התפילה

התפילה

פברואר 2002. בעקבות כאב חד נסעתי לבית חולים רוטשילד בחיפה. גרנו אז בחיפה.

אשפזו אותי במחלקה כירורגית ורצו לעשות ניתוח דחוף. השעה היתה 18:00 והניתוח נקבע ל 21:00-22:00.

המחלקה היתה מסדרון ארוך, שלאורכו היו החדרים, ובסוף המחלקה חלון גדול שמשקיף על הכרמל.

החלטתי שאני מתפלל תפילת ערבית.נגשתי לסוף המסדרון, לקחתי כסא והתחלתי להתפלל.

מאחוריי - בדיוק באותו זמן הגיע מוסלמי מבוגר - כנראה לא יכל לעמוד ולא לסגוד, אז גם הוא ישב על כסא והתפלל.

והתפללנו שנינו מול החלון הגדול שמשקיף אל הר הכרמל.

חוץ מהכאב שלי שנבע מהמחלה הרגשתי כל כך טוב שהתפללנו שנינו. יהודי ומוסלמי מבוגר באותו מקום.

הרגשה כל כך נפלאה. ואמרתי בלב בסוף התפילה שחבל שנגמר.

בלילה עברתי את הניתוח בהצלחה.

בבוקר קמתי, השעה היתה 05:00-06:00 , התרחצתי , והלכתי להתפלל שחרית באותו מקום במחלקה . הנחתי תפילין. תוך כדי הנעת תפילין, הוא גם בא. המוסלמי המבוגר.

הוא התפלל בישיבה על כסא, וגם אני. ואותה הרגשה נפלאה היתה שם. ביחד. במחלקה הכירורגית. בלי לדבר בינינו מילה אחת.

בשעה 08:30 הגישו ארוחת בוקר. באתי לחדר אוכל, וראיתי את המוסלמי המבוגר אוכל שם. ברור שישבתי לידו באותו שולחן. לא דברנו, אבל אמרנו בוקר טוב.

אחרי ביקור רופאים החליטו לשחרר אותי הביתה. התלבשתי , חיכיתי, וקבלתי מכתב שחרור.

אבל איפה הוא? המוסלמי המבוגר? הלכתי לחפש אותו. ומצאתי אותו. ולחצנו ידיים, ואמרנו אחד לשני רפואה שלימה בכזה חום ולבביות, שרק שנינו הבנו אחד את השני.

ונפרדנו.

ויצאתי מבית חולים. ועד היום, אני שואל את עצמי, איזה הרגשה נפלאה, אולי אני אפגוש אותו יום אחד...ואולי נתפלל ביחד...כל אחד את התפילה שלו...ונרגיש את אותה הרגשה נפלאה...

גם מחוץ למחלקה הכירורגית...אבל הוא נעלם לי.... ואולי גם אני נעלמתי לו....אני לא יודע....אבל אותה הרגשה נפלאה מלווה אותי עד היום.

Proud Muslim

New member
בוקר טוב ו...

נתקלתי בכזה מחזה אבל בנמל תעופה:) אומנם לא בארץ..
אבל שני מוסלמים התפללו בצד ימין, ובצד שמאל אחרי שורה של כיסאות עמד והתפלל יהודי דתי...
אני יכולה לשאול שאלה שמסקרנת אותי?? לא חייב לענות..אבל באמת מטעם סקרנות אישית וידע,
נתקלתי ביוטיוב ביהודים דתים שמתפללים לא רק בעמידה, אלא שהתפילה שלהם כולל גם כריעה וסגידה (כמונו, המוסלמים)..נזכרתי שאצלנו כתוב בסורה מספר 2 בקוראאן, כשאלוהים פונה לבני ישראל אומר להם:
(وأقيموا الصلاة وآتوا الزكاة واركعوا مع الراكعين)- כלומר קיימו את התפילה, הוציאו את הצדקה ותכרעו עם כל אלה שעושים זאת. וגם מבצעים את טקס "הטהרה" שנקרא בערבית "ודוו2" ואת זה עושים לפני כל תפילה שזה כולל טהרת הגוף ומקום התפילה...יש איזכור דומה ביהדות?
משום מה נתקלתי בזה ביוטיוב, אשמח אם תסביר לי:
http://www.youtube.com/watch?v=VRFV0nPwang

תשובה רק היום בערב לצערי....

רק שאלה:

מה כולל טקס טהרה מוסלמי לפני התפילה?

אגב, לפי הידוע לי בסורא 2, מוכרים בני ישראל כסרבנים ואנשים קשים לביצוע עבודת אלוהים ואמונה בנביא.

המוסלמי שאני מדבר איתו תמיד זורק לי את זה.
. זה מצחיק אותי. כאילו שיש לי דפקט ביולוגי-דתי שאומר, שאני יהודי, אז יש לי קשיים באמונה. יאללה בסדר.

