התיעצות - השלכות יחסים בין מהגר חוקי ללא חוקי

הנסיך.

New member
התיעצות - השלכות יחסים בין מהגר חוקי ללא חוקי

שואל בשביל חבר שנמצא במצב מעניין -
חבר, חוקי בארה"ב, בעל ויזת עבודה, נמצא פה כבר שנה, ובתהליך מוקדם לגרין קארד מטעם המעסיק. יוצא מזה כמה חודשים עם בחורה שנמצאת פה בסטטוס חוקי מפאת תהליך של גרין קארד נישואין (לא לחבר, מין הסתם) אלא נישואי הגירה.
לאחרונה התהליך נתקל בקשיים, מי אמר Audit ולא קיבל, והחבר התחיל להלחץ.

כמה שאלות ברמה הפרקטית -
האם העובדה שהם יוצאים \ בקשר יכולה להשפיע על הסטטוס החוקי שלו כעת?
האם המשך הקשר ביניהם, במידה ויהפוך לרציני יותר (מגורים משותפים) יכול להשפיע על הסטטוס החוקי שלו כאן?
מניח שהכוונה היא פה למושג של ידועים בציבור או סוג של "מסייע" לאדם שעובר עבירת הגירה (יש דבר כזה בכלל?)

בקיצור - ברור שהדבר הנכון הוא להמנע מראש מהמצב הזה, אבל בהנחה שזה המצב הקיים, מנסה לעזור לו להבין מה ההשלכות האפשריות.

Kender00

New member
לפי דעתי זאת שאלה לעו״ד

והבנה של החוקים הפדראלים, אם לפי החוק הפדראלי אי דיווח על עבירה יכול לגרום לאישום פלילי על אי דיווח או מניע של עבירה (כמובן שיכול שזה תלוי בעבירה)
&nbsp
כמובן יש פה את השאלה האם ניתן להוכיח את זה או לא והאם הרשויות רואות את זה בחומרה (תלוי עבירה)
&nbsp
לכן עו״ד שמכיר את החוק איך רשויות החוק עובדות יכול לתת לחבר שלך תמונה מלאה מה נכון לעשות ומה הסיכונים במצבים שונים
&nbsp

ilanvag

New member
מה שכתבת לא ממש ברור...

אם אני מבין נכון את מה שכתבת, אזי הבחורה נמצאת באמצע תהליך של קבלת גרין קארד דרך נישואין פיקטיביים, כלומר עדיין אין לה את הגרין קארד. או שכבר יש לה גרין קארד, קרי התהליך שלה (לפחות זה הראשוני) הסתיים?
&nbsp
וחוץ מזה, מי בדיוק קיבל את ה-AUDIT? האם זה החבר שלך, בתהליך הגרין קארד דרך מקום העבודה? או שזו החברה שלו, שקיבלה AUDIT על תהליך הגרין קארד שלה, דרך נישואין פיקטיביים?
&nbsp
אם אכן הבנתי נכון את מה שכתבת, ואכן גם הבחורה עדיין לא קיבלה את הגרין קארד שלה דרך נישואין, אזי דבר אחד לא ברור לי - הבחורה מטומטמת עד כדי כך?
&nbsp
כי צריך להיות אדם טיפש ברמות יוצאות דופן, על מנת שבאמצע של תהליך כל כך רגיש ובעייתי שכזה (רוצה לומר לא חוקי), היא עוד מתחילה מערכת יחסים עם גבר אחר, שאינו זה שהיא "לכאורה" נשואה לו? היא לא מודעת לכך שהרשויות מבצעות פעילות בילוש שונות, במטרה לתפוס כאלו?
&nbsp
ספציפית לחבר שלך, ובהנחה שמה שכתבתי למעלה הוא נכון -- אני הייתי נזהר. אני לא יודע מה החוק המדויק אומר, אבל כבר ראינו מקרים בחודשים האחרונים בהם הרשויות לא ממש שמות קצוץ על החוק, ובחלק מהמקרים בפירוש נקטו בצעדים שונים שהיו בלתי-חוקיים לכאורה. ולכן, אם זה אני אישית, אז אני לא לוקח שום סיכון, ומנתק את הקשר הזה עוד אתמול.
&nbsp

הנסיך.

New member
ראה תגובה אצל בוסטון

ברור שהפתרון המיידי "הקר" היה לצאת מהסיטואציה הזו ASAP,
אך אני מניח שיש שם מעורבות רגשית מסויימת שגורמת לבחור לחשוב על ניהול הסיכון.

נ.ב. לגבי ההתנהלות שלה - לא כולם מגיעים ממדינות מתקדמות כמו ארץ המוצא שלנו, ולאלה יש הרבה פחות מה להפסיד \ נכונות גבוהה הרבה יותר להתעקש על להשאר פה. מסכים שזה רעיון גרוע לצאת לדייטים בתקופת הבקשה לGC, מצד שני, אלה אנשים צעירים בעיר תוססת, קשה לצפות מהם להתנזר.

Boston Guy

New member
כמו שאילן שאל: התהליך של מי נתקל בקשיים והועבר ל AUDIT?

האם תהליך הגרין קארד מבוסס העבודה של החבר חטף AUDIT,
או שתהליך הגרין קארד מבוסס ה SHAM MARRIAGE של הבחורה הוא זה שחטף AUDIT?

בנוסף - רק לוודא שאני מבין נכון מתוך מה שכתוב בהודעה שלך:
1. אני הבנתי שכרגע הם לא גרים ביחד, ולא גרו ביחד בשום נקודה במהלך השהות של שניהם בארה"ב.

2. כתבת שהחבר שלך נמצא בארה"ב כבר שנה, ויוצא עם הבחורה הזו "רק" כמה חדשים. מתוך זה אני מבין שהחבר שלך לא הכיר את הבחורה מחוץ לארה"ב, ולא הכיר אותה לפני שהיא התחילה בתהליך הנישואים הפיקטיביים ובקשת הגרין קארד שלה.

3. אני מניח שהחבר שלך אינו נשוי כרגע.

האם שלושת הסעיפים האלו נכונים?

ועוד שאלה: אתה חושש שמה שהוא עושה יחשב ל"סיוע" לעבירת הגירה.
האם הבחור נותן לגברת איזשהוא סיוע פיננסי (מממן אותה ו\או משלם על המגורים שלה ו\או שילם על ה"חתן הפיקטיבי" - וכדומה)?

הנסיך.

New member
תוספות ועדכונים

לגבי השאלות שלך -
1. שניהם הגיעו בנפרד, לא הכירו טרם המעבר, נפגשו בטינדר בארה"ב, לא גרים יחד ולא קשורים כלכלית או בשום צורה ו\או דרך.

2. הוא רווק, היא נשואה בנישואין פיקטיביים

לגבי הבחורה - הגיע על ויזת תייר, התחתנה עם אמריקאי עבור הGC, הם התחילו תהליך GC מבושש נישואין אך נתקלו באודיט, הרשויות מביעות ספק בתום כוונותיהם להם והם שניהם די "תקועים" ביחד בתהליך (הוא מפאת העבירה הפלילית של להודות בשקר, והיא מאותה סיבה בנוסף לרצון להגר) -הם בשלב בו מבקשים מהם להוכיח את אהבתם הנצחית

והסיבה לשאלה היא בדיוק החשש שלו הוא מלהיות "מסייע" באיזה אופן, כך שזה ישפיע על המצב ההגירתי שלו פה או ישפיע על תהליך הGC שהוא עומד להתחיל (תהליך חוקי שקוף ולגיטימי) ומאידך, קיימת אצל שניהם תחושה שזה "אכן זה" ולכן המאמץ לנסות להבין במקום לפרק את החבילה במיידי.

