התלבטויות קשות לפני בדיקות רפואיות

mamushona

New member
התלבטויות קשות לפני בדיקות רפואיות

ליפני שלוש וחצי שנים התחלנו בתהליך ההגירה דרך קהילה יהודית בוויניפג. שנה שעברה בעלי היה בביקור ומאוד התרשם . הלחימה בעזה דחקה בנו עוד יותר (אנחנו מהדרום). היום המצב קצת שונה , קנינו דירה ,יש לנו ילדה בת שנתיים ועוד אחת בדרך , הסתדרנו במקומות עבודה טובים - סה"כ חיים טוב מבחינה כלכלית וחברתית , והעיקר שהמשפחה לידינו. הורים שלי שהיו צריכים להגר איתנו לא יוכלו לעזוב את הארץ עקב מצב בריאותי קשה של אבי- נכות לאחר תאונת דרכים שקרתה ליפני שנתיים. בעלי לוחץ עליי מאוד ואומר שאני לא מסתכלת על הטווח הרחוק ולוקחת על עצמי החלטה שתשפיע על איכות חיים של ילדינו. הוא גם טוען שההחלטה שלי אגואיסטית ושאני נסוגה עקב פחד מקשיים ועקב חוסר רצון להיפרד מהוריי . אכן יש צדק בדבריו אך אני חוששת שכמהגרים במדינה חדשה לא נוכל בשלבים הראשונים לספק לילדינו את מה שנוכל להרשות בקלות בארץ. גם הריחוק מהסבתות והסבים נשמע כקשה לילדים- הבת שלי מאוד מאוד קשורה גם להוריי וגם להוריי בעלי . נשאר לנו עוד חודש לבדיקות . אחרי זה נצטרך לעזוב תוך חצי שנה . מע דעתכם? האם יש אפשרות לצאת מהארץ לתקופה קצרה ואז לחזור, מבלי לאבד אפשרות להגר לקנדה? תודה מראש לעונים .

gshapir

New member
יש אפשרות

מניסיון אישי ניתן להתייצב במהלך חצי השנה, לחזור לארץ ולשוב לקנדה במועד מאוחר יותר מלבד תשאול בחזרה לקנדה ע"י אנשי ההגירה להיכן נעלמתי זמן כה רב לא הייתה בעיה גיל

mamushona

New member
תוכל לייעץ מניסיון אישי?

לכמה זמן אני צריכה לצאת מהארץ כדי שאספיק לטפל בכל המסמכים והניירת של ההגירה?(מדובר בויניפג) , לאחר שאני חוזרת לארץ תוך כמה זמן אני צריכה לחזור שוב לקנדה בכדי שלא אאבד את הזכויות? האם מדובר בהליך חוקי ומקובל? תודה רבה על התשובות.

ilan19791

New member
איך אנשי ההגירה ידעו על כמה זמן היית מחוץ

לקנדה? איך בכלל הגעת לאנשי ההגירה? חשבתי שמראים את תעודת PR ונכנסים לקנדה, לא? לפי איזה תוכנית הגרת? כמה זמן היית מחוץ לקנדה?

gshapir

New member
טופס שממלאים

לפני הנחיתה ממלאים טופס וממלאים תאריך יציאה מקנדה( לתושבי קבע ואזרחים) שנה וחצי במקרה שלי גיל

ilan19791

New member
מה ענית להם?

שאלו אותך בבדיקת הדרכונים או בהגירה? הם מסתפקים בתשובה: "היו לי סידורים"?

predoc

New member
הם שואלים

אנשי משטרת הגבולות / הגירה - או איך שלא תקרא להם. ומשווים את הנתונים שאתה אומר למה שידוע להם לא בדיוק סגור איך המידע זורם אבל המידע זורם לשלטונות בקנדה כמו בכל מדינה אחרת חברות התעופה מעבירות מניפסט של אלו שעולים למטוס בדרך החוצה במעברים היבשתיים כנראה המידע זורם מהצד האמריקאי כנל גם במעברי הים זה לא שבאמת השלטונות הקנדיים לא יודעים מי עוזב את המדינה ומתי כמו גם מתי חזר כמובן

predoc

New member
אז ככה...

