התלבטות בין מצלמה קנון G12 למצלמת רפלקס עם עד

aius

New member
התלבטות בין מצלמה קנון G12 למצלמת רפלקס עם עד

עדשה, לצילום תכשיטים. האם התמונות של מצלמה מקצועית בהרבה יותר טובות ממצלמת G12 של קנון?
אני ממש לא מבינה בצמצמים וחשיפת אור, מצלמת באור יום, עם רקע בהיר, בלי פלש, מכוונת ומצלמת...
מה יהיה לי יותר פשוט וקל לתפעול?

afrigail

New member
אם ההתלבטות היא רק לצורך צילום תכשיטים

לדעתי ה-G12 תספיק.

אני עברתי את אותה התלבטות לאחרונה אבל רכשתי מצלמת רפלקס לא בגלל התכשיטים, אלא בגלל שאני אוהבת לצלם בלי קשר ורציתי להתפתח.

מי שייעץ לי בפורום השכן לציוד צילום אמרו שאם ממילא אני לא מבינה במושגי צילום (וגם אם כן) מצלמה קומפקטית כמו זו שציינת יכולה להספיק.

מה גם שהיו כאן המלצות בפורום על המצלמה הזו והיא נשמעת כמו רכישה טובה :)

milshake

New member
אני עם ה-G12, ממליץ עליה

גם אני לא מכיר את כל ההגדרות, וכאחד כזה לא ראיתי טעם לקנות מוצר שלא באמת אנצל כמו שצריך.
ב-G12 אני רק מכוון את רמת הלבן לפעמים, שם על מאקרו ומצלם ויוצאות אחלה תמונות.
עדיין חייבים עריכה בפוטושופ בשביל להבהיר את הרקע.

ZoozimClay

New member
אם רק היית יודע להשתמש בצמצם

ומהירות התריס.....רק תלמד את זה ותוכל לשלוט בבהירות באופן ידני.
זה לא ממש מסובך, אבל אני לא יודעת איך זה במצלמות שהן לא רפלקס.
אגב לפעמים מה שנראה בהיר מידי על מסך המצלמה הוא כהה יותר במחשב, אז צריך לדעת ומראש לצלם ב% מסויים של בהירות.

גם במצלמות פוקט

זה נכון.
אך רק בתנאי שלמצלמה יש אפשרות כיוון ידנית של צמצם ומהירות התריס.
מנסיוני המועט, מספיק להעביר לאפשרות של שליטה בצמצם (A במצלמה של קנון), ולבחור באפשרות של צמצם הכי פתוח שניתן (המספר הקטן ביותר).
וכמובן, להעביר למקרו, רמת לבן והפונקציה המתאימה, כפי שכתבו מעלי.

11Compositions

New member
בגדול - מצלמות רפלקס מוציאות תמונות יותר

טובות ממצלמות פוקט. אבל זו אמירה כללית מדי.
הכל תלוי בתקציב ובשימושים הנוספים מעבר לתכשיטים.
אם את רוצה את המצלמה בעיקר לתכשיטים ולא לתמונות ילדים / משפחה / נוף - אז פוקט מספיקה.
אם את רוצה יותר ורסטיליות - אין כמו רפלקס.
ברגע שיש רפלקס, קשה לחזור אחורה...

aius

New member
רוצה מצלמה גם לתכשיטים וכובן גם לילדים ומשפחה

וטיולים...לפי מה שהבנתי בG12 יש גם אפשרות למצב ידני בצילום
האם צילום במצלמת רפלקס (מעבר לעלות) קשה ומסובך יותר ממצלמת פוקט?

11Compositions

New member
מצלמת רפלקס לעומת מצלמת פוקט

היתרון המשמעותי של מצלמת פוקט הוא בקלות השליפה, הנשיאה והמשקל.
היתרון המשמעותי של מצלמת רפלקס - איכות תמונות טובה יותר (טכנית במצלמות רפלקס יש מרכיבים יותר משוכללים אם אפשר לקרוא לזה ככה).
ועוד משהו שלמיטב ידיעתי לא קיים בפוקט (אפשר אולי "לתחמן" אבל הוא לא קיים אינהרנטית במצלמה) - זה נקודות הפוקוס. האפשרות להגדיר (ברפלקס) איפה יהיה הפוקוס - באמצע, בצד, בצד עם נטייה למעלה / למטה וכדומה...
כשרוצים לצלם במצבים המוגדרים מראש על ידי היצרן (למשל צילום לילה, צילום בתנועה, צילום Indoor וכדומה) אז אני מניחה שקלות השימוש היא זהה פחות או יותר. שמים את הכפתור על הסטינג שרוצים ומצלמים.
כשרוצים לשלוט ידנית בפרמטרים של הצילום - צריך להגדיר אותם. בשלב ראשון צריך להכיר אותם ולהבין מה הם נותנים לנו. בשלב השני צריך להכיר את המצלמה שבה משתמשים כדי לדעת איפה להגדיר את כל הפרמטרים. בקיצור צריך ללמוד גם בפוקט וגם ברפלקס.

מקווה שעזרתי...

למעלה