וואו וואו, ממש מבהילים אתם (בעניין התקציב)

שקד 01

New member
וואו וואו, ממש מבהילים אתם (בעניין התקציב)

קראתי שת השרשור של "יש לי אור בבית" ושרשור נוסף שהפנו אליו בקשר לתקציב הבנייה, ממש מפחיד. כשחשבנו על הפרוייקט (דולר נמוך) חשבנו לתומנו ש3850 ש"ח למ"ר יעשו את העבודה. כשתכננו את הבנייה אמרו לנו אם לא תשתגעו- 4000 ש"ח למ"ר בנוי, זה אפשרי (מדובר בבניה של כ 300מ"ר) בשיחה עם אדריכל הוא אמר לנו שלפי כך וכך דברים שאמרנו לו צריך לקחת בחשבון 5000 ש"ח (כולל חריגות תקציביות פה ושם) פתאום אנשים פה מדברים על 6000 ו 7000 ש"ח למ"ר!!!! עדיף שאבנה מלונה... יש לי תקציב שנע בין 1100000 ל1300000 תלוי אם אכן נבנה קומה שניה או לא (אפשרות ל80 מ"ר בקומה עליונה) מה שבטוח זה מרתף 100מ"ר וקומת קרקע של כ-160 מ"ר סהכ 260 מ"ר לפני תחילת דיון על קומה ב. סטנדרט הבניה במרתף יהיה נמוך ככל האפשר. וחוץ מזה יש לפתח גם את החצר שהיא 500 מ"ר פחות השטח הבנוי. לפי חישוב של 260 מ"ר (ללא קומה ב- אפילו לא הכנה
) ל1.1 מיליון =4380 ש"ח למ"ר אם נעזוב לרגע את הדיון אם חישוב למ"ר הוא מדייק או לא ובהינתן שהתקציב הוא התקציב (1.1) ומאוד מאוד נשתדל שלא לחרוג ממנו ביותר מ 2-3% מה לעשות? לוותר על המרתף אנחנו לא רוצים כי: א.זה יחידה להשכרה וכן, אני חושב שזה משתלם ב. זו בחירה של פעם בחיים ואני לא רוצה להצטער , בעוד 20 שנה, על שלא ניצלתי את זה. מרצפות אפשר לשדרג ואפילו מטבח אבל להרים את הבית מעל מרתף- ככל הידוע לי לא. אני גם לא רוצה לגור בסטנדרט בניה של אורווה. אשמח לעצות

calya

New member
לא יודעת. אבל הכי גלוי ופתוח:

אני בונה בית 170 מ"ר + מרתף של 64 מ"ר (גם בגמר הכי נמוך האפשרי במרתף). ומבחינתי הבניה בלבד (בלי כל מה שקדם לה - מיסים היטלים, אישורים וכו'... סה"כ משהו קרוב ל-60 אלף ש"ח) היא מליון מאה ושישים אלף ש"ח (1160000) עם קבלן מפתח. *לא כולל חומרים לבנים* (אבל כן כולל אלומיניום) אותם אני מעריכה בעוד כ-200 עד 250. (לא כולל הג'קוזי, זה בנפרד
). הסטנדרט - לא יודעת למה קוראים "בינוני" אבל גרניט פורצלן בכל הבית (למעט המרתף שיהיה טרצו ג'ינג'י), במקלחות קרמיקה לבנה לגמרי עם פס עיטור אחד בכל אחת. אסלות וכלים סניטריים תוצרת הארץ בלבד. אמבטיה אחת בבית (לא ג'קוזי) אבל 3 מקלחונים, אחד מהם מקלחון עיסוי (בחדר שלי) והשניים האחרים יקנו מאייס, פושטים. כמעט ואין לי עבודות גבס (למעט הנמכות למזגנים) כי כל מה שאפשר תוכנן בבלוקים ובטון (נישות וכו'), כמעט ואין לי עבודות נגרות מעבר לחדר ארונות אחד והדלתות של הבית כמובן. בלי פרקט בשום מקום. המחיר שמתוכנן כולל מזגנים (אחד מיני + 5 קטנים, אחד בכל חדר + במרתף). כולל פיתוח כמובן (ריצוף הגינה מינימלי שבמינימלי. יש משטח מחוץ לסלון, אין כמעט שבילים למעט כניסה לבית. כל השאר יהיה אבני דריכה) גינה בסיסית (עם תכנון עתידי מרשים
אבל עוד לא כרגע). כולל הזעקה (חייבת) כל האביזרים של ה"קישוט" פשוטים... בלי וילונות כרגע. כל התאורה שקועה בתקרה (ותקנה באייס או במשהו עם מחירים דומים). נראה לי שזה נקרא "בינוני-נמוך". עם זאת התכנון של הבית לא מאד סטנדרטי. זה מייקר אותו בקצת. סיכום סופי - מליון ארבע מאות אלף (1400000) עד מליון וחצי. גם אותי זה מפחיד.

