וואו! איזו חוויה!

רומן ט

New member
וואו! איזו חוויה! ../images/Emo188.gif

חזרתי עכשיו מהאופרה "מלאך האש" של פרוקופייב (במשכן), ואני עדיין ב-High מוחלט. זה היה מרהיב, מדהים, מהממם, מטריף... האופרה פשוט פנטסטית, לא הכרתי אותה קודם, אבל נראה לי שאני קונה בקרוב CD.. (מישהו מכיר ביצוע טוב?) הזמרים היו מצויינים, המנצח (למרות שזה לא היה גרגייב) היה מצויין, התזמורת מעולה (כן, חייבים להזכיר שוב את כלי הנשיפה. כנראה שאנחנו כאן בישראל שרגילים לסקציית כלי נשיפה לא משהו תמיד נתלהב מכלי הנשיפה בתזמורות זרות טובות), והבימוי.. פשוט פנטסטי. האקוסטיקה לא משהו (נו, זה המשכן לאמנויות הבמה, לא בית אופרה נורמלי..), אבל למי אכפת? כ"כ נהניתי פשוט מהאופרה עצמה ומהחוויה האודיו/ויזואלית, כמו שמזמן לא נהניתי.. נגמרים לי שמות התואר, אז אני אסיים. פשוט הייתי צריך לשתף ולהוציא את זה החוצה..
וחבל שזו ההופעה האחרונה (יותר נכון, ההופעה עכשיו שהתחילה ב-9 היא האחרונה), אחרת זו בהחלט היתה הודעת המלצה חמה.

game boy

New member
ת'שמע,רומן:

בקצב הזה תצטרך או טו טו להעמיד ארון נוסף של cd's במקביל לארון הוידאו

logan

New member
אין קל מזה. חפש את הביצוע שאותו

ראית הערב - ואלרי גרגייב מנצח על תזמורת ומקהלת האופרה של קירוב. הביצוע הזה יצא לאור כבר לפני שנים בחברת פיליפס. אינני בטוח, אך יכול להיות שהביצוע הזה אפילו הוסרט ובזמנו יצא על קלטות וידאו. צריך לבדוק את הוא הועבר לגירסת DVD.

knappertsbusch

New member
שמח שניהנת ../images/Emo13.gif

מי היה המנצח? אשמח לדעת. אופרה בהחלט מהממת - אני מצטרף להמלצה על הביצוע: אני ראיתי אותו ב-VHS - מוזמנת לך חוויה ויזואלית... בוא נאמר... ייחודית
בסוף האופרה - כדאי לבדוק אם יצא ב-DVD. לגבי אקוסטיקה/כלי נשיפה: אכן, די מביך להיתקל האקוסטיקה כל כך בינונית לאולם חדש (לא יכלו להעתיק פשוט אולם קיים ומוכח במקום אחר בעולם?) - אבל אני זוכר שדווקא מהחלק התחתון של יציע שמאל עליון, כמה כיסאות לפני קיר התאורה (בזווית צפייה משונה ביותר לבמה, אני חייב להודות) יש נקודה סבירה. כלי נשיפה - נו, אתה פשוט רגיל לתזמורת הבית (ראשון לציון) שהם רחוקים מלהבריק בתחום הזה.

gizmon

New member
הייתי ביום חמישי, גרגייב ניצח

והביצוע היה מאולה. זאת פעם ראשונה שהייתי במשכן הזה והופתעתי לטובה מהאקוסטיקה. ישבנו עם אישתי ביציע ימין בשורה עליונה מקומות 4 ו5, קרוב למרכז.

mmhifi

New member
We were on the same performance

singers could be some better but yes - must see To my surprise some forum members were described as demons on the scene and their movings were easily identified In sum - highly recommended

מסכים עם כל מילה

הייתי ביום ו'. בפורום מוסיקה קלאסית בווי נט תמצא התייחסויות נוספות. כמובן שיש DVD של אותה הפקה בדיוק מבית האופרה של קירוב בניצוח גרגייב, אבל חלק מהזמרים אחרים. יש לי את זה בVHS וזו הפקה מדהימה, בדיוק כמו מה שראית בתל אביב. לפי מיטב ידיעתי אין בכלל הפקה אחרת.

רומן ט

New member
יום שישי? גרגייב הבריז לכם, מה?

בסוף שנינו קיבלנו את מיכאיל אגרסט, והוא עשה עבודה בכלל לא רעה. לגבי ה-DVD: אין לך מושג אם ההופעה הוקלטה על פילם או ב-PAL, נכון? כי אני ממש לא רוצה הופעה של זיופים..

רומן ט

New member
יא מצחיקול!

ה-DVD ב-PAL זה ברור. בגלל זה שאלתי. אם ההופעה הוקלטה בפילם והומרה אח"כ ל-PAL, תקבל PAL Speedup (אתה יכול לקרוא על זה במילון המונחים בפורום סרטי DVD), מה שאומר שה-pitch יהיה גבוה יותר ב-4%..

knappertsbusch

New member
לא הוקלטה בפילם עד כמה שאני זוכר

(אם כי ב-VHS המנוגן דרך מכשיר קקמייקה יותר קשה להבחין). מוכר לי עניין ה-PAL Speedup, ויצא לי לראות את "חליל הקסם" בבימוי של ברגמן בווידאו - כואב, כואב... כנ"ל בכל סרט הוליוודי בו מופיע ציטוט לנעימה קלאסית מפורסמת - כאב אוזן לבעלי שמיעה אבסולוטית.

למעלה