התפטרות הורה

התפטרות הורה

היי, אני עובדת במקום עבודתי מזה כשנה וחמישה חודשים, יצאתי לחופשת לידה ואני מתכננת להתפטר לצורך גידול הילד (בעקבות תנאי עבודה בעייתים) הבנתי שאהיה זכאית לפיצויים. שאלותיי: 1. האם העביד יכול לטעון מסיבה כלשהי שהוא לא מתכוון לשלם לי את פיצויי הפיטורין? האם הפיצויים מובטחים לי בתנאי יחיד שאציין זאת במכתב ההתפטרות? (השאלה אם אני צריכה להוכיח משהו?) 2. משכורתי הינה משכורת גלובלית חודשים. בחודשים האחרונים היא הופחתה מסיבות מחלה שקשורה להריון שבגלל שלא היתה לי צבירה של ימים לא קיבלתי בגינה תשלום, השאלה היא האם הפיצויים מחושבים לפי החודש האחרון לפי מה שהרווחתי בפועל (פחות מהסכום שהוגדר) או לפי מה שהייתי אמורה להרוויח לפי ההסכם ביני לבין המעסיק? (אציין כי כתוב במפורש בתלושי השכר שלי כי המשכורת היא הסכום שסגרנו עליו וממנו יש קיזוזים של העדרויות) תודה,

שאלה נוספת

במידה ובקרן הפנסיה שלי הסכום שנצבר לפיצויים נמוך משמעותית (בערך 10% מהסכום בלבד) מהסכום שיצטרך המעביד לשלם לפי החוק (חודש עבודה לכל שנה) האם הוא יצטרך להשלים לי את הסכום במקרה התפטרות הורה לצורך גידול הילד?

מדון

New member
אשיה לפי החוק זכותה להתפטר

לשם טיפול בילדה , ואפילו אם היא מצאה מקום עבודה אשר שעות העבודה נוכים יותר לשם טיפול בילד אין המעביד יש זכות לא לשלם פיצויים זו חובתו לתשלום פיצויים על פי חוק יש לדעת למי שיש פנסית חובה לפי הפרשות לפיצויים נמוכות חייב המעביד להשלים את הפיצויים ל 8.33% לפי שכר חישוב הפיצויים יהיה לפי שכר חודשי ולא לפי שחר של חודש אחרון או חודשיים אחרונים

רק כדי שאבין

הוא יהיה חייב לשלם לי את המשכורת המוסכמת ביננו כגלובלית מאז ומתמיד ולא בפועל מה שהרווחתי בחודש האחרון? אני שואלת שוב כי בחוק כתוב שפיצויים שמחושבים לפי עובד במשכורת מחושבים לפי שכר אחרון . והשכר האחרון שלי קצת רחוק מהשכר שאמור היה להיות אם לא הייתי חולה או לחילופין היו לי ימי מחלה בצבירה. אם הבנתי נכון וזה כן מחושב לפי המשכורת הגלובלית, היכן אני יכולה למצוא את החוק שיוכיח זאת? יש לי בעיה עם בוס שאוהב לכופף את החוקים לטובתו...

ולגביי הפנסיה,

מכיוון שאני עובדת במקום עבודתי רק כשנה וחצי, אז גם אם תוסיף את ה2.33% עדיין לא תגיע ל"משכורת חודש לכל שנה" מהסיבה הפשוטה שלפי החוק התחילו לצבור לי לקרן רק אחרי חצי שנה עבודה וגם לפני שנה זה היה אפילו פחות מ5% (כל שנה זה גדל בהתאמה) מה שאומר שכרגע יש שם בצבירה משהו כמו 1500 ש"ח, כשאם תחשב את השכר החודשי שלי כפול שנה ו8 (הותק שלי לאחר חופשת הלידה) יצא לך קרוב ל10,000 ש"ח. האם המעסיק יאלץ להוסיף את הפער הזה? (שכמו שאתה רואה הוא גבוהה בהרבה מ2.33% אחוז מהסכום)

מדון

New member
אם ההית חולה והיו לך ימי מחלה צבורים

חוץ מיום אחד שלא משלמים שכר עבור מחלה כל ימי המחלה יש לשלם יום שני ושלישי 50% ומיום רבעי 100% במידע וימי המחלה שלך הם מרובים יש דרך לחשב את הפיצויים עבור כל חודש מגיע לך שכר גלובלי כפול 8.33% חשבי את זה לפי החודשים שלא ההית חולה וחשבי את השכר היומי שלך בימים שהיית חולה ולא קבלת שכר כי לא היה לך ימי מחלה שכר גלובלי לחלק לימי עבודה בחודש פחות ימי המחלה התשובה כפול 8.33% וכך תדעי את סך כל הפיצויים שלך

אז לפי זה

אתה אומר בעצם ההפך, שאם הייתי חולה והשכר שלי הופחת כי לא היו לי ימי מחלה בצבירה, אז גם הפיצויים עבור אותו חודש יופחתו? זאת אומרת שאם השכר שלי לא היה קבוע והופחת מסיבות של מחלה (למעשה אף פעם כמעט לא קיבלתי את השכר האמיתי שמגיע לי אלא תמיד הוא הופחת) אז הבוס חייב לחשב את הפיצויים לא לפי שכר אחרון בלבד אלא לפי כל חודשי העבודה שלי? אני הייתי בטוחה שאם השכר הגלובלי הוא 5000 ש"ח אז מחשבים את השנים שעבדתי כפול 5000. (בלי קשר לקיזוזי ימי מחלה) לגביי קרן הפנסיה, בחיים לא יהיה בה את הסכום הריאלי מהסיבה שמתחילים לצבור לך רק לאחר חצי שנה וגם בחצי השנה הראשונה נצבר בה 2.5% ובשנה האחרונה רק 3.3% אם אני לא טועה (לפי החוק שעולה בהדרגה)

מדון

New member
על המעביד להשלים לך את חובו

מיום התחלת העבודה אין בצו ההרחבה פוטר אותו מלהשלים זאות יש לקרוא את הצו במקרה של התפטרות עקב לידה לדעתי יש להשלים לך את הפיצויים לפי 8.33% מיום התחלת העבודה שלך ועד לסיום עקבהתפטרותך לטיפול בילד ולכן שכר מחודש עבודה ראשון יחושב לפי 8.33% לפיצוןיים ועל המעביד להשלימו

למעלה