ובחזרה לשיגררעה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן.. ולא. כמה חולים מאבדים את חייהם בשל שגיאות של צוותים
רפואיים בבתי החולים?
ו... למה עבור דיסק צילום שעשו לי ברמב"ם הייתי צריך לשלם 80 ש"ח?
ו... למה חיכיתי במיטת המיון (ברמב"ם) מעל ל-3 שעות עם כאבים עזים, עד שרופא בא לבדוק אותי?
ו... למה עשו לי צילום רנטגן (מיותר), כשבעצם, הצורך היה בצילום CT, שאותו נאלצתי לבצע מאוחר יותר?
אז... תעשה לי טובה. ביבי אולי "דרש" וקיבל סכום גבוה, וסביר שלא מתושבי מדינת ישראל. אבל האם יש ביכולתך להוכיח, שבתמורה לזה, הוא מנע מלחמה כלשהי? או שבזכות זה הוא הציל מאות חיי אדם? נו באמת...

מצבה של אשתי היה גרוע יותר . אבל אפשר לנהל דיון ברמה האישית

ואפשר לנהל דיון ברמה של המדינה . אז בבקשה - תתרומם .

בנימין נתניהו לא צריך לדאוג לזה שההמתנה שלך בחדר המיון לא תימשך 3 שעות . זה לא תפקידו .
תפקידו של נתניהו לדאוג שלמערכת הבריאות יהיו יותר בתי חולים , יותר מיטות , יותר תקנים לצוותים רפואיים ולמנוע אלימות נגדם .
וזאת בדיוק כתבתי .

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אילולא המצוקה, הם לא היו דורשים ממני תשלום בעבור דיסק הצילום
אילולא המצוקה, היה מגיע אלי רופא קודם לכן.
ואילו הצוות הרפואי היה מעט יעיל יותר, סביר שהיו הרבה פחות מקרי אלימות נגדם. כי מה לעשות? זה מתחיל בפרט הבודד שמגיע לביה"ח, ונגמר שם למעלה, כשכל הראש דפוק מהסיגרים והשמפניה.

מה שכתבת מתעלם מהעובדה הפוליטית

שהיה קשה מאד למצוא פוליטיקאי לתפקיד שר הבריאות . זה תפקיד חסר הילה וזוהר העוסק בחלקים החלשים של האוכלוסיה . בריאות הציבור היא משאבת הוצאות ואין בה תועלת לפוליטיקאי הממלא את התפקיד .

E טי

New member
הבחירות הן המדד היחיד שקיים

נתניהו בא מהעם הוא מייצג את העם וטעמך בנושא בכלל לא משנה.
הטענות כאילו אפשר "לשטות בעם" הן טענות של אנשים שלא מאמינים בדמוקרטיה.
אנשים שחושבים שאם העם לא חושב כמוהם העם טיפש או מוסת.
אלה אנשים שמאמינים בדיקטטורה ורק משתמשים בדמוקרטיה כשהיא מתאימה להם.

אתה יכול לקשקש את עצמך לדעת עד מחר בלילה

זה לא ישנה את העובדות.
נתניהו לא בא מהעם, הוא לא פועל בשביל העם, וכל הקישקוש שלך על דמוקרטיה ודיקטטורה רק מעידים על כך שאין לך צל של מושג אפילו על מה אתה מדבר ומה ההבדל בין השתיים. אין לך מושג מהי דמוקרטיה ואין לך מושג מה היא דיקטטורה והעיקר שאתה מקשקש בזנב ומנפנף על תוצאות הבחירות.
זכותו של כל עם למחות גם כשיש תוצאות של בחירות. על דיקטטורת הרוב שמעת?
אז זה בדיוק מה שאתם מנסים להשליט כאן. בגלל הפרש של כמה מנדטים לטובתכם לעומת המחנה הציוני אתם מנסים להשליט כאן דיקטטורה. התשובה השגורה בפיך היא 'בחירות'. אז אכן היו בחירות ונתניהו לא קיבל 70 מנדטים אלא 30 מנדטים בלבד כאשר עוד 90 מנדטים מתחלקים בין שאר המפלגות. בגלל ה-30 מנדטים הללו הוא יכל היה להרכיב קואליציה וגם זאת הייתה על כרעי תרנגולת והוא נאלץ למכור את המדינה לחרדים כדי שהוא יוכל לשבת על הכיסא. אז אל תדבר איתי על בחירות ועל דמוקרטיה כי אין לך מושג על מה אתה מדבר בכלל.
מה שיש לנו כרגע במדינה זה דמוקטטורה ולא דמוקרטיה. פשטיין?