שקד 01

New member
בהחלט מכניס לפרופורציות

לא מרגיע, אבל מכניס לפרופורציות, תודה. באיזה שלב את בבניה? מה עם מטבח? (כתבת שאין לך יותר נגרות?!) מה עם ריהוט פנימי? ארונות? סלון? הכנסת או שאלו עליות נוספות? (לא יודע כי התייחסת לוילונות,אז...)

calya

New member
אה, סליחה. חישבתי מטבח ב"חומרים לבנים"

למעט חדר ארונות יש לי עוד שתי נישות שיזדקקו למשהו כמו 5 מדפים כל אחד מהם. זהו. המחיר לא כולל שום סוג של ריהוט. בכלל. אני בשלב שיש לי רצפת מרתף יצוקה וקירות שמתחילים לגבוה

שקד 01

New member
בקשר לבניית המרתף

בכמה את מעריכה ייקר המרתף את הבנייה כולה? אםאת בנית 64 מ"ר ואני מתכנן 100, נראה לך שהעלות שלך היא 64% משלי או שישנן עלויות קבועות (שאינן תלויות בגודל המרתף)? היית אומרת שבניית מ"ר מרתף (סטנדרט נמוך-טרצו וכד)נמוכה /גבוהה/שווה לבניית מ"ר קומת הקרקע בסטנדרט גרניט פורצלן? תודה

calya

New member
אני יודעת בדיוק בכמה.

היות וביקשתי הצעת מחיר בלי המרתף מכל קבלן. ואחר כך ביקשתי שיוסיף את המרתף (ונתתי את הדפים הרלוונטים). בהצעה היקרה ביותר שקיבלתי לבניה העלות היתה 200 או 220 אלף ש"ח (לא זוכרת במדוייק כי ההצעה עצמה סיחררה את ראשי
זה יצא קרוב לשני מליון כולל מע"מ וחומרים לבנים). בסופו של דבר התלבטתי בין שתי הצעות: זו שלקחתי, בה המרתף היה כ-120 אלף ש"ח תוספת. הצעה אחרת שהיתה זולה יותר אבל המרתף שלה היה קרוב ל-200 אלף (אבל היא לא כללה חלק מהפיתוח של השטח משום מה). הקטע הוא ששתי ההצעות הסתכמו לאותו הסכום בערך. כך שבבחרתי בקבלן שנראה לי יותר ובהצעה שהיתה יותר כוללת (עם הפיתוח). אגב, שכחתי לציין - המחיר שאני משלמת לא כולל שיש בכלל (ספי חלונות ומדרגות. כי הקבלן אומר שאין לו איש שיש, וחבל שאני אשלם דמי תיווך עבור השיש. שאני אביא איש שיש לבחירתי שיביא גם את החומר וגם עבודה והוא כבר יתאם ויעבוד איתו) ולא כולל מסגרות משום סוג. את שני אלו חישבתי בעלות ה"חומרים הלבנים".

