התמנון החרדי דורש עוד הטבות

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
איזה יופי

איזה יופי
עכשיו החרדים יוכלו למלא חצי אוטובוס בעגלות מבלי לשלם שקל. זה ששאר המפלגות מסכימות זה גם כי תחבורה ציבורית מעניינת להם את התחת וגם מרביתם יצתרכו את החרדים לאחרי הבחירות אז בשביל מה לריב איתם על זוטות?

לא נוסע בבני ברק, נוסע באשקלון

תיסע פעם בקו 2 בבני ברק ותבין
ושומע לא מעט נשים (וגם גברים) שרוצים לעלותצ עם עגלה פתוחה.
והרבה פעמים זה לא חרדים ואפילו לא דתיים.

אני לא מתכוון להכנס אם זה צודק או לא (למרות שלדעתי צריך להשאיר את התשלום).

אני רק טוען שהנושא הוא לא חרדים מול חילונים.

ארזS

New member
מה לעשות ש...

מה לעשות ש...
שדרוריקו שונא חרדים ומנצל כל הזדמנות להפיץ את שנאתו מעל במה זו ?

droriko

New member
לא שונא חרדים

מה לעשות ש...
שדרוריקו שונא חרדים ומנצל כל הזדמנות להפיץ את שנאתו מעל במה זו ?
לא שונא חרדים
שונא את הסחטנות שלהם. אין לי בעיה שחרדי מביא 8 ילדים,אבל למה אני זה שצריך לממן את ההרפתקאה הזאת?

ארזS

New member
א. הדברים שאתה כותב, וחוזר וכותב

לא שונא חרדים
שונא את הסחטנות שלהם. אין לי בעיה שחרדי מביא 8 ילדים,אבל למה אני זה שצריך לממן את ההרפתקאה הזאת?
מעידים על שנאה. זה מה שאני מבין מהמילים שלך.
למה למשל אתה לא נגד הישמעאלים שמביאים הרבה ילדים ?
ובכלל מה זה הדבר הזה להיות נגד ילודה ? ואתה בכלל לא מממן את זה. גם לא אני.
זאת כבר ממש דמגוגיה.
ובעניין שהועלה בשרשור, את הקשר לחרדים אתה עשית, אז בבקשה ממך, אין טעם להתייפייף.

droriko

New member
אז מסתבר

מעידים על שנאה. זה מה שאני מבין מהמילים שלך.
למה למשל אתה לא נגד הישמעאלים שמביאים הרבה ילדים ?
ובכלל מה זה הדבר הזה להיות נגד ילודה ? ואתה בכלל לא מממן את זה. גם לא אני.
זאת כבר ממש דמגוגיה.
ובעניין שהועלה בשרשור, את הקשר לחרדים אתה עשית, אז בבקשה ממך, אין טעם להתייפייף.
אז מסתבר
שאתה לא קורא את כל הדברים שאני כותב,וחוזר וכותב , כי אם היית עושה את זה היית רואה שגם על ערבים כתבתי דברים,שחלק מהאנשים פה טענו שהם גזענות.

"ובכלל מה זה הדבר הזה להיות נגד ילודה ? ואתה בכלל לא מממן את זה. גם לא אני.
זאת כבר ממש דמגוגיה"
האם קצבאות הילדים זאת דמגוגיה?

ואת הקשר לחרדים עשיתי כי הם אלה שירוויחו מזה בעיקר ולא סתם הם אלו שהעלו את ההצעה,והסברתי יפה למה הם אלו שירוויחו את זה. גם ה"ישמעאלים" היו מרוויחים מזה אם היתה להם תחבורה ציבורית נורמלית, בעוד החרדים מקבלים תחבורה ציבורית שאפילו החילונים יכולים לחלום עליה.

ארזS

New member
ומה בדיוק צריך להפריע לך

אז מסתבר
שאתה לא קורא את כל הדברים שאני כותב,וחוזר וכותב , כי אם היית עושה את זה היית רואה שגם על ערבים כתבתי דברים,שחלק מהאנשים פה טענו שהם גזענות.

"ובכלל מה זה הדבר הזה להיות נגד ילודה ? ואתה בכלל לא מממן את זה. גם לא אני.
זאת כבר ממש דמגוגיה"
האם קצבאות הילדים זאת דמגוגיה?

ואת הקשר לחרדים עשיתי כי הם אלה שירוויחו מזה בעיקר ולא סתם הם אלו שהעלו את ההצעה,והסברתי יפה למה הם אלו שירוויחו את זה. גם ה"ישמעאלים" היו מרוויחים מזה אם היתה להם תחבורה ציבורית נורמלית, בעוד החרדים מקבלים תחבורה ציבורית שאפילו החילונים יכולים לחלום עליה.
ומה בדיוק צריך להפריע לך
שהם נוסעים הרבה עם עגלות ילדים באוטובוסים ויתכן כי יהיו פטורים מתשלום בעד עגלת ילדים?
אתה יודע שעל פי החוק גם עבור מקלט רדיו צריכים לשלם ?
הם ירוויחו ? שיהיה להם לבריאות.
כל עוד הם לא מתעלקים עליך ולא כופים עליך משהו זה לא צריך להפריע לך.

droriko

New member
הם כן כופים עלי

ומה בדיוק צריך להפריע לך
שהם נוסעים הרבה עם עגלות ילדים באוטובוסים ויתכן כי יהיו פטורים מתשלום בעד עגלת ילדים?
אתה יודע שעל פי החוק גם עבור מקלט רדיו צריכים לשלם ?
הם ירוויחו ? שיהיה להם לבריאות.
כל עוד הם לא מתעלקים עליך ולא כופים עליך משהו זה לא צריך להפריע לך.
הם כן כופים עלי
כי יצתרכו להגדיל את הסובסידיות,והסובסידיות הם מהכסף שלי

droriko

New member
זה כן

זה כן
זה כמו להגיד שהנושא של קיצבאות ילדים זה לא חרדים מול חילונים כי יש גם משפחות חילוניות שהן ברוכות ילדים. חילונים עושים 2-3 ילדים, אצל החרדים זה מתחיל ב-6, תחשוב לבד מי מפסיד יותר מזה שיש מחיר על עגלה.

