התמנון החרדי דורש עוד הטבות

מצב
הנושא נעול.
כי אתה עובד בעיקר בבינעירוני

אז הוא גם יביא את הכסף החסר.
ואגב, אף חברת תח"צ לא תפסיד כסף מביטול התשלום על עגלות.
אני יכול לספור לך על יד וחצי בקושי את מס' הפעמים שנוסעים שילמו לי על עגלה ולא קיפלו. הפידיון היה זעום עד אפסי.
ואני עובד כבר קצת יותר משבועיים בתח"צ.
כי אתה עובד בעיקר בבינעירוני

התלהמות מיותרת. החוק מצוין ואינו קשור לחרדים!

לגבי כאלה שמקפלים את העגלה בגלל המחיר
תחשוב איזה עומס יהיה באוטובוס אם הם לא יקפלו את העגלה,כמה שהאוטובוסים עמוסים היום הם יהיו פי 2 יותר עמוסים, והאוטובוס ידלג על יותר תחנות מה שיצריך תיגבור של אוטובוסים,ותגבור עולה כסף
אתה כנראה עוד רווק אבל נראה אותך עולה עם ילד קטן לאוטובוס. ביד אחד מחזיק עגלה מקופלת ביד שניה את התינוק (כשמונה - עשרה ק"ג כל אחד) וואיפה הרב קו... ביד השלישית? ומה אם התיק פק"ל של התינוק שנמצא מתחת לעגלה ובעת קיפול גם הוא צריך להיות ביד שלך שלא לדבר על שקית נוספת במקרה וגם קנית דבר או שניים בסופר? אחר כך צריך להתיישב היכן שהוא ולחזור לנהג, אבל אי אפשר להשאיר את הילד שלא יפול מהכיסא בזמן בלימה כשאתה ניגש לנהג אז זורקים את העגלה המקופלת במעבר וחזרים אל הנהג עם התינוק והכרטיס כשאחד הנוסעים עושה טובה ומחזיק את העגלה המקופלת שלא תיפול או תטייל באוטובוס. אחר כך חוזרים עם הילד ביד והרב קו ביד השניה לוקחים את העגלה למרכז האוטובוס לרחבה שליד הדלת האחורית ומתפללים שיש כיסא ריק בדיוק מאחור כדי שניתן יהיה לשבת ולתפוס ביד אחת את הילד וביד שניה את העגלה המקופלת. אם אין מזל סתם יושבים באחד הכיסאות ומחזיקים את העגלה המקופלת במעבר הצר תוך שהיא חוסמת אותו. כשיורדים מהאוטובוס שוב צריך לחשב היטב את כל המהלכים לפחות תחנה מראש. צריך להתקדם עם העגלה המקופלת לכיוון הדלת, לרדת שוב עם הילד ביד אחת והעגלה ביד השניה לקוות שהיא תפתח ביד אחת על המדרכה של התחנה ואז להכניס את הילד פנימה ולוודא שהארנק ושאר הכבודה איתך ולא באוטובוס לפני החזרתה לתחתית העגלה.
הפעולה השגרתית הזו מהווה חסם רציני בשימוש בתחבורה ציבורית ע"י הורים עם ילדים קטנים ולא של ההורים החרדים, אלה דווקא עמידים מאוד בכל תלאות השימוש בתחבורה הציבורית אלא דווקא החילוניים שהם יותר מפונקים וסף השבירה שלהם בשימוש בתח"צ הרבה יותר נמוך, כך שטוב (לכל המגזרים) שהסירו את החסם הזה.

droriko

New member
אם היה לי תינוק אז הייתי מצמיד אותו עם חגורה

אתה כנראה עוד רווק אבל נראה אותך עולה עם ילד קטן לאוטובוס. ביד אחד מחזיק עגלה מקופלת ביד שניה את התינוק (כשמונה - עשרה ק"ג כל אחד) וואיפה הרב קו... ביד השלישית? ומה אם התיק פק"ל של התינוק שנמצא מתחת לעגלה ובעת קיפול גם הוא צריך להיות ביד שלך שלא לדבר על שקית נוספת במקרה וגם קנית דבר או שניים בסופר? אחר כך צריך להתיישב היכן שהוא ולחזור לנהג, אבל אי אפשר להשאיר את הילד שלא יפול מהכיסא בזמן בלימה כשאתה ניגש לנהג אז זורקים את העגלה המקופלת במעבר וחזרים אל הנהג עם התינוק והכרטיס כשאחד הנוסעים עושה טובה ומחזיק את העגלה המקופלת שלא תיפול או תטייל באוטובוס. אחר כך חוזרים עם הילד ביד והרב קו ביד השניה לוקחים את העגלה למרכז האוטובוס לרחבה שליד הדלת האחורית ומתפללים שיש כיסא ריק בדיוק מאחור כדי שניתן יהיה לשבת ולתפוס ביד אחת את הילד וביד שניה את העגלה המקופלת. אם אין מזל סתם יושבים באחד הכיסאות ומחזיקים את העגלה המקופלת במעבר הצר תוך שהיא חוסמת אותו. כשיורדים מהאוטובוס שוב צריך לחשב היטב את כל המהלכים לפחות תחנה מראש. צריך להתקדם עם העגלה המקופלת לכיוון הדלת, לרדת שוב עם הילד ביד אחת והעגלה ביד השניה לקוות שהיא תפתח ביד אחת על המדרכה של התחנה ואז להכניס את הילד פנימה ולוודא שהארנק ושאר הכבודה איתך ולא באוטובוס לפני החזרתה לתחתית העגלה.
הפעולה השגרתית הזו מהווה חסם רציני בשימוש בתחבורה ציבורית ע"י הורים עם ילדים קטנים ולא של ההורים החרדים, אלה דווקא עמידים מאוד בכל תלאות השימוש בתחבורה הציבורית אלא דווקא החילוניים שהם יותר מפונקים וסף השבירה שלהם בשימוש בתח"צ הרבה יותר נמוך, כך שטוב (לכל המגזרים) שהסירו את החסם הזה.
הרבה עושים את זה, ואני לא מבין למה זה פיתרון כל כך גרוע

