וודקה עושה פוליטיקה

• פותח הנושא TaL53
  • פורסם בתאריך

TaL53

New member
וודקה עושה פוליטיקה../images/Emo6.gif

חברת "אבסולוט" פירסמה פרסומת במכסיקו בה מופיעה מפה שלפיה קליפורניה היא עדיין חלק ממכסיקו כמו שזה היה עד 1848.

Obisidian

New member
יפסק לאלתר הכיבוש של ארה"ב

במקסיקו!! החזירו את קליפורניה !!!

69הרצל69

New member
לא קיים אפרטהייד בין היספנים לאמרקאים

בו נשאל כמה שאלות כדי לדעת האם יש כיבוש? האם מדברים על שד דמוגרפי ועל הצורך בהתיישבות אמרקאית כנגד היספנים? האם היספנים משוללים זכויות אזרחיות? האם היספנים חיים ביישובים ללא חשמל ומים? האם היספנים מעוכבים במחסומים ובשדות תעופה? מצטער הייתי באיזור קלפורניה ולא ראיתי התייחסות כזאת.

חחח לא תצא מזה ככה בקלות.

לא תצא מזה ככה בקלות. ארה"ב כבשה את קליפורניה ב 1848 במלחמה תוקפנית, קליפורניה היתה חלק ממקסיכו מאז עצמאותה ב 1820 בערך ולפני זה חלק מהאימפריה הספרדית מאז חיסול האימפריה האצטקית ע"י קורטז ב 1519. ארה"ב הביאה כל כך הרבה מתנחלים שהמקסיקנים הפכו למיעוט קטן וגם ארה"ב היתה מעצמה ומקסיקו מדינה חלשה ואף אחד בעולם לא עזר למקסיקו, אז הפטריוטים המקסיקנים התיאשו ומאז עברו 5-6 דורות. אתה רוצה להגיד לי שאם היינו מציפים את השטחים במיליוני יהודים והערבים היו חלשים יותר ואנחנו חזקים יותר, אז הכיבוש הישראלי היה מוצדק ? ואם מקסיקנים היו יוצאים עם חגורות נפץ להתפוצץ בבוורלי הילס, אני מבטיח לך שכל מה שיש בשטחים היית רואה בקליפורניה, מחסומים ויתר סממני הכיבוש הצבאי.

69הרצל69

New member
ההתפתחות הגדולה של קלפורניה הייתה אחרי המלחמה

ההתפתחות הגדולה של קלפורניה הייתה אחרי מלחמת העולם השנייה כשחיילים רבים רצו להקים בית ומשפחה במקום חדש עד אז היא נחשבה לאיזור ספר מרוחק.

תאיר את עיני במה דבריך רלוונטיים

לשאלה העקרונית ? שטח שהיה ספרדי ומקסיקני במשך 300 שנים נכבש ע"י אומה אנגלוסקסית ועבר תהליך "אינגלוז", במה זה שונה עקרונית משטח שהיה ערבי, נכבש ע"י היהודים ועבר תהליך "ייהוד" ?

SupermanZW

Well-known member
רוב ההיספאנים בקליפורניה הם אזרחי ארה"ב

ויש להם זכויות מלאות, כמו כן הם חיים בשלום עם שאר תושבי ארה"ב ואינם מבצעים בהם טרור, לכן אין מקום להשוואה בין ה"כיבוש" הישראלי (בכוונה במרכאות כי למעשה מרבית השליטה בשטח היא בידי הרשות וזו אינה נלחמת בטרור ולכן מאלצת את צה"ל להיכנס לשטחה ומשום שהשליטה בשטח אינה בידי ישראל למעשה אין זה כיבוש כלל) לבין ה"כיבוש" האמריקאי (גם כאן במרכאות משום שהאוכלוסיה בשטח שעבר משליטה מכסקנית לשליטה אמריקאית קיבלה אזרחות וזכויות מלאות ). משום שגם מצב השטח שונה וגם מצב האוכלוסיה שונה המצב בקליפורניהמהמצב ברצועת עזה באופן עקרוני ומהותי מאוד.

למעלה