה ככל שתהיה, ישלם גם יותר מערכה הנחות בכדי לרפא אותה... אחרי הכל... גם לה יש חיים ורגשות...

Sweet Fantasy

New member
אין בארץ

וטרינרים עם התמחות בחיות אקזוטיות, אבל יש כמה טובים מאוד שמטפלים בחיות אקזוטיות. מאיפה אתה בארץ? אולי אוכל להמליץ לך על וטרינר.

fasterNY

New member
אני מרעננה...

קשה לי לדעת אם הוטרינר שלי באמת ידע מה שהוא עושה, או לא... כי כשהגעתי אליו לראשונה עם הארנב, הוא שילשל... והוטרינר נתן לו איזה זריקה נגד שלשול... בסוף כשהוא מת, היה לו מלא אוכל בקיבה, היו לו גזים במעיים, והטחול והכליה שלו היו מוגדלים... קצת מוזר לי שארנב ששילשל... פתאום לא מסוגל לסלק את האוכל מהגוף... גם בבדיקה הראשונה, הוא רק הסתכל, מישש קצת, ובחר טיפול. לעומת הבדיקה השלישית, שבה כבר ממש מישש כל איבר ואיבר. אולי אם הוא היה עושה בדיקה מקיפה בפעם הראשונה, היה מטפל אחרת? הוא קבע שסיבת המוות היא משהו כמו "מיקרופלסמוזה"... שהוא הסביר שזה רעלנים שנמצאים באוכל, ואולי אכל מזון לא טוב, או מזון רטוב, שהיו בו החיידקים.

fasterNY

New member
תודה רבה!

לפי האתר הוא עושה רושם טוב. נקווה שלא אזדקק יותר לוטרינר... אבל במידה וכן, נראה לי שאפנה אליו. האם יש לך נסיון איתו? או שזה באמצעות חיפוש ברשת?

Sweet Fantasy

New member
אני אישית לא מהאיזור

אבל הוא מוכר למגדלי החמוסים.. הוא מומחה אצלי בפורום חמוסים, ואני סומכת עליו מאוד. הוא עזר לי טלפונית לא פעם. (למרות שלא נראה לי שהוא יודע שזאת אני
) לי אישית אין בכלל מכרסמים
אבל כמו שראית הוא מטפל בחמוסים ומי שמטפל בחמוסים מטפל גם בשאר החיות האקזוטיות, לכן אני יכולה להמליץ.

Miss פטל

New member
אמממ

אני רק יודעת שכשהלכתי עם שרקן לוטרינר הוא אמר שאם לא יעזור הטיפול אנחנו יכולים לעשות לה בדיקת דם וצילומים. ככה שיש אפשרות לבדיקות לחיות קטנות גם

Sweet Fantasy

New member
הוא דיבר על טיפולים מסובכים יותר

לדעתי, כמו ניתוחים וכאלה.. למרות שגם לטיפולים פשוטים רצוי ללכת למישהו שמבין.

Miss פטל

New member
אהה..על ניתוח לא יודעת

אבל הגבתי על: "האם מישהו מכיר מרפאות כמו בחו"ל, אשר עושות גם בדיקות דם לבעל החיים, או צילומים אם צריך, ולא קובעות על דרך טיפול רק על סמך סימפטומים חיצוניים" אז כן..במרפאה שהייתי אמרו שעושים גם צילומים וגם בדיקות דם למכרסמים אם צריך. אבל חשוב לציין שאני לא באה לתת המלצה כי לא עשינו אצליהם שום טיפולים מורכבים- רק בדיקה חיצונית והיינו שם רק פעם אחת.

Tweety66

New member
צודקת

לארנבת שלי שלחו פעם בדיקת מעבדה. מה שכן, זה לא נעשה כרגיל במרפאה כמו עם בדיקה לכלב/חתול, אלא שולחים את זה באופן מיוחד ובהתאם גם המחיר. (הבדיקה ששלחו בשבילי עלתה בסביבות 300 ש"ח). אבל עקרונית, כן - עושים בדיקות כאלה גם בארץ.