פיטנגו4

New member
המרתף

יושכר למגורים? או לעסק? אם לעסק, אז רק לידיעה: המיסוי על בית שהוא למגורים ועסקים גבוה יותר. לכן מראש הרווח שלך מדמי השכירות יותר קטן ממה שאתה מתכנן. (אין מצב ל"שחור" כי בעל-העסק לא יוותר על חשבוניות שהוא יוכל להגיש למס-הכנסה)

שקד 01

New member
המרתף להשכרה למגורים

מאוד נפוץ באזור שלי ועדיין הביקוש רב מההיצע כך שלפי נסיון העבר זה די משתלם

THE UNDER TAKER

New member
מפלצת ! אתה רוצה לבנות מפלצת אז המחיר בהתאם

אבל יש אבל , אבל צריך בעבור זה לעבוד יותר קשה . לא לבנות עם קבלן מפתח , קבלן מפתח לוקח אותו המחיר לכל מ"ר , למשל אם יש בית של 200 מ"ר ורוצים להוסיף לו חדר המחיר של החדר הוא פחות מהמחיר נניח של 4500 ש"ח למ"ר של כל הבית . זה בבניה ללא קבלן מפתח . בשלד בטיח חשמל אינסטלציה ובאלומיניום אין הרבה משחק אז אתה יכול לברר כבר עכשיו מחירים. המשחק הוא בריצוף מטבח תאורה כלים סניטריים מוצרי חשמל . כאן האפשרות שלך לנפח או לצמצם את התקציב גדולות . המרתף להשכרה לא חייב להיות 100 מ"ר יחידה יכולה להיות גם 50-60 מ"ר , תקבל אותו הסכום על ההשכרה .

boyberic

New member
עלות בניי

ראשית, תלוי איזה בית אתה בונה, כלומר תלוי איזה אלמנטים ארכיטקטונים אתה מכניס לבית. כאשר הבית פשוט ובקווים נקיים עלות בניית השלד נמוכה יותר. גם מרתף מייקר משמעותית את עלות הבית. תנסה לבדוק בנייה עצמית שאתה לוקח את בעלי המקצוע, זאת הדרך שאנחנו בונים בליווי מנהל פרוייקט מפקח שעוזר לנו בכל דבר ומדריך אותנו לאורך כל הדרך. נכון שזה בלבול מוח ולהקדיש הרבה שעות אבל נראה לי שגם בבנייה עם קבלן מפתח מקדישים לא מעט שעות לעניין. דבר נוסף, אם התקציב שלך מוגבל (של מי לא...) כדאי לדעת מראש איפה אתה מתפשר ואיפה אתה לא, לדעתי חשוב לבנות את השלד באיכות הטובה ביותר שזה בסדר עדיפות. אנחנו לדוגמא התפשרנו על החלונות, מתפשרים על הריצוף, ועל הכלים הסינטריים. מטבח מאוד חשוב לנו שיהיה גדול מסנדוויץ' ופירזול של בלום, אז התפשרנו על דלתות פורניר כוון שאותם אפשר תמיד להחליף. בקיצור לבנות בית בתקציב בלתי מוגבל זה הכי קל... בתקציב מוגבל החוכמה להתפשר ולסיים במינימום חריגות מהתקציב. השבוע יצקו לנו את הגג ועד היום אנחנו עומדים בתקציב.