כאילו שכל המוסלמים אין להם שום שאלה והכל ברור להם.
. אבל אני מוחל על זה. כי גם אצלנו בתורת החסידות יש גישות כאלה כלפי גויים אחרים. ולכן אני מתייחס לזה בביטול. הדת והביולוגיה - אין להם שום קשר. אין עם נבחר יותר מהשני, שאלוהים אוהב אותו יותר מהכם השני.

Proud Muslim

New member
בנוגע לטהרה אצל מוסלמים

http://www.youtube.com/watch?v=AqioTZF4mYo
רחיצת כפות הידיים, שטיפת הפה במים 3 פעמים, האף, רחיצת הפנים, זרועות היד, להעביר בניגוב על הראש, האוזניים פעם אחת, ולבסוף כפות הרגליים.
הכל החל באיבר שבצד הימני ואחרי זה בשמאלי.

"ياأيها الذين آمنوا إذا قمتم إلى الصلاة فاغسلوا وجوهكم وأيديكم إلى المرافق وامسحوا برءوسكم وأرجلكم إلى الكعبين ":
O you who believe, if you have to pray, wash your faces and your hands to the facilities and wipe your heads and your feet to the ankles

בנוגע למה שאמר לך העמית המוסלמי בעבודה, אשלח לך בפרטי משהו יותר מאוחר.

Proud Muslim

New member
תקראי את זה:

" ليسوا سواء من أهل الكتاب أمة قائمة يتلون آيات الله آناء الليل وهم يسجدون يؤمنون بالله واليوم الآخر ويأمرون بالمعروف وينهون عن المنكر ويسارعون في الخيرات وأولئك من الصالحين وما يفعلوا من خير فلن يكفروه والله عليم بالمتقين".

ואחר הקריאה- שתי שאלות:
א. את מודעת למעשיו/ תכונותיו/ מחשבותיו של בנאדם באשר הוא?

או שתעשי כמו אלו שלוקחים מה שבא להם ושמים פס על השאר (ואגב אין לך מה לקחת..כשביתו של הנביא קיללה בטעות יהודים על כל מה שעוללו לאביה, הנביא מוחמד אסר לה לעשות זאת, כשעברה מולו לווייה של יהודי הוא עמד לאות כבוד וכששאלו אותו למה הוא אמר (اليست هذة نفسا خلقها الله؟ - האם זו אינה נשמה שברא אותה אלוהים?).

עדיף שתקראי על "حكم سب اليهود" באיסלאם, ומה דת האיסלאם אומרת על זה , לפני שתטעני שאת "מוסלמית".

זה שכל אחד אומר את המשפט הזה על הלוך ועל חוזר לא עושה אותו צודק.

Proud Muslim

New member
ובפסוק עוד יותר ישיר:

(ولا تسبوا الذين يدعون من دون الله) סורית איל אנאעאם, אייה רקם 17..גם אם הם לא מאמינים במה שאת מאמינה בו, כלומר:

עניין הקללה בכללי , לאוו דווקאא כלפי יהודים שהם מעם הספר, אלא גם קללת עובדי אלילים "ומושריקין" אסורה. למה?
א. קללת אותם, הכחשת שאת מוסלמית- "מוסלימה אמריק אילא אללא סובחאנהו ותעאלא". אנו מכירים בנביא שלהם וחובה להכיר בו ולהעריך אותו. האם משה נשלח למה שציינת למעלה?

ב. מקללים אותם, יקומו כל הלפלפים שיכולים לענות בדיוק כמוך, ויקללו את אלוהינו. הלא הוא "الله"- זה מה שאת מחפשת? אני חושבת ש الله חשוב פי מליון מכל ההערות הטיפשיות הללו.

ג. חדיס של הנביא אומר: لعن الله الرجل يسب أبويه . قيل : يا رسول الله , وكيف يسب أبويه ؟ قال : يسب أبا الرجل فيسب أباه ، ويسب أمه فيسب أمه }. אני חושבת שזה מסביר את הכל.

סלמאת

מרים5 5

New member
הכוונה לא היתה לקלל

ואני גם האמת לא ידעתי את זה עד שראיתי את זה מזמן בפורום בויכוח שהיה פה אבל היתה תקופה שחלק מהיהודים לא האמינו באלוהים ואז אלוהים קילל אותם והפך אותם לחזירים וקופים.

Proud Muslim

New member
שזה היה לפני כמה שנים...?

