התלבטות בקשר לקהילה ולאוניברסיטה..

נומה0

New member
התלבטות בקשר לקהילה ולאוניברסיטה..

אז לכל מי שלומדת.. או אמורה להתחיל ללמוד.. או סתם מכירה את העניינים יותר טוב
איפה הייתן ממליצות לי יותר ללמוד- באונ' בן גוריון בבאר שבע או בעברית בירושלים?
אני מאוד מתלבטת בין שתיהן.. ומכירה מעט את הקהילה גם בדרום וגם בירושלים..
אז בגדול איפה אתן חושבות שיהיה יותר נחמד מבחינה חברתית? יותר אפשרויות להכיר ולהשתלב ולא לשקוע רק בשממה לימודית..
ואם יש עוד עצות בקשר לזה (מבחינה לימודית, סתם מבחינת האוניברסיטה..) אני אשמח לשמוע!
טנקס

אהלן נומה

אני אציין תחילה שאני בדיוק בתהליכי תואר שני בתחום המחקר אז מבחינתי לבחור מוסד אקדמי קשור קודם כל
באיכות של הלימודים עצמם ובאפשרויות שהוא יוכל לפתוח לי אח"כ.

זה מאוד תלוי במה שאת רוצה ללמוד- לכל אוניברסיטה יש מחלקות טובות יותר וטובות פחות (מבחינת רמת הקורסים,
רמת המבחנים) ויש גם מוניטין כללי לכל מוסד אקדמי שלדעתי משפיע על הקורות חיים אח"כ אבל שוב, זה מאוד תלוי
בתחום שאת רוצה ללמוד.

בנוגע לקטע החברתי- זה גם מאוד חשוב, בסופו של דבר אמורים להינות מהתואר.
העברית מצוינת במחקר וברפואה וגם המחלקה לפסיכולוגיה לא רעה ובן גוריון ידועה בהנדסה ובכלכלה שלה.
בן גוריון עדיפה בהרבה מבחינה חברתית על רוב המוסדות בארץ..

בשביל 2 האוניברסיטאות את תצטרכי לעבור דירה?

נומה0

New member
לצערי אצטרך לעבור דירה בשביל שתיהן

קודם כל אני הולכת ללמוד משהו שקשור לתחומים של מדעי החברה- אני יודעת שהעברית נחשבת טובה מאוד בתחומים האלה, ובכלל אוניברסיטה מובילה בארץ.. אבל הבנתי שכל עוד הציונים של התואר הראשון גבוהים אפשר להתקדם הלאה וגם לעבור בין מוסדות כמובן.. ודווקא הרבה אנשים מחליטים להמשיך לתואר שני ושלישי בבאר שבע כי יש שם קצת יותר מקום להתפתח, ובעברית יש היררכיה מאוד ברורה.
בכל אופן- הלב שלי נוטה יותר לבאר שבע בגלל החברה וזה שהמחיה שם מעט זולה יותר.. אבל יש בי גם משהו שרוצה ללמוד בעברית כי נראה לי שהמחקר וההוראה שם ברמה גבוהה יותר.. וגם יש להם מוניטין.. יש באמת הבדל משמעותי אם התואר הוא מבן גוריון או מהעברית?
תודה!!

הגרה182

New member
התקבלת בשתיהן למה שאת מעוניינת ללמוד?

בכל מקום יש חיי חברה, בכל מקום תפגשי אנשים מעניינים יותר ופחות..

אני לומדת באונ' ת"א, נרשמתי בגלל המסלול והיו לי קצת חששות בנוגע לפאן החברתי, והם התבדו אחרי יומיים כשהבנתי שאנשים הם אנשים הם אנשים. בכל מקום..

למעלה