E טי

New member
מה יש מחר בלילה?

נתניהו נבחר על ידי העם על פי שיטת הבחירות הנהוגה בישראל. ככה זה עובד בדמוקרטיה פרלמנטרית.
על דיקטטורת הרוב לא שמעתי. וכנראה שגם את לא כי זה מושג שהמצאת כרגע.
&nbsp
מה שמדהים זה כמה צביעות אפשר להכיל.
כשהפרש עלוב של מנדט בודד (ומיצובישי) העביר את אוסלו זה לא הפריע לך.
כשהפרש עלוב של מנדטים בודדים העבירו את תוכנית ההתנתקות היית מרוצה.
אבל פתאום זה מפריע לך.
כמה צביעות.

אמרתי לך כבר פעם שאין לך מושג על מה אתה מדבר

מבחינתך מה שאתה לא יודע לא קיים.
אין לך מושג אם הייתי בעד אוסלו או לא.
אין לך מושג אם הפריע לי התרגיל של המיצובישי או לא.
אתה לא יודע עליי כלום ובכל זאת אתה קובע עובדות כאילו כל הידע נמצא ברשותך כשלמעשה אין לך מושג בכלום.
אין לך מושג גם אם הייתי בעד ההתנתקות או לא.
ואחרי כל זה,
אתה עוד אומר - צביעות.
אני קוראת לדבריך טמטום.
ונדמה לי שבזה מיציתי את עצמי להיום.

E טי

New member
אז מה את מלינה על נתניהו?

ראשי ממשלות בישראל פעלו באותה הדרך לאורך שנים רבות.
הם השתמשו ברוב מקרי וקידמו תהליכים הרי גורל למדינת ישראל.
אם רק על נתניהו יש לך מה להגיד - זאת צביעות.
במיוחד לאור העובדה שנתניהו מעולם לא השתמש ברוב מקרי כזה או אחר כדי לשנות את פני המדינה.

SupermanZW

Well-known member
אעשה את זה פשוט, כך שכל אחד יוכל להבין

הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם בימי המערך, המפד"ל ראה עצמו כ"לשון המאזניים" ובזכות זאת,
אנשיו הצליחו לנכס לעצמם מנעמים ששום מפלגה לא העזה לחלים על שכמותם.
גם הדוקטור בורג הצליח לייצר תיק עב כרס שכונה "תיק אפרסק", אלא שאיש לא העז להיכנס אז לעובי הקורה.
אז בהמשך, הגיעה מפלגה חדשה שצלחה דרכה ושמה בישראל 'ש"ס'.
וכן. גם היום יושב לו סגן שר בריאות, שלא נשבע אמונים לממשלה, והוא אפילו כיהן כשר. וכשר? הוא עשה רבות שלא למען הצלת החולים, על אף כל הרוחות שהוא "שידר". אז? זה מה יש...

מבקשת הסבר "נתניהו לא בא מהעם"

מה הכוונה "בא מהעם"
עמיר פרץ בא מהעם?
אבי גבאי בא מהעם?
יאיר לפיד (לא) בא מהעם?
המקום החברתי-כלכלי הראשוני של מועמד לתפקיד פוליטי קובע אם הוא "בא מהעם"?