פאהמה,
אבל זה לא היה בנוגע רק לאמונה באלוהים, אלא לגבי שמירת השבת "ولقد علمتم الذين اعتدوا منكم يوم السبت"...שימי לב לניסוח...לא כולם, מיש כולהום, אילא אלד'ין איעתדו- במובן, שכל אלה אשר לא שמרו את השבת קידשו אותה זלזלו בה וכו' וכו', האם כולם הפכו להיות קו...וח...?
כשאת באה ומטייחת בפני חבר בפורום או בפני כל יהודי אחר, כמו שעושים השייחים בטלויזיה, או כל שייח אחר שאומר זאת בעודו מאשים אחרים בסילוף- בלי לשים לב הוא מסלף את מה שיש לו בין הידיים!
ניסוחים כמו אלה רק מחזקים את עמדתם של חסרי הידע שאומרים ("הקוראאאן מנוגד , הקורראן סובל מפיצול באישיות, אז איך זה שהקוראאן בהתחלה מברך את היהודים ובפסוק אחר אומר עליהם קופים וחזירים, איך הוא מכיר בהם כעם הספר ובפסוק אחר מקלל אותם"). הקוראאן לא מנוגד ולא בטיח- אנו אלה שנתנו לו להיראות כזה. ואחרים גם לא מתאמצים לקרוא אותו במלואו אז הכי קל לצטט את "השייח ההוא" להוסיף קצת מלח ופלפל וכולם הפכו להיות דוקטורטים באיסלאם .
"كنتم خير امة اخرجت للناس تأمرون بالمعروف وتنهون عن المنكر". נוקטה.
אני לא עושה את זה כדי לרצות אף אחד. כבר הבעתי את דעותיי בפורום הזה כמה וכמה פעמים, אבל אני עושה את זה מפני שזו הדת שלי, ונמאס לי שמשבשים אותה.

"ולה חד בימות נאקיס עומור, וקולנא רח נמות ואיחנא מיש קאמלין עילים", כולנו נמות ועדיין חסר לנו ידע, אז לפחות מה שיש לנו ברמה הבסיסית נשמור אותו כמו שצריך.

טהרה

אני מדברת מידע כללי כי אני לא דתיה.

-אצל יהודים חובה בבוקר לצחצח שיניים, לנקות היטב היטב את הגוף ואז להגיד את ברכות השחר (תפילת שחרית).

-אחרי כל פעם שהולכים לשירותים - צריך לנטול ידיים : לשפוך מים 3 פעמים על יד ימין ושלוש על שמאל לסירוגין ולברך.

- בכל פעם שרוצים ללכת ולגעת בספר קדוש מומלץ לנטול ידיים משום שנגיעה באיבר המין, הרגליים או אפילו בשיער (המחמירים) מכניסה טומאה.

-הרבה גברים שמחמירים הולכים למקווה פעמים רבות בחודש (לטבילה).

- על יהודיה מוטלת החובה בזמן הוסת (מחזור) ללכת להטהר במקווה.

-חייבים לוודא לפני תפילה שכל הנקבים נקיים (זאת אומרת שאתה לא צריך לשירותים...).

זה על קצה המזלג :)

אתה לא נוטל ידיים לפני שאתה מתפלל?

זאת אומרת לפני שאתה נוגע בספר קדוש...

הרגעים הקטנים היפים של החיים

גם אנחנו פעם עשינו דבר כזה, עשינו מפגש פורום, הגענו כמה ערבים, ויהודי אחד בשם אמיל זולא, הבאנו בשר וחומוס ושתיה, אכלנו שתינו קישקשנו, היה אחלה הרגשת דו קיום, עד הרגע שבו היינו צריכים לשלם כל אחד 50 שקלים על האוכל, כולנו שילמנו והיהודי דפק ברז ואכל חינם וברח.

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

סתם זה לא קשור לסיפור שלך סתם רציתי להציק לזולא

אמת, הרגעים הקטנים האלה שאתה מתאר, שווים המון מבחינת ערך רגשי מוסף, כן יירבו

Emile Zola

New member
חלק מהתוכנית למוטט את הכלכלה הערבית.

אני זוכר את הערב הזה טוב.
1,000 שנה לארגן פאקינג מנגל בים...
קודם נפגשים בפטוש, אח"כ הולכים לבית ההוא, זה מתלבש, ההוא מתאפר, אח"כ סיבוב קניות....

אתה לא יודע כמה היה קשה להישאר רציני מול התשובות של עג'ייב. "לא נותנים לי לבקר בסוריה"... בהתחלה חשבתי שהוא רוסי.
והתחתונים של king tino(?)... הבנאדם מחוק...

Emile Zola

New member
אני שומר את הכסף שלי למטרות חשובות

מחכה מחוץ לבית ספר תיכון, ומפתה ילדות בנות 15, קונה להם ג'ינס, יוצא איתם לארוחה.

Proud Muslim

New member
למה בני 15?

במקרה האחרון לפני יומיים עשו את זה עם פעוט בן שנה וחצי. ע''י החבר שיצא עם אמא שלו. פיכס.

למעלה