Sweet Fantasy

New member
אופסי

אני קוראת נורא מהר אפילו לא שמתי לב לפרטים הקטנים, אני חולמת לאחרונה, צטערת.. כן הוא שאל על בדיקות דם אז סבבה
ובכללי, כל מפאה לדעתי עושה בדיקות דם, אם מבקשים.. לצערי, בדר'כ אנשים לא משקיעים במכרסם שלהם "בגלל שזה מכרסם" עלות בדיקה יקרה יותר מהעלות הקניה אז הם מעדיפים כבר לכת לקנות חדש, בקיצור מה שאני אומרת הוא שרוב הוטרינרים שלא מטפלים ביומיום בחיות הקטנות לא ירוצו ישר לעשות להם בדיקות דם וכאלה בלי שיבקושו מהם סםציפית, כי הרוב חושבים שהבעלים לא ישקיע בהם, זאת דעתי לפחות.

Tweety66

New member
וטרינר שעושה טיפולים מסובכים יותר..

כמו ניתוחים וכאלה. וגם מתעד אותם באתר שלו. אפשר לראות כאן: http://www.geocities.com/naorvet02/ בקישור "החוויה הכירורגית". (הוא מאזור ירושלים).

SShirly

New member
היי../images/Emo210.gif

אני שמעתי על וטרינר מצויין בירושלים, שמו ד"ר סקליס. עד כמה שזכור לי, הוא מתמחה גם במכרסמים ובאופן כללי הוא וטרינר מצויין. שווה להתקשר אליו לברר. אין לי את המספר שלו אבל אני חושבת שבמודיעין 144 יוכלו לעזור.

chuchi46

New member
לנו יש וטרינר ממש טוב!

בדיקת דם וצילומים אין... אבל הם ניתחו את האוגרת הקטנטונת שלי ממש במקצועיות (הסרת גידול) וגם את שאר האוגרים שלי הם הצילו כמה פעמים... ורק מאיך שתיארנו להם את הבעיה בטלפון הם נתנו לנו את ההוראות הכי טובות שאפשר לתת לגבי הטיפול בשרקנית החולה... פשוט אנשים מדהימים, באמת... "מרפאת ד"ר לוי יעקוב" בקריית מוצקין.. באמת שמומלץ...

היי, אני רואה, שנתנו המלצה

על הוטרינר ד"ר שור מהרצליה. הוא מעולה !!! לכי עליו !!! לא תתאכזבי !!! יש לנו כלב קוקר ספנייאל 9 שנים. כיאה לאחוז גבוהה של קוקרים, גם הוא, סובל מהאוזניים. הוא מטפל בו יותר טוב משמטפלים בצעירים ובמבוגרים : בכזאת מסירות. איזה יחס שהוא נותן לו ממש לא ייאמן. בהתחלה, שהכלב בא אליו הוא היה רועד מפחד, הוא כבר הבין מה מצפה לו. היום, תודות לד"ר שור, הוא לא רועד יותר מפחד. מכיוון, שאוזניו של הכלב מאוד רגישות, הוא גם דיבר על ניתוחים. כך, שהוא גם מנתח לגבי צילומים, אני לא בטוחה. בנוסף : יש לנו ארנבת בת שנה ו-4 חודשים. גם לה יצא לבקר אצל ד"ר שור לפחות פעמיים. גם לה הוא נותן יחס יוצא מן הכלל. רואים, שהוא מומחה בתחום הזה, יש לו כלניקה ממש רצינית. אגב, יש לו גם אתר גדול יחסית, יש שם חומר על רוב בעלי חיים. אפשר לפנות אליו דרך האתר. אם תכנסי / תכנסו ל"גוגל" ותקישי ד"ר שור הוא יוצא את האתר שלו. אם תהיי בעיה אפשר לפנות אליי גם בעניין הזה. כפי שניתן להבין, החיות שלנו מטופלים אצלו כ-10 שנים, ואף פעם לא יצאנו לא מאוכזבים. מקווה, שעזרתי, ובהצלחה.

fasterNY

New member
תודה רבה!

שמח שבנוסף לרושם הטוב שקיבלתי מהאתר שלו, יש גם המלצות מאנשים של ממש. תודה רבה!