846

Active member
שיהיה לך תינוק אתה תדע את

התשובה לבד...
ואגב, גם בזה יש לי נסיון של שבועיים + לפחות.

droriko

New member
אני רואה שיש לך ניסיון בהרבה דברים

התשובה לבד...
ואגב, גם בזה יש לי נסיון של שבועיים + לפחות.
יש לי נזילה באמבטיה, בזה גם יש לך ניסיון של שבועיים + לפחות?

ארזS

New member
אתה כותב בצורה של זלזול כלפי מגיבים אחרים

יש לי נזילה באמבטיה, בזה גם יש לך ניסיון של שבועיים + לפחות?
אתה כותב בצורה של זלזול כלפי מגיבים אחרים
שבגילך הצעיר יקח לך שנים רבות אם בכלל להגיע ליידע ולניסיון שלהם.
טול קורה מבין עיניך !

אתה מדבר על מנשא תינוק? הוא פחות נוח מעגלה

גם המשקל של התינוק נופל עליך ולא על כדור הארץ וגם אין את תא המטען של העגלה שהוא מאוד פרקטי לנשיאת פק"ל התינוק ופריטים נוספים שרוכשים כמעט על בסיס יומי כשהתינוק קטן.

droriko

New member
אני חושב שבצבא אני סחבתי דברים יותר כבדים

גם המשקל של התינוק נופל עליך ולא על כדור הארץ וגם אין את תא המטען של העגלה שהוא מאוד פרקטי לנשיאת פק"ל התינוק ופריטים נוספים שרוכשים כמעט על בסיס יומי כשהתינוק קטן.
אני חושב שבצבא אני סחבתי דברים יותר כבדים

846

Active member
אין מה להוסיף! תאור מדוייק!

אין מה להוסיף! תאור מדוייק!

846

Active member
ומה תעשה אמא שגרה בחולון

נמוכי רצפה יועדו לשני מטרות
1.קליטה מהירה יותר של נוסעים
2.זקנים ונכים

אנשים עם עגלות יכולים להשתמש גם בבינעורוניים
ומה תעשה אמא שגרה בחולון
והיא צריכה להשתמש בקו 71 שהוא קו מונגש ע"פ הוראות משרד התחבורה? או חס וחלילה בקו 4 של דן שכלל לא פועלים בו בינעירוניים?

נמוך ריצפה מיועד לנכים, קשישים ומשפחות עם עגלות ילדים!

droriko

New member
שתשלם או שתקפל

ומה תעשה אמא שגרה בחולון
והיא צריכה להשתמש בקו 71 שהוא קו מונגש ע"פ הוראות משרד התחבורה? או חס וחלילה בקו 4 של דן שכלל לא פועלים בו בינעירוניים?

שתשלם או שתקפל
או שתעשה כמו הרבה אמהות ותצמיד את התינוק עם חבל(או איך שלא קוראים לזה) וזה בדיוק הנקודה שלי לאלה שהאשימו אותי בדוסופוביה ,התשלום צריך להיות תקף לכולם,לא רק לחרדים

846

Active member
לא הבנתי למה היא צריכה לשלם?

שתשלם או שתקפל
או שתעשה כמו הרבה אמהות ותצמיד את התינוק עם חבל(או איך שלא קוראים לזה) וזה בדיוק הנקודה שלי לאלה שהאשימו אותי בדוסופוביה ,התשלום צריך להיות תקף לכולם,לא רק לחרדים
לא הבנתי למה היא צריכה לשלם?

אורי404

New member
בנושא קווי אוטובוס ונגישות

ומה תעשה אמא שגרה בחולון

בנושא קווי אוטובוס ונגישות
עד לא מזמן היו פועלים בקו 572 "אגד" (תל אביב-הרצליה-כפר סבא) אוטובוסים עירוניים ובינעירוניים.
השתנה הסידור וכעת פועלים עירוניים בלבד. לא בטוח בזה במאה אחוזים, אבל יצאה הנחיה ממשרד התחבורה, שקו 572 יהיה קו מונגש וכעת פועלים אוטובוסים אלה בלבד. שוב, אולי יש טעות, אבל אני די בטוח בהנחיה.
ההנחיה, כמובן הגיונית למדי. לצד זה בקווים 47 ו-247, שאופי המסלול שלהם דומה (נסיעה בתוך הערים) הוא שימוש באוטובוסים בינעירוניים בלבד. כנראה גם לפי רישיון משרד התחבורה.
מעניין איזו סיבה הוא ימצא להסביר על ההבדלים בסוגי אוטובוסים שונים בקווי אוטובוסים דומים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה