התלבטות סופית D5100 או 600D?

justwondering

New member
התלבטות סופית D5100 או 600D?

גם הדגם של קנון 600D וגם הדגם של ניקון D5100 סובבים סביב אותו מחיר(כולל עדשת KIT).
יש לכם הסתייגויות מאחד הדגמים? אחד יותר טוב מהשני? כל דבר שיעזור לי להגיע להחלטה מהירה?

תודה רבה :)

dudi4321

Active member
תגיע לתצוגה ותחזיק כל אחת ביד.

ויותר חשוב, באילו עדשות תצלם עם המצלמה. מה אופי הצילום? נוף, משפחה, לתערוכות, מופעים?
לי יש את הניקון הזו. ושידכתי לה את העדשות המוצלחות הבאות.
70-300VR
18-105VR
35ממ
ועוד.

justwondering

New member
עדיין לא יודע...

אני רוצה להתחיל ללמוד לצלם.
נוף, משפחה, חברים, הרבה שימושים...
אין לי עדיין עדשות, זו המצלמת DSLR הראשונה שלי, ככה שזה לא משנה קנון או ניקון...
אין דגם שנחשב ליותר טוב מבין שתי המצלמות?

לא משנה

זו שתקנה תהיה הטובה ביותר בשבילך
וגם אם לא, אתה תחשוב שכן.
זה כתוב בתורה של הפורופ

steiff

New member
ואוסיף על כך...

לא רק שזו שבה תבחר תהיה הטובה ביותר, תוך שעתיים תהפוך להיות מטיף נלהב שיספר לכל מי שרוצה לשמוע על מעלותיו של המותג בו בחרת וחסרונותיו של המותג השני. תוך שבועיים תפתח תחושות שנעות בין בוז עמוק לשנאה יוקדת לטמבלים שלא רואים את האור ובוחרים בטיפשותם במותג האחר. לאחר חודשיים תשדרג לדגם מתקדם יותר של המותג בו בחרת ותרכוש עוד חמש עדשות שמתאימות רק למותג ״שלך״ כדי להוכיח לכל העולם את עליונותו על כל המותגים הקיקיוניים האחרים. העובדה שאדם נאור ושקול כמוך נכנס למינוס בבנק כדי לרכוש ציוד צילום מקצועי שמאפשר להנציח את היתוש עוקץ את האוזן של הפרה ברפת של השכן מהווה את ההוכח הברורה שבחרת במותג הנכון ואין בלתו.

אגב, לא צריך להתבייש בכך. זה נקרא דיסוננס קוגניטיבי. כולנו לוקים בתסמונת.

dudi4321

Active member
יש גם מצב של "אוי אכלתי אותה" בטח המקבילה

טובה יותר.

steiff

New member
נדיר מאד

מה שאתה מתאר זה הדיסוננס הקוגניטיבי כשהמוח שלנו מזהה שעשינו משהו שאנחנו לא בטוחים שהיה נכון (ואפילו די בטוחים שהיה מעשה שטות). הוא מפעיל מייד מנגנוני הגנה מהסוג שתיארתי שעוזרים לנו להרגיע את הדיסוננס.

ianb1

New member
לי זה קורה תמיד עם מצלמות

לא משנה מה אני קונה, אני תמיד מוצא דרך להתאכזב ממנו באיזושהי צורה.

ianb1

New member
אף פעם לא אמרתי "אכלתי אותה" אבל...

כשקניתי את קנון SX200 הקומפקטית התאכזבתי שלא הלכתי על סדרת G או פנסוניק LX3.
אחר כך קניתי קנון 500D עם 15-85. הייתי מאוד מרוצה מהאיכות אבל המצלמה היתה גדולה מדי ולרוב נשארה בבית.
עכשיו יש לי את NEX F3 עם עדשת הקיט. אני קצת מאוכזב מאיכות העדשה ולא מעוניין כרגע בעדשות פריים. אני כל הזמן תוהה אם היה עדיף לקנות את RX100 במקום.

iftacha

New member
גם אני התאכזבתי מאיכות עדשת הקיט

שהגיעה עם ה NEX6.
וממבחר העדשות בכלל שיש ל NEX. חסר לי 100 מ"מ. ואחרי שראיתי את איכות ה 16-50 אני מפחד לקנות 55-210. נראה לי זה אותו עז. חבל על הכסף. אני אשנא אותה. עדיף גבר פריים 100 וזהו.

תקנה סיגמה 30. היא יושבת אצלי קבוע על המצלמה. ומאז עדשת הקיט לא יצאה אפילו פעם אחת מהתיק. כבר הפסקתי לסחוב אותה.

ianb1

New member
ניסית לצלם איתה וידאו?

אני שוקל את העדשה הזו כבר כמה זמן ומה שבעיקר מפריע לי זה מחסור במייצב שעלול להשפיע לרעה בוידאו. ואין לי חשק להחליף עדשה בכל פעם שארצה לצלם וידאו.

iftacha

New member
לא ניסיתי

בשביל 740 שקל לא היה לי מה לחשוב.
פריים 30 ב DX זו העדשה הכי שימושית אצלי.

iftacha

New member
גם לי זה קורה

אני לא מרוצה כמעט מכלום שהיה לי
הכל זה פשרה בסוף

atir46

New member

למעלה