וויתור על חלק מירושה

Yael YY

New member
צהריים טובים, לפני מספר שנים להוריי היה סכסוך עם אחי. אבי נפטר לפני כשנה ואמי לפני חודשיים ובצוואה ראינו כי הם לא חילקו את רכושם שווה בשווה בין אחי לביני, אלא רוב הרכוש הם הורישו לי. אני ביחסים מאד טובים עם אחי ולא רוצה לגרום לאי נעימות בנינו עכשיו או בעתיד. רציתי לשאול אם אני יכולה לוותר על חלק ממה שמגיע לי ושהירושה תחולק ישר שווה בשווה, או שאני צריכה "להתקזז" מולו לאחר מימוש הירושה?

צהריים טובים, לפני מספר שנים להוריי היה סכסוך עם אחי. אבי נפטר לפני כשנה ואמי לפני חודשיים ובצוואה ראינו כי הם לא חילקו את רכושם שווה בשווה בין אחי לביני, אלא רוב הרכוש הם הורישו לי. אני ביחסים מאד טובים עם אחי ולא רוצה לגרום לאי נעימות בנינו עכשיו או בעתיד. רציתי לשאול אם אני יכולה לוותר על חלק ממה שמגיע לי ושהירושה תחולק ישר שווה בשווה, או שאני צריכה "להתקזז" מולו לאחר מימוש הירושה?
רצוי להסדיר את הדברים מראש באמצעות עו"ד לפני הגשת בקשה לצו קיום הצוואה וזאת מאחר ופעולות שגויות עשויות להחיל עליכם תשלומי מיסים שאינם מחוייבים מהמציאות ובנוסף קיימת רגולציה על הבנקים שמכבידה על העברת הכספים ללא מסמכים מתאימים.

יש לשים לב שצוואה מתייחסת למקרה של פטירת האדם ויש לערוך ייפוי כוח מתמשך למקרה שאותו אדם יגיע למצב לא כשיר/לא צלול (למקרה שהוא מספיק כשיר בשביל לחתום על מסמך שכזה) ראי בהרחבה את הכתבה בנושא ייפוי כוח מתמשך.

למידע נוסף: עו"ד אביב סמוכה, מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך
עוסק בענייני צוואות ירושות, הסכמי ממון ומקרקעין
טל' 054-4498757
לשליחת הודעה בוואטסאפ לחץ כאן
אתר: www.samocha.net

נערך לאחרונה ב:
למעלה