התלבטות

מיכל ט

New member
התלבטות

לפני חצי שנה נודע לי על מכון למנהיגות חינוכית שמקיים תכנית לימודים של שנתיים שהלומדים בה מקבלים מלגת מחיה משמעותית ובמהלך הלימודים אפשר לקבל הנחיה של מנטורים שהם אנשים בולטים מתחום החינוך. זה נשמע לי מאוד מענין ואפילו שקלתי ברצינות להגיש מועמדות - אני עומדת בכל הקריטריונים של הקבלה. לפני הגשת המועמדות היה לי חשוב מאוד לברר אם יש במכון הזה עזרה לאנשים עם ל"ל והק"ר. זה חשוב לי כי אני יודעת כמה השקעה תפקודית ורגשית גדולה אני צריכה להשקיע כדי להתמיד בלימודים. כבר שלושה שבועות שאני מנסה לקבל מהם תשובה נורמלית. המזכירה הראשונה שאיתה דיברתי אמרה לי שזה לא רלוונטי מבחינתם שיש לי הפרעת קשב ושאני אסתדר כמו כולם. כשהתעקשתי לקבל תשובה היא ביקשה שאכתוב מייל . כתבתי אותו ואחרי שבוע וחצי שבו לא הייתה התיחסות שלחתי מייל נוסף והתקשרתי שוב. המזכירה המחוננת אמרה לי שאת המייל הראשון היא בכלל לא קראה ועכשיו היא תעביר את המייל למי שצריך. אחרי עוד כמה ימים ושיחה עם עוד שתי מזכירות התשובה שקיבלתי הייתה ששיטת הלימודים שם היא אישית ואינטימית ולא כמו באוניברסיטה ולכן אין צורך בעזרה מיוחדת. לדעתי העובדה ששיטת הלימודים היא אישית ואין קבוצה שאפשר להישען עליה רק מגדילה את הקושי להשיג את מתח העבודה הנדרש בשביל ללמוד. שוב התעקשתי ואמרתי שייתכן שאני אצטרך עזרה בחלקים הטכניים של הכתיבה אז מזכירה 3 אמרה שתבדוק את הנושא.
מצד אחד אני יכולה לרדת מזה ולהחליט שאני לא אלמד שם - האפשרות ללמוד בלי לקבל עזרה בכלל לא באה בחשבון מבחינתי כרגע וזה מעצבן אותי לקנות עזרה במצב הזה. מצד שני המכון הזה מגדיר את עצמו כמי שמכשיר מנהיגים פורצי דרך בחינוך ומבירורים שעשיתי מדובר במכון רציני ומכובד אז איך הם יכולים להיות בורים כל כך?
מה אתם אומרים? להתעקש ולהסביר להם במה מדובר או לעזוב?

לכי על זה;

1. כי מצטערים תמיד עלמה שלא עושים ולא על מה שכן נעשה.

2. אין דבר כזה להיכשל, יש להפסיק לנסות.

3. שינויים יש לעשות מבפנים.

4. כבר עשית מהפכות בחייך, מהפכה זו הציפור הלאומית שלך, את באמת חושבת שתוכלי להפסיק?!@#$%^&*)(

5. זה הדבר היחידי שיתן לפחדים הקטנים שלך מכה על האף. כל החלופות זה להאכיל את השדים.

6. יורים ובוכים טבקמן.

7. אני יודע שאני לא עונה בטלפון אבל מתי את בחיפה? אין מצב עבורי להגיע למרכז לפחות עד אוקטובר.. 2016.

8. מה דעתך על סעיף תשע?

ותפסיקי להטריד הפורום בלאט

05 מיכל

New member
דלגי על המזכירות!!!

עוד מוקדם להתייאש.
המזכירות לא מבינות את השאלה ולא מעבירות אותה נכון, והן פשוט לא הכתובת.
תבררי עם מי באמת צריך לדבר שם, ותבקשי פגישה או לפחות פגישה טלפונית.
את מכירה אשים שלמדו שם?
אם כן - כדאי לברר דרכם עם מי צריך לדבר.
אם את לא מכירה, ואם במקרה-במקרה את מדברת על מכון מנדל -
אני יכולה לנסות לעזור לך לדבר עם מישהי שלמדה שם בשנים האחרונות, או לברר לך דרכה עם מי צריך לדבר.
בהצלחה!

05 מיכל

New member
את מכירה מישהו שלומד שם

או שלמד שם בשנים האחרונות?
כי אם לא, כאמור, אני יכולה לנסות.

סתמגדיש

New member
זה שיש לך קושי אין זה אומר שאין לך כישרונות

ואל תשכחי שיש לך גם יתרונות שאין לאחרים שאינם בעלי הפרעות קשב וריכוז. תוסיפי לזה יצירתיות.
מאחר ומדובר במקום מאוד מבוקש, זה אומר שהתחרות גדולה.
אני מאמין שרק אם תגישי מועמדות בצורה כנה שאת חושבת שאת מתאימה, וגם אם לא תתקבלי, זה יתרום לך.

לפני כמה שנים טובות , באוניברסיטה , רציתי להשתתף במה שנקרא "תוכנית לפעילי ציבור" (לא בדיטק אותו הדבר אבל במובן מסויים דומה לפר"ח , אבל סוג פעילות אחרת). מקבלים מלגה מלאה. הלכתי למיונים במסגרת קבוצתית, והיו שם אנשים מלאי ביטחון שדיברו ודיברו, והרגשתי די קטן שם. בשלב כלשהו עלה נושא לדיון, ואני חשבתי לגמרי הפוך משאר האנשים, ודיי ירדו עליי ועל הדעות שלי.
בסופו של דבר התקבלתי, ורק אחד מכל 5 התקבל. ואניבטוח שזה היה הרבה בזכות זה שעמדתי על דעתי, ונימקתי, והאמנתי ולא ירדתי לפסים אישיים כמו שאחרים עשו.
אני מספר זאת רק בשביל לחזק את מה שכתבתי למעלה, ואל תמעיטי בערכך.

אם את חושבת שזה שלא תתקבלי לשם יגרום לך איזה נזק , אז עדיף שלא לגשת.

hallo kitti

New member
לא מכירה את המוסד אבל בדרך כלל

במוסדות קטנים או פרטיים אין את החובה להעניק סיוע כמו באוניברסיטה או מכללה אקדמאית, מותר להם לעבוד איך שהם רוצים. מצד שני יכול להיות באמת שהמזכירות רק מחתימות שעון וממש לא אכפת להן משום דבר אחר, בטח לא לעזור לסטודנטים...
הייתי מתייחסת למה שכתבו כאן לפניי ועושה רשימה של בעד ונגד כדי להחליט אם ללמוד שם. השיקול הכי משמעותי הוא האם תקבלי עזרה כי אם לא ואת לא בטוחה שתצליחי בלעדיה אין טעם לנסות בכוח, חבל על הזמן ועל הכסף, את מכירה את עצמך.

זה באמת מקום רציני ומכובד

וסחתיין עליך שאת עומדת בכל קריטריוני הקבלה. לא הייתי מוותרת במקומך על מסגרת כל כך איכותית. את צריכה לקחת בחשבון שאולי תצטרכי לדעת לעקוף מכשולים, למשל למרות ששיטת הלמידה היא אישית, לקבץ איתך כמה עמיתים לסיעור מוחות משותף מדי פעם. אל תבני על כך שיבואו לקראתך אבל אל תוותרי לעצמך. אני מאמינה גם שברגע שתהיי בתוך המערכת ויכירו אותך ואת האיכויות שלך יבואו לקראתך. בהצלחה!

למעלה