התשדיר ברדיו לבעלי מוגבלויות

dromit48

New member
התשדיר ברדיו לבעלי מוגבלויות

התשדיר שמתנגן ברדיו לבעלי מוגבלויות מאוד מוצלח לטעמי. הוא מעביר בכמה משפטים את הרעיון של מקומות בילוי ללא נגישות מתאימה.
התשדיר, למי שלא שמע, משמיע שיחה בין אדם בעל מוגבלות שמתקשר למקום בילוי מסויים והשיחה הולכת בערך כך:
"שלום אני מתקשר כדי לא להזמין מקומות"
" כמה אנשים לא תהיו? "
לא נהיה 4 אנשים" ועוד..

dromit48

עד שלא יוטל קנס של עשרות אלפי שקלים או סגירת עסק לא נגיש עד לשיפוצו,

לא יהיה שינוי.

מספיק שיעשו את זה לאחד. כולם יתיישרו.

הרוב לא מאזין לפרסום.

kdr

New member
חזון אחרית הימים

כל אדם שאינו זקוק למקום נגיש כיום, עלול להזדקק לכזה בעתיד, הוא או מי מבני משפחתו או חבריו.
לו החברה הייתה מאוחדת, היו מקומות כאלה נסגרים מחוסר לקוחות, קנס היה דוחה עד שהיו מצטברים מספיק דוחות שהיו הופכים את ההנגשה לכדאית מבחינה כלכלית.

אותי מרגיזה התופעה של ניצול תו הנכה, לא פעם אני רואה מכונית עוצרת בחנית נכים וממנה יוצאים צעירים שהנהג קיבל את האוטו של אחד ההורים ומנצל את התו.
צריך לשים גם לתופעה הזו סוף.

skeptic

New member
התשדיר הוא זריית חול בעיניים, כמו הרבה דברים

אחרים שנציבות העלק שיוויון עושה.
פרסומת חלולה שלא תוסיף אפילו מקום נגיש אחד במדינה. סתם בזבוז של כסף כדי שיוכלו להגיד שהם כאילו עושים משהו. האדרה עצמית חלולה ותו לא.
היה הרבה יותר עדיף אם את אותו הכסף היו מוצאים על כמה תביעות משפטיות רציניות כנגד גופים שלא מקיימים את תקנות/חוקי הנגישות. לדוגמה - כנגד עיריות שלא מקפידות על כניסות נגישות כחוק בבניינים חדשים או משופצים בתמ"א 38. תביעות כאלה יקבלו פרסום בחינם ויביאו תועלת עתידית בניגוד לפרסומות חלולות.

mr dish

New member
אמת, ובנוסף - די היה אם היו נשללים כל רישיונו

ת ניהול העסק של אותם עסקים בלתי נגישים, כדי להמריצם להנגיש את קופתם לכיסי הנכים...

הטלת עונשי מאסר או קנסות דימיוניים, ירוקנו את הכוונה הנכונה של החוק - החינוך.

זו גם הסיבה שאני לא ממש תומך בהגדלת קנסות החניה של בריאים בחניות הנכים. אם רכב חונה כזה היה נגרר ממקום העבירה, ממש כמו רכב שחונה בניגוד לחוק בכל מקום אחר, הנהג העבריין היה לומד ומלמד את סביבתו שלא לחזור על הטעות הזו.
בגרירה, העונש מיידי ולא תלוי ברצונו של העבריין לשלם את הקנס...

למעלה