fireman

New member
אם אנחנו כבר בעניין של גלוי ופתוח

קפצתם יותר מידי רחוק ויותר מידי גבוה, אם היה לי זמן הייתי יוצא לצלם לך מה תהיה התוצאה של תוכניות כאלה עם תקציב כזה.... במילים זה משפחה שגרה במרתף מתחת לשלד אדיר שגרות בו הציפורים. התקציב שלך מתאים לבניית בית של 200 מ"ר בסטנדרט בינוני-גבוה בלי לדבר בכלל על מרתף. אם אין לכם צורך בכל המטראז' הזה (משפחה של זוג ושני ילדים למשל) הייתי מציע לעשות לתוכנית דיאטה רצינית וגם להקטין את המרתף....מרתף 100 מ"ר הוא גדול מאוד ולא יהיה קל להשכיר, היות ולא ציינת היכן את בונה יהיה עוד יותר קשה להתייחס לכך אבל אם ניקח לדוגמא את העיר באר שבע שהיא מעצמת שכירות לסטודנטים, אפשר לומר ש95% מיחידות הדיור הללו מאכלסות סטודנטים והן בגודל של עד 70 מ"ר לכל היותר שזה מעל ומעבר....אף סטודנט לא ישכיר יחידה של 100 מ"ר במחיר ריאלי של 100 מ"ר ואת לא תוכלי לבקש מחיר ריאלי על 100 מ"ר כי תישארי בלי שוכרים ועם ארנונה לשלם על עוד 100 מ"ר ריקים. בשורה התחתונה יש מקום לדיאטה רצחנית במטראז' אלא אם אתם משפחה גדולה וברוכת ילדים, תחשבי על זה שבעוד 20 שנה תישארי עם מאות מטרים ועם ילדים שמגיעים לבקר פעם בשבוע. פתרון מיידי שאני יכול להציע זה לעשות דיאטה קטנה למרתף ולשמר את אופציית ההשכרה, חשוב להתאים את הגודל ואת הפונקציונליות של היחידה בהתאם לרוחות המנשבות בענף היחידות להשכרה באזורכם, לעשות דיאטה לבית עצמו ולתכנן תכנון למידות מקסימליות על מנת לקחת בחשבון אופציות הרחבה עתידיות.... כשיש תוכנית מאושרת כל מה שצריך לעשות זה להוציא היתרי בניה בכל פעם שרוצים לבצע תוספת בניה. כשיש תקציב ל150 מ"ר אפשר לתכנן 400 מ"ר אבל לא חייבים לבנות את כולם בבת אחת, ביחוד אם כל המטראז' הזה לא נדרש לכם במיידי. בהצלחה.

calya

New member
מסכימה. לא הייתי מוותרת על המרתף אבל

כן עושה לו קיצוץ רציני בגודל (אני בונה 64 מ"ר עם מקלחת ושירותים ומטבחון ויש מקום לסגור חדר שינה ועוד סלון. זה ממש מספיק). ולגבי הבית - תוותרו על הקומה העליונה בכלל. 160 + מרתף קטן יותר זה בערך מה שאני בונה וזה אפשרי בתקציב שלכם (למרות שיותר אפשרי במליון וחצי). למשל הנה תוכנית מהממת של נועה של יותם לבית מקסים של 160 מ"ר (עם הכנה לקומה שניה עתידית).

שקד 01

New member
פרט קטן וחשוב ששכחתי להבהיר

צר לי על הטעות הקריטית אבל לא כל המרתף הוא יחידה להשכרה (לא חשבתי שזה יהיה משמעותי להיות עד כדי כך ספציפי) התכנון היה 70 מ"ר להשכרה ו30 מ"ר להשאיר כאזור משחקים/מחשב לבית שלנו. ובכ"א בעניין הגודל המפלצתי, הבית מתוכנן להכיל בריווח זוג הורים עם 5 ילדים (בתכנון, כרגע עוד לא כולם הגיעו...לעולם) אחרי ההבהרות הנ"ל אשמח לשמוע הערותיכם ובינתיים עוד סוגיה שעלתה שאני לא בטוח שמצריכה שרשור נפרד- מהן העלויות הנוספות שיש לקחת בחשבון בתכנון יחידה להשכרה בשונה ממרתף ללא יחידה (ובצורה יותר "מתמטיקאית"- מהו הדלתא בין בניית מרתף לבית לבניית מרתף שמשמש (שוב, בחלקו) יחידה להשכרה) עלויות כגון דוד וקולט נפרדים (צריך?) קירות פנימיים?(גבס או בלוקים) מטבחון וכד' תודה

למעלה