מה שיקרה בפועל אם החוק הזה ימומש זה שחברות תחבורה שמשרתות חרדים יפסידו הרבה מאד כסף,ואו שהן יכנסו לבעיות כלכליות או שמשרד התחבורה יגדיל את הסובסידיות,שזה יכול לבוא או על חשבון פרוייקטים תחבורתיים חשובים או על חשבון הכיס של משלם המיסים.

droriko

New member
חשבון פשוט

מה הקשר במקרה הזה לחרדים?
חשבון פשוט
נניח שילד נמצא בעגלה עד גיל 3 בסדר?(סתם זרקתי מספר עכשיו)
עכשיו אמא חילונית ממוצעת תחזיק עגלה במשך 3 שנים, ואחרי זה תשים אותם במחסן ושנתיים אחרי זה תוליד עוד ילד,תשתמש בעגלה עוד 3 שנים ותזרוק אותה לפח או תתרום לעניים. אמא חרדית תוליד ילד,תחזיק עגלה במשך 3 שנים,במשך ה-3 שנים האלה היא תוליד עוד ילד ואז תצתרך 2 עגלות, כעבור ה-3 שנים היא תוליד עוד ילד,ואז הילד שכבר לא צריך עגלה יוחלף בילד אחר והאמא תישאר עם 2 עגלות, ולמעשה במשך 10 שנים לא יהיה מצב שהיא תעלה לאוטובוס בלי עגלה או שניים, בהרבה מקרים גם עם 3. אז אתה באמת בא להשוות בין החרדים לחילונים?

בכל מקרה על ילד מעבר לילד הראשון משלמים

חשבון פשוט
עכשיו אמא חילונית ממוצעת תחזיק עגלה במשך 3 שנים, ואחרי זה תשים אותם במחסן ושנתיים אחרי זה תוליד עוד ילד,תשתמש בעגלה עוד 3 שנים ותזרוק אותה לפח או תתרום לעניים. אמא חרדית תוליד ילד,תחזיק עגלה במשך 3 שנים,במשך ה-3 שנים האלה היא תוליד עוד ילד ואז תצתרך 2 עגלות, כעבור ה-3 שנים היא תוליד עוד ילד,ואז הילד שכבר לא צריך עגלה יוחלף בילד אחר והאמא תישאר עם 2 עגלות, ולמעשה במשך 10 שנים לא יהיה מצב שהיא תעלה לאוטובוס בלי עגלה או שניים, בהרבה מקרים גם עם 3. אז אתה באמת בא להשוות בין החרדים לחילונים?
בכל מקרה על ילד מעבר לילד הראשון משלמים

אז מה ציבורי בתחבורה ציבורית?

חשבון פשוט
אני לא תומך בחרדים ולא תומך בסחטנות שלהם. אבל תחבורה ציבורית צריכה לשמש את הציבור, יהיו צרכיו אשר יהיו. אתה רוצה לפתוח דיון על ילודה? סבבה, רק שזה לא הפורום. בהינתן הילודה הקיימת, לא צריך להקשות על הציבור דווקא בתשלום על עגלות ילדים.

המדינה ממילא מסבסדת את התחבורה כי יש הרבה קווים לא רווחיים ושעות לא רווחיות להפעיל אותם. אמנם חברות האוטובוסים הן חברות למטרות רווח אך הממשלה מפעילה תחבורה ציבורית ללא מטרות רווח אלא כדי לספק שירות נאות. אין סיבה עקרונית שבגללה העגלות לא צריכות להיות חלק מהשירות הזה.

droriko

New member
מישהו פה אמר לאסור על חרדים לנסוע באוטובוס?

אני לא תומך בחרדים ולא תומך בסחטנות שלהם. אבל תחבורה ציבורית צריכה לשמש את הציבור, יהיו צרכיו אשר יהיו. אתה רוצה לפתוח דיון על ילודה? סבבה, רק שזה לא הפורום. בהינתן הילודה הקיימת, לא צריך להקשות על הציבור דווקא בתשלום על עגלות ילדים.

המדינה ממילא מסבסדת את התחבורה כי יש הרבה קווים לא רווחיים ושעות לא רווחיות להפעיל אותם. אמנם חברות האוטובוסים הן חברות למטרות רווח אך הממשלה מפעילה תחבורה ציבורית ללא מטרות רווח אלא כדי לספק שירות נאות. אין סיבה עקרונית שבגללה העגלות לא צריכות להיות חלק מהשירות הזה.
מישהו פה אמר לאסור על חרדים לנסוע באוטובוס?
שיסעו כמה שהם רוצים מתי שהם רוצים,רק שישלמו על העגלות.

ויש הבדל בין לסבסד את זה ללסבסד קוים לא רווחים, כי אם תפסיק לסבסד את הקוים לא רווחים אז תבטל את הניידות של המון אנשים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה