התיעצות קטנה

ishay-to

New member
התיעצות קטנה

בעוד מספר ימים אני מארח בבתי הצנוע מספר אנשים שיקרים ללבי מאד מתכננים ארוחה קניבלית על האש היינות שאני מתכון לפתוח לפי הסדר.. רקנטי רזארב שירז 2004 מסחה אדום 2003 רקנטי ספישל ראזברד 2003 קסטל גראנד וואין 2003 ולפינלה איזה מתיישן של ירדן (2000 - 1998) השאלה שלי :אני רוצה לפתוח גם ירדן אורטל 2003 האם בכלל שווה לפתוח אותו (עוד לא יצא לי לטעום)??? ואם כן, היכן "לדחוף" אותו בסדר פתיחת היינות . תודה לכולם. שי

אהלן שי

לטעמי האישי, ככל שהיין מיושן יותר כך הוא גם עדין יותר ובעל טאנין פחות עצמתי. לדעתי, אחרי שאני שותה יין צעיר ועצמתי קשה לי להנות מיינות מיושנים ולתת להם את הכבוד המגיע להם. השיראז רזרב של רקנאטי לדעתי נכלל תחת יינות צעירים ומלאי חיים, שעלולים להאפיל על יינות לא פחות טובים מהם שיפתחו אחריו. אין לי מושג אם האורטל מוכן לשתיה או לא, אבל הייתי פותח אותו בסוף - הוא עדיין צעיר ולמרות שמרלו פחות טאני מק"ס הוא ראה מספיק עץ בשביל לקבל טאנין לא מבוטל, לדעתי. את השיראז רזרב של רקנאטי ואת האורטל הייתי מחדרר לפחות 2-3 שעות בבקבוק, את הקסטל לפחות 1-2 שעות ואת רקנאטי ספיישל רזרב כשעה (את המסחה אני לא כ"כ זוכר). אישית, ופה נכנסת גם שאלה של טעם, הייתי מתחיל מהירדן המיושן, ומסיים בשיראז רזרב, ו/או באורטל. תעשה חיים ותחזור לדווח !

ishay-to

New member
אין חיה > תודה

אחי תודה על ההמלצות לפני שבועיים בערך שתינו יינות לפי הסדר הזה והיה אחלה התחלנו עם רקאנטי שיראז רזארבד שהיה מעולה עברנו ליראון סירה 2003 שהיה טוב אבל פחות מוצלח , מורכב ופירותי מהרקאנטי אחרי זה פתחתנו סגל דישון קברנה 2003 שנתן הנאה טובה אחריו פתחנו קסטל גראנד ווין 2003 שהיה המשך מצויין ולפינאלה ירדן קברנה סובניון 1999 שהיה גדול מהחיים אז בסה"כ הסדר היה מוצלח חוץ מהיראון סירה שליד הרקאנטי הרגיש אנונימי מידי לגבי הירדן אלרום אני ממש לא יודע מה לעשות איתו למרות שאני מאד סקרן לטעום סוף סוף את היצירה הזאת בקשר לחדרר את היינות קיבלתי את המלצתך שוב תודה

למעלה