ה-A7R3 קיבלה גם ציון 100 (אך לא השתוותה ל-D850)

אילן די

New member
החברה הישראלית הזו יודעת ליצר סנסורים

החברה שיצרה את הסנסור לניקון D850 עשתה עבודה טובה מאד. לניקון יתרון קל בדירוג בגלל שה- Native ISO של הניקון מתחיל ב- 50 ולא 100. זה מאפשר לסנסור לקלוט טיפה יותר מידע ב- ISO נמוך. ב- ISO גבוה לסוני יש יתרון קל.

sagiKor

New member
החברה הישראלית הזאת...

מייצרת חיישנים לתחומים הרבה יותר תובעניים מצילום פרטי או מסחרי.
החיישנים שלהם נמצאים במצלמות לוויינים למשל. אני יודע שבקרוב יועלה לווין עם חיישן בגודל מטר על מטר...

e zi

New member
חיישן בגודל מטר-מרובע, ככל הנראה, מורכב מכמה קטנים-יותר

אחד ליד השני. אני מעריך, שלא מייצרים פרוסה בגודל מטר על מטר.

sagiKor

New member
אתה חושב ברמה של צילום אזרחי

אם צריך חיישן בגודל של 1מ"ר למשימה שעולה מיליוני דולרים אז מייצרים חיישן של 1מ"ר. החיישן יהיה גם מוקף במספר רב של מעבדים שלא רק יעבדו את המידע אלא גם ינתחו אותו ויקבלו החלטה אם המידע שנקלט "מעניין" ושווה שליחה לכדור הארץ, פעולה שעולה לא מעט בעצמה.

ravivme

New member
באמת ההבדלים האלה חשובים למישהו ?

הרי יש מאות פרמטרים במצלמה.
חיישן זה רק דבר אחד.
ואני די בטוח שאף אחד לא ירגיש בהבדל כלשהו בין שני החיישנים האלה.
מבנה הגוף, התפעול, העינית, העדשות (!), עבודה עם פלאשים, ועוד המון פרמטרים, יש להם משקל הרבה יותר גדול מהבדלים מעבדתיים חסרי משמעות בין החיישנים.

e zi

New member
נראה שכן. שיא עולם בלתי נתפס: 9.58 שנ' לבולט ב-100 מ'

שיפר את השיא הקודם ב-11 מאיות והשאיר את העולם בהלם.
"אני די בטוח שאף אחד לא ירגיש בהבדל כלשהו בין שני השיאים האלה."

ravivme

New member
לא יכולת למצוא השוואה יותר הזויה מזו

ריצה ל- 100 מ' נמדדת רק בפרמטר אחד. זמן.
מצלמה נמדדת בעשרות פרמטרים לפחות.
כשההבדל בפרמטר מסוים הוא שולי וחסר משמעות אתה עובר לפרמטרים האחרים כדי לקבל החלטה מה עדיף.
אם אתה לא מבין את זה אז באמת שאין לי יותר מה לאמר.

e zi

New member
הנה, מצאתי (ממש מלפני יומיים):

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5049614,00.html

"יגואר XE SV פרוייקט 8 קבעה שיא הקפה חדש למכונית סדאן סביב מסלול הנורבורגרינג בגרמניה, אתר שהפך בשנים האחרונות לזירת התגוששות עמוסת מתחרים המנסים לשבור האחד את שיאו של האחר. המכונית הבריטית סיימה את הקפת ה"גיהינום הירוק" ב-7 דקות ו-21.2 שניות, 11 שניות פחות ממחזיקת השיא הקודם."

sagiKor

New member
אויי אתה מצחיק...

וזה הנתון שיגרום לך לרכוש מכונית?
חשוב מאד בפקק בדרך לעבודה או בחניון של הסופר...

e zi

New member
מזכיר את זה, שנכנס לסוכנות פרארי ושואל מהי צריכת הדלק

ואת ההוא בתגובות שכותב: "לא קונה. התא מטען שלה קטן".

sagiKor

New member
אני מכיר מקרה

של בחור שנכנס לסוכנות פרארי לקנות פרארי וגילה שהיא נמוכה מדי ולא יכולה להכנס לחניה בביתו וקנה במקום מזארטי.
** באמת מקרה אמיתי של מכר בהונג קונג.
אז אם כל הכבוד למבחנים ומדדים בסופו של יום המוצר צריך להתאים לצרכים.
למדוד מצלמה רק לפי ביצועי חיישן זאת שטות גמורה אבל יש מי שמתפרנסים על גבי הפתאים שקונים את זה....

אילן די

New member
אני מכיר סיפור

על אדם שנכנס לבנק בניו יורק וביקש הלוואה לחודש אחד של 1000 דולר. הפקיד הקיש במקלדתו ובישר לאיש שהריבית תהיה 20 דולר אך ביקש ערבויות.
"אין בעיה" אמר האיש, "אתה רואה את הפרארי שחונה מול הבנק? היא שלי, אתה יכול לקחת אותה כערבון". הפקיד מסר לאיש את הכסף ועובד הבנק לקח את מפתחות המכונית, הניע אותה והחנה אותה בחניון הסגור והמאובטח של הבנק.
לאחר חודש חזר האיש ושילם את חובו. הפקיד מסר לו את מפתחות המכונית ואמר לו "שמע, אחרי שהלכת, ביררנו עליך פרטים ומסתבר שאתה אדם אמיד ואלף דולר הם כסף קטן בשבילך. אם לא אכפת לך, אתה יכול בבקשה לומר לי למה היית צריך את הכסף?".
"לא הייתי צריך את הכסף", השיב האיש, "אבל אתה מכיר חניון מאובטח בניו יורק שישמור על המכונית שלי חודש שלם תמורת 20 דולר?"

ravivme

New member
ענק

enigo

New member
דוגמא נהדרת - גם כאן מתמקדים בנתון חסר חשיבות אמיתית לצרכי

שיווק.
אלא אם אתה נוהג להתחרות ברינג באופן קבוע, כמובן.

e zi

New member
אני יודע שהדוגמא נהדרת..

החשיבות היא החשיבות שאנשים נותנים לדברים. מבחינתי, חסר-חשיבות לחלוטין, שמישהו סיים ריצת 100 מטר ב-11 מאיות השנייה מהר-יותר מהשיא העולמי.

למעלה