התיעצות: לאיזה גוף להחליף את ה D5300?

I Gabe

New member
התיעצות: לאיזה גוף להחליף את ה D5300?

חיכיתי למחילפת ה D7100 אבל ה D7200 לא הרשימה אותי על פי הכתבות והמפרטים. המועמדות המובילות הן D750 ו D810. אחת הבעיות שהייתי שמח לפתור יהיה shutter lag יותר קצר (לא הדרישה היחידה אבל עם שאר הדרישות אני די סגור). יותר מדי רגעים התפספסו לי בשל ההשהיה הזאת. יש לי כמה עדשות FF יקרות לניקון כך שכרגע החלפת כל המערכת לא כל כך על הפרק, נשאר בניקון.

steiff

New member
D7200 או D750

אין שימוש מעשי לרזולוציה המטורפת של D800.
D750 תמקד בתנאי תאורה גרועים יותר אבל תצריך אופטיקה יקרה מאד.
D7200, למרות היעדר הבשורה ביחס לקודמתה, היא מצלמה מצויינת, ותאפשר גישה לאופטיקה במחיר קצת פחות גבוה.

sagiKor

New member
לכל מצלמה יש שאטר לאג

ב DSLR זה גם ״מתארך״ בגלל שצריך לחכות שהמראה תעלה.
למרות זאת מניסיוני, בניקון D700 זה היה דיי אפסי, זה יהיה חבל אם הביצועים האלו לא נשמרו ועברו לדגמים שהזכרת.
בכל מקרה, הפתרון לא יהיה ממש לשדרג מצלמה כמו ללמוד את הדיליי של המצלמה ולתזמן את הצילום. יש כל מיני שיטות להתאמן על זה.
תזמון הרגע המכריע הוא דיי הבסיס של הצילום שלי, כל מצלמה שאני לוקח ליד, זה אחד הדברים הראשונים שאני לומד על המצלמה.

אגב, הדיליי מורכב מכמה גורמים:
1. תגובת הצלם
2. מהירות הפוקוס
3. זמן הקפצת המראה (אם יש מראה)
4. השאטר לאג עצמו

אפשר לקצר את הדיליי, גם על ידי אימון התגובה של הצלם, גם על ידי פוקוס ידני או פוקוס מכוון מראש.
ומעבר לזה כאמור גם ללמוד את הדילי ולדעת לתזמן את הצילום.

אם כבר הזכרתי את המראה ואת חסרונה, אז במצלמות חסרות מראה אמנם אין מראה ותיאורטית זמן התגובה צריך להיות קצר יותר אבל השאטר לאג ארוך יותר כי אופן הפעולה הוא שהתריס תמיד פתוח ובצילום הוא נסגר-נפתח-נסגר. לעומת DSLR שבו התריס רק נפתח-נסגר.
אז כך שהזמנים דיי מתקזזים לפחות במצלמות מודרניות.

Cמן רשום

New member
תלוי יותר בעדשות

כי רוב הזמן להערכתי הולך על הפוקוס המכני לא על המדידה. כמובן שאם אתה עובר מאינסוף למרחק נגיעה, הפוקוס יקח יותר זמן. אבל גם פוקוס נקודתי יכול לקצר קצת. בשורה התחתונה, יש לי גם D810 וגם D5300 ולא התרשמתי שיש הבדל תלוי בגוף. אבל מסייג שלא בדקתי אותן ראש בראש, עניין של תחושה. לא יודע מה אתה מצלם אבל אם זה קריטי, אולי התשובה היא ב D4s, מצלמה שעל פי הגדרה ותכנון אמורה להיות מהירה מאד.

למעלה