התלבטויות בנוגע לקבלה לרפואת שיניים, מה הדרך הכי טובה?

yoav420

New member
התלבטויות בנוגע לקבלה לרפואת שיניים, מה הדרך הכי טובה?

שלום,
אני החלטתי שאני הולך ללמוד רפואת שיניים בארץ, ציון הפסיכומטרי שלי - 734,
אך הבגרויות שלי מאוד מאוד נמוכות (10.15 בעברית, ו96.6 בתל אביב).
מפני שפספסתי את ההרשמה של 2014, נרשמתי למכינה של מדעי החיים בת"א (לשנה הקרובה), ככה לפחות לשנה הבאה אני משפר את הסיכויי קבלה שלי בהרבה.
האוניברסיטה העברית מחשבים את הציון המשוכלל שלהם לרפואת שיניים 70% פסיכומטרי ו30% בגרות ולכן אני כבר יכול להתחיל להתמיין לעברית באפריל והמכינה לא באמת נחוצה, למרות שאני חושב שהיא תשפר בצורה כלשהי את סיכויי הקבלה.
אני עושה את המכינה למקרה שאני לא אעבור את המיונים בפעם הראשונה ושיהיה לי כבר סיכוי טוב יותר שנה הבאה...
יש כאן סטונדטים לרפואה\רפואת שיניים שיודעים מה הדבר הכי נכון לעשות כרגע מבחינת הקבלה לפקולטה?
האם אפשר להתמיין גם לעברית וגם לתל אביב בנפרד באותה שנה? או שיש תיאום כלשהו בין האוניברסיטאות..
אני מעדיף ללמוד בתל אביב מבחינת מיקום אבל אני לא יכול להתמיין לשם כרגע בגלל ציוני הבגרות הנמוכים שלי.
האם מכינה בתל אביב היא הבחירה הנכונה? הבנתי שבאוניברסיטה העברית יש מקומות שמורים לתלמידי המכינה שלהם, מישהו כאן יודע על זה קצת יותר?
בבקשה תאירו לי קצת את המצב אני באמת לא יודע אם אני עושה את הבחירה הנכונה, יכול להיות שמכינה לא נחוצה בכלל ועדיף לי להשלים בגרויות (אין לי פיזיקה ואני עם 4 יח"ל מתמטיקה)
תודה רבה!

למעלה