התנצלות, פותר את הפגיעה?

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לרוב המתנצלים חושבים שעם התנצלותם פגיעתם נמחקה, או נסלח להם על הפגיע.

לדעתי האב צודק, התנצלות לא ימחק את הדברים שנאמרו.התנצלות

בשיחה עם כתבי חדשות 13 אלמוג בוקר ועלי מוגרבי אמר האב: "אני לא סולח לו. זה כמו לדקור מישהו עם סכין ואחרי זה להגיד לו אני מצטער. זה קשה בשבילי. כל האנשים צוחקים על הילדים שלי. אני כועס עליו, כועס מאוד".

Harrington

Well-known member
מנהל
יש מקרים שכן ויש מקרים שלא. אולם כאשר מדובר במעין 'היעלבות מקצועית', קרי עניין שלחלוטין אפשר לומר שיש מי שבוחר להיעלב ממנו באותה קלות שאפשר שלא להיפגע מהדברים, הרי שברור ששום התנצלות לא תעזור.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
האימרה בחר להיעלב, לא מדבר אלי
אדם שאומר משהו מעליב מתכוון להעליב, יש שבוחרים לא לעשות עניין, ויש האומרים נעלבתי, ואטפל/הוכיח שלא מגיע לי העלבון.

SupermanZW

Well-known member

בשיחה עם כתבי חדשות 13 אלמוג בוקר ועלי מוגרבי אמר האב: "אני לא סולח לו. זה כמו לדקור מישהו עם סכין ואחרי זה להגיד לו אני מצטער. זה קשה בשבילי. כל האנשים צוחקים על הילדים שלי. אני כועס עליו, כועס מאוד".
הפגיעה לא נמחקת, אבל לסלוח אפשר. במידה וחשים שההתנצלות כנה והמתנצל באמת מתכוון לתקן את דרכיו רצוי לסלוח. במידה וההתנצלות אינה כנה ו/או המתנצל אינו אמין רצוי לא לסלוח.

Harrington

Well-known member
מנהל
אדם שאומר משהו מעליב מתכוון להעליב, יש שבוחרים לא לעשות עניין, ויש האומרים נעלבתי, ואטפל/הוכיח שלא מגיע לי העלבון.
איך הוא יכול להתכוון להעליב אם הוא כלל לא דיבר אל הנעלב? הבן אדם דיבר אל הילדים שלו עצמו, פירסם את הסרטון בעצמו 5 שנים מאוחר יותר, ומבלי שאיש ידע שזה הוא, יצא והצהיר על כך. לאחר שהבין שיש מי שנפגע, טרח להתנצל בשתי שפות.

סורי, אבל אני לחלוטין רואה במקרה הזה החלטה של בן אדם להיעלב.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
אם והפוגע, פגע חד פעמי דעתך מקובלת עלי
יש אנשים פוגעים סדרתיים , ומתנצלים סדרתיים, התנצלותם אינה מקובלת עלי.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם והפוגע, פגע חד פעמי דעתך מקובלת עלי
יש אנשים פוגעים סדרתיים , ומתנצלים סדרתיים, התנצלותם אינה מקובלת עלי.
עם זה אני מסכים לחלוטין. דיברתי (וחשבתי שאת דיברת) על אותו מקרה שמתפרסם בימים האחרונים עם אב שהציע לילדיו (כאמור לפני 5 שנים) להאכיל ילד בדואי והאב הבדואי בחר (לדידי) להיפגע מכך היום ואף לא לקבל את ההתנצלות.

אור גינאל

Well-known member

רק פיצוי ימחק את הפגיעה. במיוחד כשמדובר במגזר שלם שיש מבניו שמשרתים בכוחות הבטחון במגוון תפקידים שהידוע ביותר הוא הגששים שנדרשים במיוחד בחיפוש נעדרים. ואותו בחור שבחר במקצוע הבידור שינסה למצא דרך למצא מכנה משותף במקום את המפריד.

Harrington

Well-known member
מנהל
רק פיצוי ימחק את הפגיעה. במיוחד כשמדובר במגזר שלם שיש מבניו שמשרתים בכוחות הבטחון במגוון תפקידים שהידוע ביותר הוא הגששים שנדרשים במיוחד בחיפוש נעדרים. ואותו בחור שבחר במקצוע הבידור שינסה למצא דרך למצא מכנה משותף במקום את המפריד.
לא קצת מוגזם? זה לא שהוא העליב מישהו מעל לבמה. הוא ישב ברכבו הפרטי עם ילדיו, סיפור מלפני שנים רבות, והאמירה שלו שאפשר באותה קלות לקבל אותה כלגיטימית וסבירה בנסיבות העניין, אולי לא הייתה הכי מוצלחת.

אולי זה רק אני אבל קשה לי שלא לראות כאן 'היעלבות מקצועית'. תגובה בסגנון 'לא תקין, מעליב' ובזה לרדת מהעניין הייתה סבירה בדיוק באותה מידה.

ולגבי פיצוי, איך המסכן יכול בדיוק לפצות מגזר שלם?

נעימה 5

Active member
לעיתים מתנצלים רק חיצונית ,מפחד להתנקלות,,כמו למשל אנשי תקשרת שמתנצלים אבל בלב שלהם הם מאמינים למה שאמרו,

משתפרת1

Well-known member
וביחוד כאלה שאומרים "אני מתנצל, אבל..." וה"אבל" מכיל הצדקה לפגיעה המקורית

נעימה 5

Active member
יש אנשים שנעלבים סידרתית,,מכל דבר נעלבים,הופכים כל אמירה להעלבה נגדם, מאלה יש להזהר ולהתרחק,
כנראה שהמקור לכך רגשי נחיתות, ,

אבי בן 1231

Well-known member
לא קצת מוגזם? זה לא שהוא העליב מישהו מעל לבמה. הוא ישב ברכבו הפרטי עם ילדיו, סיפור מלפני שנים רבות, והאמירה שלו שאפשר באותה קלות לקבל אותה כלגיטימית וסבירה בנסיבות העניין, אולי לא הייתה הכי מוצלחת.

אולי זה רק אני אבל קשה לי שלא לראות כאן 'היעלבות מקצועית'. תגובה בסגנון 'לא תקין, מעליב' ובזה לרדת מהעניין הייתה סבירה בדיוק באותה מידה.

ולגבי פיצוי, איך המסכן יכול בדיוק לפצות מגזר שלם?
אכן הוא לא העליב על במה, כנראה שעל במה אין לו קהל כה גדול כמו בהפצת הסירטון ברשת, ברשת יש תהודה הרבה יותר גבוהה.
ועל זה נאמר:
"סוף מעשה - במחשבה תחילה"
יכול להיות שאפשר לראות בזה משהו בסגנון לא תקין, אולי כדאי שהוא יתקן את הסירטון ובפעם הבאה כאשר יראה ילדים בדואים הוא יזרוק את העוגיות על הקרקע, כך זה יהיה הרבה יותר חזק!!

למעלה