התלבטות אפידורל....

לאונרדה

New member
התלבטות אפידורל....../images/Emo35.gif

בלידה הקודמת שלי לא לקחתי אפידורל אלא רק טשטוש (שלא עזר בכלום) .בהריון הזה אני מתלבטת אם לקחת אפידורל או לא השאלה שלי היא עד איזה שלב בלידה ניתן לקחת אפידורל?האם צריכים ישר עם הכניסה לחדר לידה או שאפשר לחכות קצת עם זה??

זומבפו

New member
זה תלוי כמה הפתיחה וכמה כואב לך...

אם אני לא טועה , בערך מפתיחה של 4 ס"מ אפשר לקבל אפידורל. אבל אם הגעת לפתיחה של 8-9 והלידה מתפתחת טוב, אז כדאי לסבול עוד טיפה ולחכות לפתיחה 10 ס"מ וללדת בלי אפידורל.

זומבפו

New member
גם בפתיחה של 8 את יכולה להתעקש

ולקבל אפידורל, אבל אני חושבת שכבר לא כדאי. כשתגיעי לרגע, הצוות הרפואי כבר יעדכן אותך מה אפשר ומה לא כדאי.

בלינקה

New member
ניתן לקחת תמיד

אבל, כשלוקחים אפידורל בפתיחה של פחות מ-4 ס"מ (בלידה חוזרת גם 3 ס"מ), צריך לקחת בחשבון שזה עלול לעכב את התפתחות הלידה. כשלוקחים אפידורל בפתיחה של יותר מ-8-8.5 ס"מ, זה עלול להשפיע ביתר שאת בשלב הלחיצות ולהפריע לך ללחוץ כמו שצריך.

בדיוק דיברתי אתמול עם חברה שלי

שילדה לפני חודש ילד שני. חמושה בנסיון הלידה הקודמת, היא הגיעה לביה"ח ממש מאוחר והרגישה כבר לחץ חזק לדחוף. היא ידעה שאם יבדקו לה פתיחה היא לא תקבל אפידורל - ולכן לא הסכימה בשום אופן שיבדקו לה פתיחה עד שתקבל אפידורל. העקשנות עזרה, היא התחילה לקבל אפידורל ואז בדקו וראו שהיא בפתיחה 10 והורו לה להתחיל ללחוץ. תוך כמה לחיצות התינוק יצא והיא יכלה לסכם לידה מהירה מאד וללא כאבים!

ההמלצה לאפידורל היא 5 ס"מ פתיחה

וראש מבוסס באגן. אם ילדת ללא אפידורל בלידה הראשונה אולי לא תזדקקי לו הפעם. אני מציעה שלא להתלבט מעכשיו אלא להחליט במהלך הלידה. לא לוקחים אפידורל בגלל פחד. ברגע שתרגישי שאת רוצה - יתנו לך.

אמאאור

New member
ברמת העיקרון, לרוב נותנים אפידורל

בכל שלב, אלא אם הלידה מתקדמת במהירות ואת מבקשת אפידורל כשאת כבר בפתיחה מלאה, ואז באמת אין טעם לקחת. אני מציעה לך לא להחליט מראש, כי אי אפשר לדעת מה יהיה ואיך תתמודדי בלידה הזו, האם תרגישי שאת זקקה לאלחוש אפידורלי או לא. ברוב בתי היולדות ניתן לקבל אפידורל מפתיחה של 3ס"מ ואילך. ההמלצה המיילדותית היא לקחת את האפידורל בפתיחה מתקדמת יותר, סביבות 5-6 ס"מ, כשהראש כבר מבוסס באגן.

לאונרדה

New member
אני אגיד לכם למה אני חוששת

פשוט בלידה הקודמת ביקשתי אפידורל כי באמת היו לי צירים חזקים והמיילדת אמרה לי שכבר אי אפשר (אני לא יודעת בדיוק למה...או שהלידה היתה כבר מתקדמת מידיי או שהמרדים לא היה במחלקה כי היה באותו זמן פיגוע...)

למעלה