התמכרות לרחמים עצמיים

התמכרות לרחמים עצמיים

שלום עברתי המון משברים בחיי, ובסופו של עניין אני עומד היום, כמעט בגיל 30, בלי תעודת בגרות, בלי מקצוע, ללא בת זוג, גר אצל ההורים, ועם גם כמה וכמה בעיות רפואיות. אני מתוסכל עמוקות מחיי, מתוסכל מחברים שעזבו, מכך שאין לי בת זוג, וגם כאמור - ממצבי האישי לא יודע איך לצאת מהבוץ הזה של חיים תקועים. יש לי היום אנטי מוחלט כלפי לימודים בכלל, וכמובן שעל תואר אקדמאי אין על מה לדבר (אני עובד בעבודה מאוד אפורה משעממת בשכר נמוך מאוד, ואין לי לאן להתקדם שם) רוב היום אני שקוע בעיקר ברחמים עצמיים. גם כשאני בעבודה, וגם בבית. אני מוצא את עצמי מספר את צרותיי גם לאנשים זרים, מנסה לסחוט מהם סימפטיה וגם רחמים. ניסיתי למצוא ענין בחיים. נרשמתי למועדון כושר ולחוגי ריקודים שונים, גם הייתי מטופל לסירוגין אצל פסיכולוגים, וגם לקחתי פה ושם כדורים נוגדי דיכאון. אבל אני מרגיש שכלום לא עזר וכי הגעתי למבוי סתום. אני יום יום מייחל למותי. לא רוצה לסבול יותר לא יודע אם כאן אוכל לקבל עצה מעשית, אבל רציתי קצת לפרוק

לדעתי קודם כל

יש מקום לעזרה מקצועית חיצונית לדעתי אתה צריך להתחיל לחשוב חיובי כי כמו שזה עכשיו אתה מאוד לא בעד לנסות להרים את עצמך במעלה הפירמידה החברתית קודם כל אתה צריך ללמוד לקבל את עצמך כמו שאתה כי אתה ממש לא חיובי לגבי עצמך ללמוד לכבד את עצמך על המינוסים (אין בן אדם שהוא רק פלוס) להיות חיובי בחשיבה של מה אתה כן יכול לעשות ומה כן עשית ולא מה לא עשית למצוא את הכיוון המקצועי קודם כל בדרך של מה אני רוצה לעשות אחרי שברור לך שיש לך כיון להתחיל ללמוד (אפעם לא מאוחר מידי9 כמובן שהכל מתוך אמונה שאתה יכול ואני יכולה להבטיח לך שאתה יכול אם רק תרצה זו נקודת המפתח רצון!!! אז מה שנשאר לי להגיד לך תרצה , ותרצה המון כי מי שרוצה מקבל בהצלחה

אורלי צודקת

כשחושבים חיובי אז הדברים משתנים אולי לא בימים הראשונים אבל בסוף מרגישים את השינוי ברגע שאתה תחשוב כל אבל כל הזמן חיובי אתה תדבר על עצמך באופן חיובי ואנשים אוהבים לשמוע אנשים חיוביים ונמשכים לאנשים כאלו.

מה עושים שאין בכלל אמונה?

אני לא מוכשר בשום דבר אין לי כישורי למידה בכלל, והכל בחיים מפחיד אותי. כל תלולית עפר קטנה נראית בעיניי כמו הר עצום אפילו משימה טריוויאלית כמו קניית בגדים נראית לי כמשימה קשה אני מרגיש כמו זקן בן 80. לפעמים בא לי לשכב כל היום ולא לזוז אין כוחות פיזיים ונפשיים

בעצמיך אמרת ../images/Emo20.gif

" מכור לרחמים " תהיה חזק תכין לך רשימה ארוכה של מה אתה מעוניין לעשות עם עצמיך , לך לקבל עזרה מקצועית ע"י קופ"ח שם תהיה לך פסיכולוגית או פסיכולוג שיעזרו לך לטפל בנפש הפצועה . קבל ממני
ענק להצלחה .

האם פנית לאיש מקצוע? נשמע שאתה זקוק רק

לחיזוק הביטחון העצמי שלך ולקבלת תנופה שתצעיד אותך קדימה. בטוח שיש לך תכונות טובות ויתרונות שאחרים יכולים למצוא בך ולחזק אותך.

נועההה

New member
עצה ידידותית

ספורט תחרותי יכול לעזור לרומם את הביטחון העצמי תמיד שווה לנסות...

נועההה

New member
לא חייב להיות תחום עם מאמץ גופני

אפילו באולינג או ביליארד...אלו משחקים מאוד כיפיים כשמתחילים תמיד רוצים לנצח ותתפלא מה שזה יעשה לביטחון העצמי

מזל טוב! עשית את הצעד הראשון

פיתוח היכולת להודות בקיומו של "דפוס הקורבן" ויצירת תמיכה להיגמלות (כי זה סוג של התמכרות), זה השלב הראשון ליציאה מהפלונטר. בעזרת יצירת קבוצת תמיכה-בעבודה ובבית ושימוש ב"יושר ריגשי"- תקשורת כנה ואמיתית אפשר לפתח עוצמה פנימית להתמודדות עם החיים. לקוח מתוך האתר של רועי דגן, והנה עוד קטע: "כאשר האדם מודע לעצמו ולאפשרותו ליצור תודעה גבוהה יותר,וכאשר מודע הוא לערכו, עוצמתו וליכולותיו – יכול הוא לשקם את דימויו הפנימי ולהשתחרר מ"דפוס הקורבן"- תהינה נסיבות חייו אשר תהיינה. כלומר, ההחלמה אינה תלויה בהיווצרות ה"נסיבות הנכונות" אלא הינה אפשרית בכל זמן בכפוף למידת הרצינות וההתמדה של ההתכוונות הפנימית ושיקום מערכת הפרשנויות וההתייחסויות" ואם תקרא בו וינבוט בך שינוי שיוביל למקום טוב.. עשיתי את המצווה שלי... :)

אטיוד5

Active member
חי חי חי

"כאשר מודע הוא לערכו, עוצמתו וליכולותיו " - האדם שלפנינו מודע גם מודע. הנה הוא אומר לך - ערכי אפס, עוצמתי אפס ויכולותיי אפס. מודעות לא חסרה לו לבחור.

cottoneyejoe

New member
אולי אתה פשוט צריך משהו יותר רוחני שימלא אותך

תנסה לחפש משהו יותר רוחני בחיים שלך - יוגה קבלה......טיפולים אלטרנטיביים, משהו שיעזור לך להסתכל מעבר לעצמך ויעזור לך לצאת מרגשותיך האפלים כמעה

למעלה