Tweety66

New member
הוא באמת נשמע אחלה

פעם דברתי איתו בטלפון והוא ממש עזר לי. לצערי אני לא יכולה להגיע למרפאה שלו כי אני גרה בבאר שבע. אבל הוא נתן לי המלצות טובות והיה מאוד נחמד אלי אפילו שהצקתי לו ביום שבת (זה היה מקרה חירום).

fasterNY

New member
הוטרינר שלי מצויין...

לפחות זה מה שחשבתי עד היום... הוא ממש אדם מקסים... אכפתי... ועושה רושם שהוא יודע מה הוא עושה... ולוקח מעט מאד כסף אם בכלל... אבל המקרה האחרון גרם לי לפקפק... לא יודע... מגיעים עם ארנב משלשל... ואחרי 3 ימים הוא מת מ"רעלנים"... שהרסו לו את המערכות לפי מה שהוא טוען... כשבקיבה "יש לו אוכל מלפני 3 ימים לפחות"... לפי מה שהוא עצמו אמר... הפתיע אותי שרק בשלב מאוחר יותר הוא עשה בדיקות יותר יסודיות... ולא מהרגע הראשון שראה את הארנב... לפני שהחליט לתת את הזריקות שנתן.

צר לי לשמוע על הארנב

צריך לתת לארנבים אוכל, אם כופתאות, אם ירקות ופירות למיניהן, אם דברים אחרים בהדרגה ולראות : כיצד זה משפיע עליהם. זה גם מה שד"ר שור אמר לנו וזה אף מצויין באתר שלו, ושמתי לב, שכתובת האתר שלו צויין כבר. הארנבת שלנו : אוהבת מאוד חסה. היא לא מחכה שאשים לה חסה בכלוב אוכלת ישר מהיד. צריך לשטוף היטב את הירקות והפירות. אני שמה לב, שהיא אוכלת דברים נוספים תודה לאל, לא קורה לה שום-דבר, דברים נוספים כמו : לחם, ביסקוויט, פתית (יש בזה מרכיבים חשובים). גם סלט בייבי זה מומלץ לתת להם. אסור לתת להם כל דבר לכירסום למעט : קרטון של נייר טואלט, קרטון ביצים, העיקר שיהיה קרטון חלק שלא כתוב על זה שום-דבר, אותו דבר לגביי נייר. השא' : אם הארנב לא קיבל משהו שהזיק לו, וכתוצאה מזה, הוא שילשל וזה הלך והחמיר ??? הם מאוד רגישים הארנבונים אבל, חמודים, מקסימים. אני חושבת, שזה בין חיות המחמד שכיף לגדל אותם אפילו בבית, הם מאוד נקשרים לבעליי הבית, כשאני קוראת לארנבת שלי, היא ישר רצה לפתח הכלוב. כשהיא מחוץ לכלוב, ואני קוראת לה, באיזו טיסה שהיא באה. הלוואי, ושאר בניי-המשפחה היו באים במהירות כזו, כשקוראים להם. הם מבינה כשמישהו מאיתנו כועס, עצוב, גם היא ככה. היא כועסת, עצובה, כשלא נותנים לה תשומת לב בכלל. גם אצלכם זה כך ??? למרות, שאני יודעת שבאופן עקרוני, הם לא נוטרים טינה לאלה שמגדלים אותם. אני ממש קשורה אליה, וניראה לי, שזה הדדי. הידעתם, שיש אפשרות לחנך אותם לעשות צרכים במקומות מסויימים, ולא בכל מקום ??? ניראה לי, שמישהו / מישהי, העלתה כאן את העניין. אף זה מצויין באתר של ד"ר שור.

fasterNY

New member
לאנבים קטנים...

אסור לתת בכלל ירקות... אלא רק את האוכל היבש... אם אני לא טועה... עד גיל 4 חודשים אסור להם... ושלנו היו בן חודש וחצי.. והיא בת 3 שבועות... אז האוכל היחיד שקיבלו.. זה אוכל יבש... בדקנו את תאריך התפוגה והכל... והוא בסדר... אז אולי זה באמת כמו שאמר הוטרינר... משהו שאכל עוד בחנות חיות.. והתפתח אצלו בפנים...

למעלה