והתחזית לימים הקרובים

idansof

New member
והתחזית לימים הקרובים

הבוקר אנו מושפעים מזרם סילון פעיל אשר התהווה בקדמת שקע רום הממוקם בים האגאי, אשר כבר כעת מתבטא בריבוי עננות גבוהה ובינונית וטפטופים, השפעה שכנראה תגיעה לשיאה בשעות הערב/לילה עם גשמים מקומיים בתפרוזת רחבה למדי - והתבהרות לקראת מחר בבוקר. במקביל בקרקע ניכרת חדירה של אוויר קריר יותר בשכבות הנמוכות, עד כדי 12-13 - כבר הלילה האינברסיה המרינית הגביהה לקרוב ל600 מטר, ויש להניח שלקראת מחר ומחרותיים תעלה עד לטווח גבהים של 800-1000 מטר, דבר אשר עשוי להתבטא בהרים בעננות בוקר/ערפילים, ירידה במידות החום ועלייה בלחות. האפיק הפרסי עדיין חלש ולכן בהיעדר אי"ס אנו נתונים למרותו של הרכס הים-תיכוני, מרות אשר תתעצם עם חדירת האוויר הקר מחר ומחרותיים, אשר תאפשר הגעת שקע שרבי נוסף לקראת רביעי-חמישי, והוא עשוי לנשוא בחובו תופעות לוואי רצויות וברוכות.

א ס ף ב

New member
טוב, משהו פה לא ברור לי ../images/Emo4.gif

הרי אנחנו מרוכסים בקרקע, נכון? אז מה היה קורה באותם תנאים בדיוק ובהעדר זרם סילון? שאלת תם, אני יודע...

idansof

New member
שום דבר ממשי...

אנחנו אחרי הכול במאי, המאבק על השליטה באיזור מתרחש בין האפיק הפרסי, האפיק מים סוף, הרכס הים תיכוני, ושקעים שרביים שמערערים זמנית את מאזן האימים הזה

א ס ף ב

New member
Thought so

אם כך למעשה, ללא הסילון היינו חווים מז"א הרבה יותר סביל
תודה על התשובה

idansof

New member
חדשות רעות לפסימיים

אבל טובות לאופטימיים. תרשים המופק מממוצע הלחצים הרב-שנתי מצביע על כך שבממוצע, בימים הקרובים יחל תהליך התהוות מואץ של האפיק הפרסי, כפי שהדבר מתבטא בגלי הצניחה- מדובר בתהליך לינארי(בממוצע) במהלכו בעקבות התגברות הציקלוניות תחול הגבהה ממוצעת של האינברסיה המרינית ועננות בוקר וערב יחלו להיות תופעות נפוצות יותר. במקביל עם תהליך הצפנתה של הרמה הסוב-טרופית תתמעט תופעת השקעים השרביים ואלה שיצליחו בכל זאת להתפתח יתנוונו במהרה הרבה לפני שיגיעו לנקודת יעדם. לקראת אמצע יולי יגיע הפרסי לשיא התפתחותו ואז יחל בתהליך ניוון איטי, אשר יואץ בדקדה האחרונה של אוגוסט, וכאן כבר רואים באופק את האור בקצה המנהרה

קרס.

New member
כן, יש לי תחושת בטן

שבעוד כמה חודשים יתחיל להיות יותר קריר. אבל לפני זה צפויה התחממות משמעותית!

התחושה שלי שהטמפ' ישארו די

יציבות במהלך יוני, יולי, אוגוס, עם שינויים קלים בלבד בעיקר בפנים הארץ ובהרים, יכולים להיות טפטופים\גשמים מקומיים בעיקר בצפון ובחוף. רוב הזמן גם יהיה לח בחוף ויבש בפנים הארץ. כמעט בטוח שהטמפ' בלילה לא ירדו מתחת ל-15 מ"צ וביום מתחת ל-23 מ"צ. יש סיכוי לגלי חום עם טמפ' של 40 מ"צ ומעלה אבל כפי שאמרתי רוב הזמן מזג האויר יהיה יציב.

KingofSnow

New member
תשמעו, התחזיות שלך מדהימות

אתם שמים בצל את התחזיות משצ"ג.

למעלה