התנשמויות...

sigalaz

New member
התנשמויות...

אני אוטוטו בשבוע 16...שלשום נערכה סקירה מוצלחת...כולי תקווה שבסוף ספט' תהיה לי בת...העניין הוא שבשבוע האחרון הבטן גדלה וממש מציקה לי מתחת לציצי..מעבר לכך..אני מתנשמת כאילו אין מחר...כל פעילות פיסית קלילה גוררת התנשמויות כאילו שאני עולה על האוורסט לכל הפחות...אנגרתית אני בסדר (תחילת ההריון היתה עם גירוי קשה ונוזל סביב הריאה שגרם לקוצר נשימה היסטרי חולשות וחוסר אנרגיה אז אני מבינה את ההבדלים) אבל..האם מישהיא חוותה/חווה זאת כבר בשלב כה מוקדם של ההריון? האם זה לא מעיד על איזו בעיה? אני די מוטרדת מכך כי...אני די בכושר ולא נעים לי להסתובב כמו איזו ממוטה כבר עכשיו...מה יהיה הלאה??? אמח לשמוע מנסיונכן...תודה

דווקא הגיוני לגמרי (זהירות ארוך)

קודם כל ברכות על הבת

שלוש סיבות:
1. מה לעשות? - הבטן גודלת. כן, זה חלק מעסקת החבילה כשרוצים תינוק. ואם תשימי לב ייתכן שאת גם שבעה מהר יותר. הרחם לוחץ על האיברים הפנימיים וזה כולל את הקיבה, הסרעפת, הריאות ועם הזמן את תתחילי לשים לב שגם הצלעות שלך ועמוד השדרה קיבלו זווית קצת מוזרה.
2. נפח הדם מכפיל את עצמו (ובאופן כללי כל הנוזלים בגוף). בהריון הזה לא הרגשתי את זה כל כך, אבל בהריון הקודם התנשמתי כמו אסמטית, השתעלתי כמו מעשנת כבדה והיו לי דפיקות לב מבהילות. בהריון הזה התופעות לא פחות מעצבנות - אני מנוזלת נון-סטופ. עסקת חבילה כבר ציינתי?
3. החודש האחרון היה ג'יפה! רק אבק ועוד אבק באוויר - זה ממש לא תורם לנשים בהריון וקל וחומר לנשים בהריון שהן רגישות לכל האובך הזה.

לגבי הלאה - לא יודעת להגיד לך. כל אחת והגוף שלה.
אני אפילו לא יכולה להשוות להריון הקודם שלי. ילדתי את המתוקון שלי באמצע אוקטובר. בתחילת ההריון הייתי בכושר ועוד הלכתי לחדר כושר והקפדתי לא להתנוון. ובדיוק בשלב שלך התחילו לי השיעולים והם החמירו לי עוד ועוד עד שיום אחד כבר לא יכולתי לקום מהמיטה מכאבים ואז התבשרתי על קרע בשריר באיזור הריאות ונאסר עלי לעשות כושר בכלל עד סוף ההריון עם הבטחה שהקרע לא ישתפר רק אחרי הלידה (ע"ע עניין הצלעות).
הדבר היחיד שאני יכולה להמליץ לך - זה בשום פנים ואופן לא לוותר על כושר (הקרע לא היה קשור לפעילות הגופנית, זה היה קשור לזה שנדבקתי בעבודה בשעלת). אבל במינון נמוך יותר. אין דבר יותר טוב מזה בהריון, בתנאי שכבר עשית פעילות גופנית לפניכן.

בהצלחה והמשך עגול ומשעמם

sigalaz

New member
תודה רבה

אני באמת צריכה להרגע כי סה"כ...פיסית אני מתפקדת...יש לי גם ילד בן 7 שמצריך הרבה אנרגיות וסבלנות ועבודה וכו'...אבל אין ספק שבגלל שלא חוויתי בהריון שלו את ההתנשפויות מכל שטות ודפיקות הלב הללו אז זה קצת מלחיץ...אני מודה לך על התגובה ומאחלת גם לך הריון משעמם....הלוואי...

למעלה