וכן- כאשר יש שקט בטחוני- יש תחושה של "הכול בסדר"
אבל אני מתקשה להבין את הטיעון שאם יש שקט בטחוני(יחסי) וכלכלה יציבה (יחסית)---אז זה לא הישג של נתניהו כראש ממשלה.
אבל מצד שני כשיש מערכת בריאות ממלכתית כושלת, או מערכת חינוך כושלת-אז זה כן כישלון של נתניהו כראש ממשלה?
אני חושבת שכל ראש מערכת כולל ראש ממשלה אחראי לגמרי על ההצלחות והכשלונות.

ונתניהו צריך ללכת בגלל השחיתות ,הנהנתנות ,הלעג,היוהרה, הפלגנות, והמלוכנות- גם אם הישגי הממשלה בתקופתו היו למופת-עדיין מקומו בבית, אם לא בבית הכלא.

אני טוענת שהוא לא אחראי להצלחות ולא לכשלונות

הוא לא אחראי לכלום מלבד פילוג, הפרד ומשול, ואין באמתחתו שום מורשת מלבד שנאת אחים. לא קידם במילימטר את תהליך ההידברות עם הפלשתינאים. אני הגבתי לטענות שכאילו בזכותו הכל כאן פורח.
ולגבי הטענה שהוא בא מהעם,
אני בסך הכל אמרתי שהוא לא בא מהעם בדיוק כמו שאת טוענת שאף אחד מהמנהיגים לא בא מהעם. אין כאן סתירה בין מה ששתינו אומרות. זה Eטי אומר שהוא בא מהעם.

E טי

New member
איך אחראי לפירוד וקיטוב?

את הפירוד והקיטוב יצר כבר בן גוריון.
רק שעכשיו המפלגה האדומה נפלה בצד המפסיד של הקיטוב שיצרה.

אני באמת מנסה להבין את תפיסת העולם

איך ראש הממשלה לא אחראי למה שקורה בתקופת כהונתו
לטוב ולרע?
אז מי נושא באחריות אם לא רה"מ?

ואז אפשר למנות את רשימת ההישגים מול רשימת הכשלונות ואי ההישגים-
אבל בהגדרה הראשונית שלך שהוא לא אחראי לכלום, אז מי כן?

באמת שלא מבינה.

כנראה שאני לא מסבירה את עצמי נכון

התכוונתי שנתניהו ספציפית לא השאיר שום מורשת מכל תקופת כהונתו. לא לטוב ולא לרע מלבד הנהנתנות שלו והבזבזנות של כספי הציבור שלא לדבר על טובות ההנאה והשוחד לכאורה בתיקים אלף אלפיים וכולי. אני לא מאשימה אותו בדברים הרעים שיש פה ולא חסר כאלה ומצד שני גם לא נותנת לו קרדיט על הדברים הטובים שיש פה וגם כאלה לא חסר. לעומת זאת אני כן מאשימה אותו בפילוג ובהסתה ובשאר מרעין בישין שהוא החדיר בציבוריות הישראלית. הוא הסית עוד כשהיה באופוזיציה וזה התגבר מהרגע שהגיע לשלטון ולמעשה בשנתיים שלוש האחרונות הוא מתנהג כאילו המדינה היא שלו ושל אבא שלו וגרם לכך באמצעות ההסתה שלו שחצי עם שונא חצי עם אחר ובמילים בוטות אומר : אנחנו הרוב, אנחנו נקבע מה יהיה פה, אתם תשבו בשקט או שתעופו מכאן לכל הרוחות.
זוהי אווירה שלא הייתה כאן קודם למרות שתמיד העם הזה היה חצוי ומפולג, אבל אף פעם הוא לא הגיע לדרגות כאלה של שנאת אחים. ובזה אני מאשימה אותו. לא בכשלונות אם יש כאלה ולא מזכה אותו בהצלחות אם יש כאלו. הכל בטל בשישים לעומת מה שהוא עשה למירקם העדין שיש בעם הזה.

E טי

New member
מאז קום המדינה חצי מהעם מרגיש ככה

וזה לא הפריע למחנה האדום, עד שהוא הפך להיות בחצי הזה.

למעלה