התלבטות

swimmer

New member
התלבטות

הי מתלבט בין הNikon P7000 vs Canon G12
המצלמה מיועדת לצילום תכשיטים לחברה שמייצרת תכשיטים,אני מבין טיפה בחשיפה וצמצם אבל רוצה שלמצלמה יהיה אפשריות אוטמויות טובות חשוב לי גם מאקרו ואפשרות פוקס טובה. אשמח לשמוע את דעתכם.

dudi4321

Member
אני מציע D5100 יותר זולה מהD7000

וחייב עדשת מיקרו/מאקרו
או שתשקול לקנות מצלמה עם חיישן גדול.

ותאורה שזה סיפור אחר.

sagiKor

New member
P7000 לא D7000

ה P7000 היא מצלמה קומפקטית.
אני ממליץ על ה P7100 או הדגם החדש - P7700
ה P7000 הייתה הראשונה בסדרה וסבלה קצת מאיטיות תגובה בעיקר בצילום raw שמומלץ עבור הצרכים המובאים כאן.
אופציה נוספת היא הפוג׳י X10 שמחירה מתחיל לרדת בגלל שיש מחליפה שתתן איכות תמונה גבוהה יותר מהקנון או הניקון בזכות חיישן גדול יותר.

egurevitch

New member
G12, G15, P7100, P7700

אם יש לך הגבלה מסויימת בקניה - כלומר אתה קונה בחנות של דוד שלך או משהו כזה, אז תגיד.
אחרת, לא ברור למה אתה חוזר ל-G12 כשה-G15 הזולה ביותר עולה בסך הכל 100 שקל יותר.
ההפרש בין ה-P7100 ל-P7700 גדול יותר, זה מובן. בין ה-G ל-P, היתרון הברור של הניקון
הוא בזום הגדול יותר. היחידה לא מסך מפרקי היא ה-G15, ובתמורה היא קטנה יותר מהאחרות.
ל-P7700, לעומת זאת, אין עינית, אבל היא בכל מקרה עולה יותר אז כנראה שהיא לא באה בחשבון.
אם לא חשוב לך הזום - G15. במחירים של היום אין סיבה לקנות G12.
אם חשוב לך הזום והתקציב שלך לא מוגבל - P7700.
אם חשוב לך הזום והתקציב שלך מוגבל - אז P7100.

swimmer

New member
חשוב לי המאקרו

חשוב לי המאקרו והתקציב שלי הוא עד 2000 ש"ח.
הg15 לעומת הp7100 עדיף לי הp7100 לפי משאתה אומר אשמח לקבל טיפה הרחבה והסבר למה.

egurevitch

New member
G15, P7700

בתקציב הזה אין סיבה לבחור בדגמים הישנים.
כמו שכתבתי קודם, אם חשוב לך זום אז קנה את ה P7700
אחרת, לדעתי, עדיפה ה-G15 אבל שתיהן טובות מאוד.
בשביל מאקרו שתיהן טובות, עם יכולת התקרבות עד סמ אחד.

swimmer

New member
זאפ

אני רואה שיש הפרשים של 500 ש"ח בזאפ למוכרים השונים לגבי הp7100 יכול להיות שיש מוכרים שמוכרים ביבוא מקביל?
איך אני יודע שהמוכר מוכר יבואן רשמי ואיך קוראים ליבואן הרשמי של ניקון?

dudi4321

Member
נכון. יחי ההבדל. לא ראיתי.

ומה שכתבתי אולי יעלה יותר אבל יהיה יותר איכותי מההצעות של קופקטיות איכותיות.

swimmer

New member
שאלה לגבי הזום

המצלמה שאני מתעד לקנות מחליפה מינולטה z2 שהיה לה זום 10 שמאוד אהבתי בכל המצלמות שהצעתם הזום הוא פחות מ10.
אם יש לכם המלצות אחרות לאור הדרישות שלי אשמח לשמוע את עצתכם.

sagiKor

New member
איכות באה על חשבון זום

בהתחשב בעובדה שתרצה לצלם במוד מאקרו (עבור תכשיטים) שהוא יעיל באורך המוקד הקתר, הזום לא רלוונטי.
הזום של הניקון מספק לטעמי מעל ומעבר וברוב המקרים אפשר להסתדר עם הרבה פחות.

swimmer

New member
במילים אחרות זום מול מאקרו

זום מול מאקרו,
שאני רוצה להכריע אני מעדיף את המאקרו ורוצה מאקרו איכותי הייתי רוצה ללכת על גם וגם.
אם יש לכם המלצות אחרות אשמח לשמוע ואם לא אנסה ללכת על
P7700.

אם אצליח למצוא אותה בסביבות ה2000 ש"ח,לא הבנתי לפי התשובות שלכם איך אני יודע אם המוכר בזאפ מוכר יבואן רשמי או לא.

תודה שוב

sagiKor

New member
--->

נכנסים לאתר המכירה ובודקים מי נותן את האחריות. אם רשום "הדר" אז מדובר ביבואן הרשמי. אם רשום משהו אחר (בדרך כלל שם החנות או יבואן אפור) אז זה לא באחריות של הדר.

sagiKor

New member
לא ממש ברורה לי השאלה

בקרב המצלמות הקומפקטיות האיכותיות, לניקון P7XXX יש את הזום הכי גדול.
יכולת המאקרו דיי זהה ברוב המצלמות בקטגוריה הנ"ל.

swimmer

New member
אם יש המלצות לדמוי SLR גם יתקבל בברכה

רשמתי באחת התגובות שבעבר היתה לי מצלמה דמוי SLR
מינולטה z2 שהיה לה זום 10 ולכן שאלתי אם יש המלצות למצלמה אחרת שיש זום קרוב ל10 ואם מאקרו טוב,
אם הבנתי נכון את הפורם אמרו לי שיש מצלמות אם זום רחב יותר אבל זה בא על חשבון המאקרו לכן כתבתי שמאקרו יותר חשוב לי מזום
אבל אם יש מצלמה אחרת שלא נכתבה כאן בפורם שיש לה זום גדול וגם מאקרו טוב בתקציב של 2000 ש"ח (אפשר קצת יותר)
המלצה כזו תתקבל בברכה,

תודה,
אלי

dudi4321

Member
אז אני טוען שלא דמוי אלא את האמיתית SLR

ואמנם עניתי על D7000 כי זה הכיוון היותר מקצועי אבל גולש מאד בתקרת הסכום שהקצבת למצלמה.
אני חוזר למצלמה D5100+עדשת מאקרו ומסביב תאורה שתארגן ואתה עם ציוד חצי מקצועי. שם המשחק זה גודל החיישן שבגוף המצלמה. +העדשה שתתאים למשימה שלך התכשיטים.

sagiKor

New member
אם הוא מעוניין ב DSLR עבור צילום תכשיטים

אז אפשר לחסוך בהוצאות ולקנות מצלמה ישנה יותר כמו ה D80 או קנון 40D משומשות כי אלו צילומים שנעשים בסביבה מוארת ומבוקרת ולא צריך מצלמה מודרנית שהיתרון הגדול הוא בעיקר בתחום ה ISO הגבוה. אבל עדשת המאקרו לא תהיה זולה...
אני עדיין חושב שאפשר להשתמש בקומפקטית איכותית ולהפיק תוצאות שלא יביישו שום מצלמה מקצועית.

למעלה