התפטרתי היום, שאלה חשובה...

מצב
הנושא נעול.

fedex1

New member

על מנת שלא לשלם 1000 שקל קנס בגין הכשרה שארכה שבועיים, אמרתי כי אני עובר דירה לצפון הארץ, מרחק של יותר מ-50 ק"מ ממקום העבודה. (כפי שדורש החוק...) שאלתי היא האם הם יכולים לדרוש ממני הוכחות לכך שאני גר בצפון? אם כן אילו הוכחות? האם חוזה דירה יהיה מספיק? או שהם יצטרכו ממני גם את הספח של התעודת זהות? האם מותר להם לדרוש ממני להעביר את כתובתי לצפון ולהוכיח להם את זה בספח של הת.ז.?

שיר ורד

New member
תשובה

על מנת שלא לשלם 1000 שקל קנס בגין הכשרה שארכה שבועיים, אמרתי כי אני עובר דירה לצפון הארץ, מרחק של יותר מ-50 ק"מ ממקום העבודה. (כפי שדורש החוק...) שאלתי היא האם הם יכולים לדרוש ממני הוכחות לכך שאני גר בצפון? אם כן אילו הוכחות? האם חוזה דירה יהיה מספיק? או שהם יצטרכו ממני גם את הספח של התעודת זהות? האם מותר להם לדרוש ממני להעביר את כתובתי לצפון ולהוכיח להם את זה בספח של הת.ז.?
תשובה
מעבר דירה איננו עילה שלא לשלם למעסיק תשלום בגין הכשרה במקרה של התפטרות מוקדמת. החוק מכיר במקרים מסוימים של מעבר דירה כסיבה מוצדקת להתפטרות המזכה בפצויי פיטורים (לעובד שעבד מעל שנה). מעבר לכך סתם מעבר לצפון הארץ לא מזכה בפצויי פיטורים, יש לעבור לישוב חקלאי או ישוב ספר וכמובן שהמעביד זכאי לדרוש מהעובד להוכיח שהוא גר שם לפחות חצי שנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה