ואני חשבתי שיהיה לי ממש קל למצוא גיטרה

גילת22

New member
ואני חשבתי שיהיה לי ממש קל למצוא גיטרה ../images/Emo4.gif

לא, זה לא ממש ככה... ואני צריכה את עזרתכם. עד היום ניגנתי על קלאסית (כן כן, חוסר תקציב) לאחר חיסכון קטן, אני רוצה לקנות חשמלית. אני עומדת על תקציב של 4500 האם יש סיכוי שאמצא פנדר אמריקאית בסכום כזה? הייתי בכלי זמר, ראיתי מחירים, נבהלתי וברחתי. כנראה שאקנה יד שניה... אבל, אני צריכה שתמליצו לי על גיטרה וכמו כן מהו המחירון שלה (אתם יודעים, כל מוכר חושב שאם הוא מוריד 500 שקלים אז זו קניה בטוחה, נוט) אז אפשר עזרה?

eran377

New member
כמה דברים

למה דווקא סטראט אמריקאית? לדעתי יש גיטרות יותר מוצלחות באותו טווח מחירים, ושיסלחו לי כל הסוגדים לסטראט (וגילמור) - אבל זו דעתי. תקציב של 4,500 ש"ח זה תקציב יפה לגיטרה חשמלית ראשונה, אבל בשביל לנצל אותו כמו שצריך - צריך לדעת לחלק נכון את התקציב בין גיטרה ומגבר מכיוון שהמגבר הוא גורם שמשפיע על הסאונד לא פחות מהגיטרה. חשבת על מגבר? בכל מקרה, אני חושב שעם כזה תקציב כדאי להשקיע במגבר טוב, ובגיטרה נוחה. גיטרה פחות טובה תשמע יותר טוב על מגבר איכותי מאשר גיטרה טובה ומגבר פחות איכותי (לפי דעתי). אני הייתי מחלק את התקציב ככה - 3,000 ש"ח למגבר ו-1,500 ש"ח לגיטרה. יד שניה לפי דעתי זה מעולה, הבעיה היא שאין הרבה אנשים שמעיזים ללכת על יד שניה כי הם מפחדים... אם לך יש את "האומץ" זה מצוין כי ככה תוכלי לקבל תמורה טובה יותר לתקציב. והדבר האחרון שנותר זה לשאול מה הסגנון שאת מנגנת, בשביל שנוכל להמליץ לך על דגמים ספציפיים של גיטרה ומגבר. (אני יודע שהרבה חבר'ה יחלקו על מה שרשמתי פה, אני רוצה להדגיש שאני לא דוקטור וזו דעתי האישית בלבד).

גילת22

New member
אז ככה...

דבר ראשון, אני לא רוצה לקנות גיטרה ב-1500 שקלים. דיברתי על תקציב לגיטרה בלבד, במגבר אני גם אשקיע, אבל קודם בגיטרה. אני לא בהכרח רוצה להוציא את כל הסכום, אבל אני לא מעוניינת לקנות גיטרה לא משהו (לא שעם התקציב שלי אני אקנה משהו טוב, אבל לא חרא). אני מנגנת את כל ז'אנר הרוק (גראנג', מטאל, קל..)

yoni162

New member
אם את רוצה סטראט אמריקאית

וזה התקציב שלך, אז תצטרכי לקנות יד שניה, שזה לדעתי עדיף, כי הגיטרות של השנים האחרונות נשמעות ומנגנות יותר טוב לדעתי. בכל אופן, התקציב הזה הוא די והותר לסטראט אמריקאית מדומשת, צריך רק לחפש עכשיו מודעות. כנסי לבזאר של אקט, נדמה לי שראיתי שם אחת או שתיים.

גילת22

New member
תגידו...

דיברתי עכשיו עם המורה שלי (כן עודני לומדת, ניגנתי עד עכשיו בצורה חובבנית, עברתי לשלב מקצועי), הוא אמר לי שכדאי לי לקנות עכשיו פנדר מקסיקנית ולא אמריקאית. הוא טוען שהיא גם ככה בשנתיים הראשונות תיהיה מצויינת לי, וגם ככה אני ארצה אחרי השנתיים האלה, אם לא פחות, להשתדרג, אז חבל שאקנה משהו יקר מדי. מה אתם אומרים?