לפי החוקים הקנדים על מנת לממש את זכות תושבות הקבע, שאתם עומדים לקבל כחודשיים שלושה לאחר הבדיקות הרפואיות, אתם צריכיםי להגיע לקנדה. ההגעה לקנדה צריכה להיות עד שנה ממועד הבדיקותהרפואיות. (אחרת נכנסים לעניין שהוא כנראה לא פשוט של ביצוע בדיקות מחדש.) על מנת לשמור על זכויות תושב הקבע עליכם לשהות בפועל בקנדה שנתיים מצטבר מתוך כל 5 שנים. כפי שאני רואה את הדברים שתארת כרגע יש לכם שתי אופציות. לקבל החלטה היום לוותר עכשיו על האפשרות / חלום / רעיון / הזדמנות להגר לקנדה ( מחק את המיותר ) לדחות את ההחלטה עד כמה שאפשר למועד מאוחר יותר על מנת שאולי המציאות בשטח תעזור לכם להחליט עד תום המועד האפשרי. על מנת לעשות זאת עליכם: 1. לדחות ככל האפשר את הבדיקות הרפואיות ולבצע אותן בתום גבול הזמן שהוצב במכתב שקיבלתם ( לרוב כ 4 חודשים ) 2. להגיע לקנדה לביצוע LANDING לפני תום שנה ממועד הבדיקות הרפואיות שתעשו. ( שבוע עד שבועיים חופשה יספיקו לעניין ) 3. להגיע לקנדה לשנתיים רצופות ללא עזיבות לפני תום 3 שנים ממועד שעזבתם. 4. לחדש PR בתום 5 שנים. 5. לחזור לסעיף 3 מומלץ כמובן לקחת מרווחי ביטחון נדיבים מכל המועדים הנ"ל - כל יציאה מקנדה ( כולל טיולים, ביקורים, וקניות מעבר לגבול וגם נסיעות חרום ) ניספרת כחיסרון שלכם בקנדה ועלולה לגרום לאיבוד זכויות ה PR הדבר יאפשר לכם נכון לעכשיו קרוב ל 4.5 שנים עד לחובה לעבור לקנדה לשנתיים. הרבה דברים משתנים בטווח זמן כזה. אם תבחרו להגיע לקנדה לשנתיים תוכלו בתום השנתיים לחדש את ה PR ולחזור שוב לישראל ל 3 שנים נוספות וחוזר חלילה אפשרות נוספת היא לעשות טבילת אש. להגיע לפה מיד לאחר שתקבלו את ה PR לחיות פה שנתיים לראות איך הולך ואז לקבל החלטה אם חוזרים או לא. אבל לפי מה שאת מתארת אופציה זאת לא ממש מתאימה לסיטואציה שלכם הנוכחית. הדבר עדיין יאפשר לכם לחדש את ה PR בתום 5 שנים מה LANDING ותוכלו לחשוב מה הלאה במשך 6 שנים בישראל. החלטה לא קלה ולא פשוטה מקווה שהתשובה עזרה בהצלחה בכל דרך שתבחרו

nomik75

New member
כדי לעשות את הלנדינג ולחזור לארץ

כולם צריכים להגיע או שמספיק שהמגיש העיקרי עושה לנדינג?

predoc

New member
לדעתי, כולם

מנסה לחשוב מה קורה במקרה שלא מגיעים כולם וכנראה זה הופך לספונסרינג של כל בני המשפחה האחרים לא חושב שיש איזה אפיק אחר להפוך את מי שלא מימש את ה PR שלו לחוקי בקנדה. אם זה באמת כך הרי שלא חוסכים כלום. עלות ביצוע ספונסרינג תהייה גבוה מעלות הטיול המשפחתי לקנדה לביצוע LANDING והסיבוכיות והבעיות שיכולות להתעורר הן פי כמה להבנתי המוגבלת

למעלה