התנהגות בע"ח

Shirley808

New member
התנהגות בע"ח

שלום לכולם, על איזה ספרים אתם ממליצים בנושא התנהגות בע"ח? האם הספרים של האוניברסיטה הפתוחה בנושא טובים? אשמח לתשובות

zazoo1

New member
וואו, יש מלא...

האוניברסיטה הפתוחה בד"כ בסדר. לא ברמה מאוד גבוהה, אבל בהחלט לא רע. את מחפשת בעברית, או שאפשר באנגלית? ספרות פרופר מדעית (עבור עבודות לאוניברסיטה), או שאפשר גם ספרים "להמונים"? תנסי: טובים מטבעם כשפילים בוכים (הם לא מדעיים, אבל מעניינים!)

C H 4

New member
אני קצת מסתייגת מ-כשפילים בוכים

ריפרפתי בו פעם ומצאתי שם הרבה אנקדוטות מאוד מעניינות אבל ההרגשה שקיבלתי היתה שההקשרים הפסיכולוגיים בספר לא היו כל כך מדוייקים ויותר פופוליסטיים, אז אני חושבת שזה ספר שמתאים יותר לאנשים שמאוד אוהבים סיפורים חמודים על חיות ותובנות פסיכולוגיות מעניינות שאין בינהם קשר מאשר לאנשים שרוצים ללמוד ברצינות על התנהגות בעלי חיים. אני חושבת שאם כבר בוחרים בספר שנכתב כמדע פופולרי עדיף ללכת על משהו שנכתב על ידי מישהו בתחום, למשל הספר של אמוץ זהבי שמתמקד בתופעה מסויימת ואני לא זוכרת כרגע עוד אבל בטוח יש

zazoo1

New member
טווסים, אלטרואיזם ועקרון ההכבדה

זה השם המלא של הספר למה מפתיע?

נאמר בשעשוע רב

שהרי אם יש מישהו ש-לא מפתיע- שכתב משהו על עקרון ההכבדה, הרי זה אמוץ זהבי (-:

tal vez

New member
הבעיה עם הספר שלו בפרט

ועם התיאוריות שלו בכלל היא שהוא מנסה להתאים בכוח את העולם לתיאוריה שלו ולעיתים זה נראה ממש מאולץ - אין לו שום הוכחות ברורות, הוא מנסה להסביר התנהגויות חייתיות על סמך התנהגות אנושית ואני לא בטוחה שאפשר לעשות השלכה כזאת. הספר חביב אבל לדעתי צריך לקחת אותו בעירבון מוגבל...

Shirley808

New member
תודה!

הספר "כשפילים בוכים" נשמע לי מוכר, אסתכל עליו. ואני מחפשת ספרים בעברית

zazoo1

New member
דווקא זה ספר "קריאה"

פחות מדעי. אבל אולי יעניין אותך. תהני!

July84

New member
אני יכולה להמליץ על מקור הפרוש

זהו גם ספר קריאה אבל על מחקר באיי גלאפגוס על פרושי דרווין ולא רק .

zazoo1

New member
הוא אכן ספר מעולה, אבל...

אם אני זוכרת נכון הוא בעיקר "אבולוציה" ופחות התנהגות. אבל קראתי אותו די מזמן, אז אולי אני טועה...

July84

New member
צודק ...

אבל מוזכר גם קצת על התנהגות הפרושים . ( אם אני זוכרת נכון ) ובהחלט ספר מעולה !

למעלה