התמודדות בגיל בוגר עם קשיים

התמודדות בגיל בוגר עם קשיים

לאחרונה אני עובר קשיים:אב חולה,פיטורין ממקום עבודה עקב מצב כלכלי של המקום..חשבתי שאשבר שלא אוכל להתומדד עם המצבים החדשים אך משום מה אני מוצא בתוכי כוחות חזקים שנותנים לי כוח..למען האמת אני קורא על מצבים שאחרים עוברים עם מחלות ומוות פיטורין ומצב כלכלי ואני שואב מזה כוח שמצבי עדיין סביר לעומת אחרים.אני תוהה עם הייתי צעיר יותר בשנים הייתי חזק כמו עכשיו..
האם כשמתבגרים אנחנו חזקים יותר,בעלי ניסיון להבחין בין טוב לרע או שזה אופי של אדם?

riki yot levi

New member
מצב מאוד מאוד לא פשוט...

שאלתי לפני מספר שנים רואה חשבון שלי...
'בת 20 חסרת נסיון או בת 40 עשרים שנות ניסיון'...
הבחור צחק (אני לא) 'ברור לגמרי שבת 20 ללא נסיון...'
והוא גם השיב תשובות טובות ולא מחמיאות...
אבל בעקרון של דבר מנהל החשבונות מעדיף עובדת שתחל את צעדיה
הראשונים והלאה בעידן שלנו ולא 'ניסיון במכונות כתיבה'...

לפני כמה שנים בקשתי לברוח מהחווה לפני שהתיעצתי ושאלתי...
בקשתי להתקבל לאיזה עבודה בשמו של האיש... שלחתי מעל 1200
פעם קורות חיים כדי לשבת בחניון... עבור שכר מינימום... לא מחמיא בכלל...

אז מה נותר?
או להתיאש או לחשוב... וכמו שכתבת למצוא את הכוחות הנדרשים
כדי לצאת לדרך חדשה...
יצא להכיר גברת נכבדה מעט מבוגרת מאיתנו, בת 62 גרושה מצפון הארץ, אשה נפלאה ומופלאה שנזרקה ממקום עבודה לאחר שנים הרבה... נזרקה לכלבים ממש...
תחילה ניתקו לה את הפלאפון, אחר כך חברת חשמל... אחר כך העיריה... ולבסוף גם אוכל לא בא לפיה... יאוש טוטאלי דלתות שנסגרות לה בפנים...
עד ש...
ומאז היא 'דודה בליסינג'...היא המטפלת הפיליפינית עד בוא הפיליפינית האמתית. למדה שזה תהליך של שלושה חודשים... אז את ה'דודה' ניתן להשכיר לתקופה של עד שלושה חודשים...
ומה בין 'דודה' לבין פיליפינית??? בשפה? בשפה... במאכלים? ודאי גורמי עניין...
אז יוצא שלזקוקה למטפלת יש מנקה חרוצה... מבשלת מעולה (מאכלים משלנו...) שפה, תרבות ותחומי עניין... טלביזיה.
לא זול... אבל בד"כ מתחננים שתמשיך... אבל 'הדודה' באה לזמן נתון...
אשה אחרת שנפלטה מ'הדסה' בגלל המשבר... בת 53... עברה הסבה לבישול, טיפול בילדים, סידור ארונות... ועד לסדנאות לסדור הבית... לפי עונות וצרכי משפחה...

גבר כבן שישים קבל ממני רעיון נפלא... גידול כלבים קטנים בדירה...
הילדים לא בבית... חדר שלם נמצא 'נטוש' רב ימות השנה... 5 נקבות וזכר אחד...
מקצוע חדש ומכניס היטב...
לדבריו הוא שומר על ה'בנות' כאשר אחרי שני הריונות הן מקבלות 'חופשה'...
גור זכר נמכר אצלו בין 4,200 ל4,500 ש"ח נקבה עד 4,000 ש"ח...
אז הגבר שומר בשכר מינימום... האשה עוסקת בכלבים (0 נסיון בתחילה - כיום מבלה בתחריות... ) חיים יותר טוב מהימים שעבדו 'מסודר'...
לפעמים הלחץ מכריח אותנו לחשוב... מה שהפסקנו לעשות בשנים ה'טובות'... ואם יש בנו (בטח שיש בנו) כוחות שלא הכרנו... אזי נסיון חיים, כוחות מחודשים ורצון...
מי יעמוד מול אלה...

על המצב שאתה מתאר

חשבתי בגיל צעיר,
רוב חיי אני עצמאי כך שהביעה הזו ממש לא קיימת.
צר לי לשמוע,
מצד שני, אף פעם לא מאוחר לפתוח קרירה עצמאית במידה ויש לך משהו שיש לו דרישה בשוק, מוצר או שרות.

את בעלי פיטרו בגיל 62 מאחר והתיתר

לאחר שכיהן בתפקיד סמנכ''ל בחברת הייטק והחברה נמכרה לאמריקנים.

מה עשה? תבע את החברה על פיטורין מפעת גיל , תבע סכום להשלמה מיום הפיטורין ועד לגיל 67 כביכול כאילו וקיבל פנסיה מוקדמת, זכה במשפט בגדול, אפילו לא הגיע למשפט עצמו כי הם זעקו לפשרה, ונעשתה פשרה על כל הסכום שקבענו מראש ובא לציון גואל.

נהנים מפנסיה רווחה מכיוון שכסמנכ`` השכר היה טוב ומעז יצא מתוק.

זהובנית

New member
אין ספק שהשנים מחשלות אותנו

קל יותר להתמודד עם קשיים כשאתה מבוגר מאשר שאתה צעיר
בכל מצב, קבל חיבוק לעידוד ותמיכה

למעלה