התלבטות בקשר למסלול

התלבטות בקשר למסלול

היי אני מאוד מתלבטת מה לעשות האהבה האמיתית שלי היא למדעי המדינה ויחסים
בינלאומיים אפילו המסלול שלי משלב היסטוריה עכשיו כמובן שהמסלול הזה
האפשרויות הריאליות לעבודה הן פחותות אני חושבת לשלב אולי כלכלה למרות
שאני לא נמשכת לתחום הזה מה אתם חושבים?

im mitzi

New member
אני נגד

אני חושבת שאת צריכה ללמוד משהו שיגרום לך להיות מאושרת ושתאהבי ולאו דווקא יתן לך עבודה בקלות.
הסיכוי שתהני בעבודה בתחום הכלכלה קטן מאוד ובסופו של דבר את תסבלי יותר ותרגישי שאת עובדת בברירת מחדל שלך.

היי

היי מיצי זה מתסכל מצד אחד אני לא רוצה לוותר על פסיק מהקורסים שאני חושבת
לעשות ומצד שני כשאני מחפשת עבודה בתחום הכלכלי "אין גבולות" לעומת
תואר במדעי החברה בדגש על מדעי המדינה
אני ממש בבעיה ...

ReutZaro

New member
מסלול יחב"ל והיסטוריה

אני עושה אותו ומאוד נהנית מהלימודים עצמם.
ברור לי שהתואר עצמו לא יעזור לי יותר מדי מבחינת קריירה אבל במקביל ללימודים אני גם עובדת במשרה מלאה ומקדמת את הקריירה שלי בלי קשר ללימודים.
מאמינה, כמו מיצי, שצריך להנות מהלימודים ולא רק ללמוד לשם עבודה, רוב התארים הראשונים לא נותנים יותר מדי תעסוקה (אלא אם זה במשפטים, רפואה וכדומה) ולרוב צריך להמשיך לתואר שני או לצבור ניסיון פרקטי בעבודה.

rachel140

New member
קחי בחשבון

שתואר ראשון, לרוב האוכלוסייה במדינה, לרבות מנהל עסקים לאו דווקא מאפשר עבודה ולאו דווקא שווה משהו... בגלל זה עדיף להשקיע בתואר ראשון שאת אוהבת, לסיים עם ממוצע גבוה ואז תוכלי להתקבל לתואר שני שתרצי. מומלץ לעשות ססטיסטיקות, מבוא למיקרו ומבוא למאקרו בתואר ראשון כדי לצמצם פערים עם אוניברסיטאות אחרות וכן להקטין את מספר הקורסים שיהיה צורך להשלים בתואר שני.

היי

במסלול שלי אין מיקרו או מאקרו או סטטיסטיקה... פעם אחת ניסיתי לקרוא ספר של מיקרוכלכלה וזה לא משך אותי כלל
אבל איני יכולה לדעת אם אין קורסים אחרים בכלכלה שאולי יעניינו אותי ... זאת בעיה כרגע אני עושה
את החובה במדעי המדינה שאני באמת באמת אוהבת תודה רחל ותודה לכל המגיבים

למעלה