והנה היצירה שנדון בה מחר בשעה 20.30

קסנדרה*

New member
והנה היצירה שנדון בה מחר בשעה 20.30

היצירה שנבחרה הפעם היא יצירתה של פרח תרבותי. הבטחתי להעות לכאן את היצירה ערב קודם כדי שתוכלו לקרוא ולגבש את שאלותיכם, תהיותכם ועוד. אני מציעה שתתעכבו על המטאפורה שביצירה. כמובן שאתם מוזמנים, להתחיל ולשלוח את השאלות גם קודם לכן ואנחנו נדון בהם החל משעה 20.30. אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי אֵינוֹ עָשׂוּי מְעֵץ כָּבֵד, וְדַלְתּוֹת זְכֻכִית מְעֻטָּרוֹת אֵינָן אוֹצְרוֹת תַּחַת כַּנְפֵיהֶן רֵיחוֹת שָׁרָשִׁים וּמִלִּים שֶׁל שְׁכִינָה. אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי עָמוּס לַעַיֵּפָה בִּסְפָרִים שֶׁכְּרִיכַתָם רַכָּה, שֶׁאֵין מְעַיְּנִים בָּהֶם פַּעַם שְׁנִיָּה. מִלּוֹתַּי פּוֹרְחוֹת לָרוּחַ וְאֲחַרִיתָּן כַּחֹמֶּר. לִכְשֶׁאֱסְתַּלֵק מִכָּאן, לֹא אוֹתִּיר אַחֲרַי דָּבָר

קסנדרה*

New member
מהי מטאפורה ודוגמאות

מהי מטאפורה מטאפורה, הינה סוג של דימוי, השאלה משני עולמות שאנו מצליחים להכניס משמעות ממנה משתמעת משמעות שלישית.במטאפורה אנו לוקחים שני "ציורים" מחברים אותם ויוצרים זהות אחרת שמשתמעת (השאלה מתחום אחד לתחום שני) או, משאילים תכונה מתחום אחד ומעבירים לתחום אחר ללא כף הדימוי {כף הדימוי הינה האות כ´(כמו, כפי, כך)}. דוגמאות למטאפורה "טרק את דלתו בפניי" - אין המשמעות שאכן טרק את דלתו, אלא חסם את את עצמו בפניי. "יד הגורל" - מטאפורה. דוגמאות מעולם הספרות: "מרוץ גזרתך מפונק ומהיר.." - אלתרמן "גרזן הפחד האילם.." - שלונסקי

קסנדרה*

New member
דוגמאות להגשמה ביצירה

אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי אֵינוֹ עָשׂוּי מְעֵץ כָּבֵד, וְדַלְתּוֹת זְכֻכִית מְעֻטָּרוֹת אֵינָן אוֹצְרוֹת תַּחַת כַּנְפֵיהֶן - הגשמה רֵיחוֹת שָׁרָשִׁים וּמִלִּים שֶׁל שְׁכִינָה. אָרוֹן הַסְּפָרִים שֶׁלִי עָמוּס לַעַיֵּפָה בִּסְפָרִים שֶׁכְּרִיכַתָם רַכָּה, שֶׁאֵין מְעַיְּנִים בָּהֶם פַּעַם שְׁנִיָּה. מִלּוֹתַּי פּוֹרְחוֹת לָרוּחַ -הגשמה וְאֲחַרִיתָּן כַּחֹמֶּר. לִכְשֶׁאֱסְתַּלֵק מִכָּאן, לֹא אוֹתִּיר אַחֲרַי דָּבָר והשאלה היא האם מצאתם מטאפורה ביצירה ?

femme

New member
מחר בערב נבצר ממני להשתתף

יש חגיגת יום הולדת 25 לבן שלי! כן, יש לי בן מאומץ מגיל 0 ושמו אריק והוא ילד נהדר ומקור לנחת בלתי נלאה.

../images/Emo65.gif../images/Emo65.gif../images/Emo77.gif../images/Emo65.gif../images/Emo65.gifמזל טוב

יום הולדת שמחחחחחחחחחחחח לאריק היקר עד מאה ועשרים המון אושר ועושר סנדרלין

קסנדרה*

New member
תקון טעות, ביקשתי שתתעכבו על ה....

המטאפורה. אבל ביצירה זו אין מטאפורה

למעלה