התקבל אישור בסל -הבריאות:

ויוי 25

Well-known member
בסל-הבריאות 2022 , השבוע אושר החיישן והמכשיר הסורק את רמת -הסוכר בדם. לחולי - סוכרת 2 ,
טכנולוגיה שמונעת את הצורך בדקירת האצבע בעת הבדיקה.

החיישן בקופ"ח (מחירו - 20 ש"ח בלבד) ,
את החיישן מצמידים לזרוע אחת לשבועיים, (לא מרגישים בו במהלך היום.)
בעזרת מכשיר הנקרא "קורא", סורקים את החיישן ומיד נרשמת על הצג רמת -הסוכר, (אין צורך יותר לדקור את האצבע.)

בכדי לקבלו , כדאי להתקשר לרופא המשפחה ולבקש שירשום לכם את ה"קורא" והחיישן לסריקת -הסוכר, שתוכלו לקבלם בבית -מרקחת של קופ"ח.
כמה טוב שיש התקדמות בעולם בתחום הטכנולוגיה.

המלצה :
למי שמקבל את החיישן לבקש מהרוקח לקבל גם ניר-דבק שמיועד להדבקה מעל החיישן, כך יובטח חיזוקו לזרוע, בעיקר בעת השינה בלילה.

ויוי 25

Well-known member
האם מישהו מסוכרת סוג 2 ,כבר רכש את הקורא והחיישן שנכנסו לסל הבריאות ?

TCH_ma

Active member
חוסר הבנה מוחלט...
בסל הבריאות החדש אושרה קבלה בחינם של החיישן והמכשיר כולל אספקה
של 26 חיישנים שנתית רק לטיפול בחולי סוכרת מסוג 2 המטופלים במשטר
מרובה זריקות אינסולין (MDI) או משאבת אינסולין.

לא לחולי סוכרת 2 אחרים ואין מה לפנות לרופא המשפחה אם לא עומדים
בקריטריון.

נערך לאחרונה ב:

ויוי 25

Well-known member
למי שלא שמע וקרא את דברי יולי אדלשטיין :
"סוכרת זו המחלה הכרונית הכי שכיחה בארץ, אומר אדלשטיין ,
כי מה שעשתה הוועדה הפעם בהחלטות שלה ,זה להרחיב את המסגרת בסל ,
לתכשירים שכבר נמצאים בסל, אבל לקבוצות הרבה יותר רחבות,
ובכך להנגיש את הטיפולים לרוב- חולי הסוכרת, לכן זהו מהפך".

TCH_ma

Active member
מה הקשר בין מה שאת כותבת למה שכתבת/שאלת למעלה בקשר לחיישן והמכשיר ?????
שוב - לסוכרת 2 רגילה לא הנגישו מכשיר וחיישן, הוסיפו לסל מכשיר וחיישן למטופלים
במשטר מרובה זריקות אינסולין (MDI) או משאבת אינסולין.

לא להטעות את מי שעדיין מסתובב בפורום הזה.

ויוי 25

Well-known member
מה פירוש "מי שעדיין שמסתובב בפורום? רק אתה ואני היחידים שמסתובבים ומעוררים את הפורום, לא?

לוגבי נושא מכשיר הניטור החיישנים: בווודאי שהם יהיו מיועדים רק למי שנזקקים להם, (לא למי שאין צורך.) ולכן יהיה עליהם בבוא הזמן לגשת לרופא בכדי לבדוק זכאותם.
אבל,, בינתיים כנראה שעוד חזון -למועד, כי שטרם נשלחו המכשיר והחיישנים לבתי-המרקחת של קופ"ח, והעיכוב נובע מכך שההנהלה שם החלה במשא-ומתן עם חברה אחרת-אשר תשווק להם את המוצרים, וזאת משיקולים שלהם.

mrkorr

New member
אני מניח לפי התיאור, למרות שלא נרשם במפורש, שהכוונה למכשיר FGM , "ליברה" של פריסטייל שחברת "גפן מדיקל" מייבאת.
לידיעה 1, העולם כולו עבר להשתמש בליברה 2 שמציע מערכת זהה לקודמת אבל מדויקת הרבה יותר וקראתי אפילו שנערכים לייצור/הפצה של ליברה 3 (לא בטוח שזה נכון).
לידיעה 2, לא חייבים להשתמש בקורא, אפשר בהחלט לעבוד עם טלפונים חכמים שתומכים ב-NFC ואפשר דרכם לסרוק את החיישן עם אפליקצייה ייעודית של החברה המייצרת או עם אפליקציות אחרות, חפשו פה בפורום Libre ותוכלו לקרוא סקירה (מעט ישנה כבר) שלי בנושא.
לידיעה 3, הדבק שמדביק את החיישן לעור, מעורר אצל רבים (גם אצלי לאחר שנתיים של שימוש) תגובה אלרגית קשה שמתבטאת בגירודים עזים ובלתי נסבלים, דלקת בעור מתחת לחיישן ופצעים אדומים, לפעמים מדממים. אם יש לכם בעיה דומה תוכלו לבקש מרופא עור משחה מתאימה שלרוב עובדת, אך לפעמים לא ואין ברירה אלא לסבול או לחדול להשתמש.
לסיום, למי שיש CGM - אין בכלל מה לשקול לעבור למכשיר הזה. תישארו עם ה-CGM שלכם, הוא הרבה יותר טוב. למי שאין CGM, כדאי מאד לנסות. זה ממש משנה את החיים לעומת הבדיקות באצבע "פעם ב..."

ויוי 25

Well-known member
אגב,
בקשר לפלסתר, בהתחלה גם לי היו רגישויות אודם ופריחה מהפלסתר ,
ולאחר מכן התברר שיש כמה סוגי פלסתרים לחיישן,
ביקשתי מהרוקח של קופ"ח כללית שימליץ לי על סוג פלסתר אשר אינו גורם לאלרגיות,
ואמר שיש פלסתר כזה שמגיע בצורת גליל המיועד לבעלי עור רגיש. (בתשלום סימלי ).

ויוי 25

Well-known member
היום יום ב' - 21.2.22 התקשרו אליי ,
והודיעו שהמכשיר ליברה2 המשוכלל, יגיע לקופ"ח -כללית בתחילת חודש מאי 2022.

למעלה