Aviraman

New member
יפנית

תעלה לך פחות ממקסיקנית ביד שניה (או שהיא תעלה לך כמו מקסיקנית יד ראשונה) ותתן לך הרבה הרבה יותר :] הבעיה שכבר לא מייצרים יותר כאלו, אז פה תהיי חייבת ללכת על יד שניה. יפניות היום עולות גג 3000, ועדיף את סוף שנות השמונים-תחילת שנות התשעים. ככה שלא תזרקי את כל הסכום, ישאר לך גם למגבר חבל"ז :]

Aviraman

New member
נחמד לדעת

אבל אני לא רואה בארץ כאלו. לא ראיתי בארץ סטראט יפנית בת פחות מ9

miki872

New member
מרכיבים,

אך לא מייבאים אותם לארץ. :) מצטרף ורק מחזק את ההמלצה על יפנית. הייתה לי סטראט יפנית CRAFTED IN JAPAN (רוב מה שמתחת לשנת 96, כולל) REISSUE לשנת 54', יוצרה ב97, והיא הייתה אחת הגיטרות! :) ללא ספק לא ראתה ממטר שום מקסיקנית באזור ונתנה FIGHT ראוי לכל אמריקאית שהצבתי מולה ואפילו ל2 דלוקסים שהצבתי מולה והבעלים של הדלוקס היו חסרי מילים. :) אבל היא נמצאת אצל בעלים שמשתמשים בה בצורה יותר הולמת, ואני קיבלתי את הN4 המשודרגת שלי. בהצלחה עם הקניה, בכל אופן!

alon5559

New member
דעתי

לדעתי, גמאני חושב שתשתקיעי בגיטרה קצת יותר זולה, ואחר כך, אם תרצי תשדרגי, וגם בטח תדעי יותר טוב איזה סאונד את רוצה. ההמלצה שלי לנסות עוד גיטרות חוץ מפנדר, והם: קורט- מיוזיק סנטר ראשון לציון, יש להם את כל הדגמים עוד חנויות יש את מיוזיק סטור, וברשימת סוכנים כתוב לך אילו חנויות עובדות עם מיוזיק סנטר אז תבדקי וגם יש חנות חדשה בשם רעש געש WWW.RASHGASH.CO.IL המוכר נורא נחמד. גם מומלץ לבדוק (לפי חוות דעת רבות של חברי פורום) בהצלחה!

miki872

New member
גם אני לא הבנתי מה הוא שח.

כאילו, תקציב של 4500 שקל רק לגיטרה, שתלך לקורט? עזבי, קני סקוויר ו1000 חבילות מיתרים.

alon5559

New member
הגזמת,

קודם כל כמו שהגבתי לואן הלן הייתי בדעה של המורה שלה, ואם כבר היא שוקלת על המקסיקנית- שתנסה עוד גיטרות. וכן, לקורט יש גיטרות של יותר מ-1000 שקל, ובתחום מחיר של המקסיקנית לדעתי עדיף קורט, שוב ממה שניסיתי.

alon5559

New member
לא לא,

התכוונתי שעדיף אם היא הולכת על מקסיקנית- או משהו בתחום מחירים, תנסה עוד גיטרות. ולדעתי יש קורט יותר טובה ממקסיקנית, לפחות ממהמקסיקנית שאני אישית ניסיתי.

van halen

New member
טוב חברים, העיקר שהכל ברוח טובה (אני מקווה)

לא היה כאן עניין של התנגחות אישית או משהו. ועכשיו, מסמר הערב: אמרת ואן היילן מסתבר שאמרת פנדר. קבלו את פרנקנשטיין: כאן עוד רפליקה של פנדר אחרי זאת של קלפטון (בלקי). מעניין מה הולך שם, אולי יש הנהלה חדשה שחזק בעניין של רפליקות. הגיטרה הזאת נראית משהו שונה לגמרי.

mlxt

New member
לי יש סטראט מקס' ואני מרוצה מאוד...

ושידרגתי אותה ניכרות אם הזמן והיום אין עליה.

יאסון1234

New member
לחבר שלי יש סטראט מקסיקנית

והיא נשמעת מיליון דולר! בהחלט גיטרה חשמלית מכובדת בתור גיטרה ראשונה. לא תתאכזבי! המלצה שלי - אם יש לך אפשרות נסי לבדוק גיטרות שונות מאותו הדגם בחנויות שונות, הצליל משתנה מגיטרה לגיטרה מעט...

למעלה