התלבטות ריצוף - ישן מול חדש

henor

New member
התלבטות ריצוף - ישן מול חדש

הנתונים: דירה בת יותר מעשרים שנה, מרצפות טרצו של פעם (30 על 30 בשטח הציבורי, 20 על 20 בחדרים), בצבע חום בהיר בשילוב אבנים שחורות (הכי פושט שהקבלן הציע אז. חבל שלא בחרנו בדוגמה אחרת). מכיוון שהריצוף נראה לא טוב ויש בו סדקים, אין ספק שצריך לעשות איתו משהו.

ההתלבטות היא בין הדבקה של גרניט פורצלן על הריצוף ובין ליטוש וחידוש של הריצוף הקיים. מכל מיני סיבות אנחנו נוטים לכיוון חידוש הריצוף הקיים ולא החלפתו. ברור לנו שבכך גזרנו על הבית מראה מיושן ולא-עכשווי, אבל מכיוון שהטעם שלנו ממילא לא טרנדי מדי, נראה לנו שנוכל לחיות עם זה בשלום.

אז מה אני רוצה מכם? אני מבקשת את חוות דעתכם אם אחרי ליטוש הריצוף ושיפוץ נוסף (החלפת דלתות, צבע, תאורה, ריהוט) אפשר בכל זאת להעניק לבית מראה נעים ולא מרופט, או שהרצפה קובעת הכול.

תודה!

יצא לי לעצב לא מעט בתים עם ריצוף ישן

אם נותנים דגש עיצובי, נכון, ומעניין על שאר הפריטים - זא ריהוט מעניין
את תראי שהריצוף הישן "יעלם" כי יהיו דברים אחרי שיבלטו
מצרפת לך דוגמא
מה עוד שאפשר לפזר פה ושם שטיחים
בוא נגיד שאם כן תרצו להחליף את הריצוף - תשקלו פרקט - יכול לצאת משמעותית יותר זול מגרניט פרוצלן בהדבקה
אבל שוב, אם אין תקציב אפשר לעשות אחלה בית בכל זאת

merime

New member
קודם כל, כדאי לבדוק עלויות זה מול זה

אם השיקול הוא כספי. יכול להיות שתופתעו ועלות ההחלפה לא בהפרש גבוה כמו שחשבתם.
דבר נוסף, אם מדובר בטרצו הכי הכי פשוט שיש ואתם עומדים לפני שיפוץ יכול להיות שהוא יקרוס כאלה תחרצו אותו למען העברת חשמל/מים... אז גם זה שיקול שיש לקחת בחשבון.

רזאי

New member
חברים שלנו שיפצו בית ישן

וכדי לחסוך הם החליטו לא להחליף את הריצוף הישן. במקומות שלא היתה ברירה אלא להחליף מרצפות, הם יצרו שטיחונים קטנים מרצפות מצוירות. יש אחד ממש בכניסה לבית, שממש משנה את האוירה כשנכנסים. כל הריצוף נראה כאילו בחרו אותו בכוונה כי רצו סגנון "של פעם".

פיטנגו4

New member
מניסיון אצל הורי

אריחים של פעם, גוונים אחרים משלכם, אבל אריחים בני למעלה מ50 שנה. עברו ליטוש ומילוי מישקים בחומר שדומה לדבק-שיש.
התוצאה היא רצפה מדהימה ביופיה, מבריקה, לא רואים בה את האריחים אלא נראית כמו משטח שיש אחד אחיד.
גם פרקטי - זה הריצוף היחיד שלא רואים בו לכלוך, בינגודל לכל הגרניט פורצלן - וגם יפהפה.

henor

New member
תודה לכולם!

אני מקווה שהתקוות שאנחנו תולים בליטוש לשם שיפור מראה הריצוף אכן יתממשו.

ravitrod

New member
וחוץ מזה

יש את שטיחי הוינולאום המקסימים של "יש מאין", מדהימים ביופיים, מגיעים בכל גודל ובהרבה דוגמאות וצבעים, שמשתלבים נפלא על הרצה הזו והשילוב ביניהם יעצים את שניהם.

למעלה