Nobilis

New member
תשובה

ברמת החוק היבש - לא, זה לא אמור להשפיע על תהליך ההגירה שלו. מותר לו לצאת עם מי שהוא רוצה, ובעיות ההגירה (ו/או עבירות אחרות) של מי שהוא יוצא איתה לא קשורות לתהליך שלו. זאת מדינה חופשית, בה כל אחד אחראי לעצמו.
&nbsp
כמו כן, זה אומנם משהו ששוכחים כאן לפעמים, אך פקידי ההגירה הם לא נציגי האל עלי אדמות, ולפיכך אינם יודעי כל. כלומר - הם לא מודעים לקשר הזה (שכאמור, גם אם היו מודעים אליו - זה לא אמור לשנות דבר).
&nbsp
לו הייתי החבר שלך, והייתי רוצה בהמשך הקשר, הייתי:
א) מחכה בסבלנות לראות מה קורה עם ה-audit.
ב) נמנע בשלב זה מלעשות צעדים כמו חשבון בנק משותף / כתובת משותפת / וכו'.
ג) מתייעץ עם עו"ד הגירה, ולו רק בשביל שלוות הנפש.
&nbsp
בהצלחה.

Kender00

New member
על מה מבוססת התשובה ״לפי החוק היבש זה לא אמור להפריע״?

אם למשל (זה בכוונה מוגזם) הוא יודע שהיא שודדת בנקים האם זה לא הופך אותו שותף לעבירה היות והוא לא הודיע לרשויות? אם זאת עבירה והרשויות יעלו על זה האם זה לא משהו שיכול למנוע גרין קארד (עבר פלילי)...
&nbsp
כפי שרשמתי למעלה, היות ואני לא יודע מה החוקים הפדראלים ומה סוג העבירה מבחינה פדראלית לא בטוח שזה לא בעייתי וכמובן השאלה האם ניתן להוכיח שהוא ידע והאם יש לרשויות החוק רצון וסיבה לחפש אותו
אני לא יודע את התשובות לזה ולכן אם הקשר חשוב לו וגם חשוב לו להשאיר כאן אז שווה לשלם פגישת יעוץ לעו״ד על לקבלת תמונה מקצועית ולקבל את החלטות לפי זה ולא לפי פורום אינטרנטי... (וכמובן לא עו״ד לענייני הגירה היות וזה נוגע למישור הפלילי אי דיווח על עבירה)

Boston Guy

New member
אין חוק פדראלי נגד בעילה בהסכמה של אשת איש.

As long as those are two concenting adults.

לפי מה שנאמר עד עכשיו, הגברת נמצאת כרגע בסטטוס חוקי כלשהוא בארה"ב.
"הצמחת קרניים" לבעלה (או בעלה לכאורה) אינה עבירה פדראלית. בטח לא של הבחור.
אין חוק פדראלי שמחייב אותך להלשין על אנשים שאתה חושד \ יודע שהם SHAM.
יש חוק פדראלי לא להיות בנישואים כאלו בעצמך - והבחור לא התחתן עם אף אחד...

הבעייה תיווצר, מן הסתם, אם הבחורה תיכנס למצוקה במקרה של פסילת הנישואים שלה ותתנדנד לחבר של הנסיך על הרחמים שיציל אותה.

Kender00

New member
מן הסתם לא היתה התיחסות לבעילה בהסכמה

השאלה האם זה Misprision of felony או לא, היות והוא יודע שהיא מבצעת עבירה כעת זה נופל תחת Misprision of felony או לא, וכפי שציינתי האם ניתן להוכיח את זה והאם הרשויות בכלל רודפות אחרי זה או לא והאם יש תקדימים בנושא זאת שאלה לאיש מקצוע
עם ידע בנושא
&nbsp

Boston Guy

New member
Misprision of felony לא רלוונטי בכלל בקונוטצייה הזו

המונח שבו אתה משתמש מכוון כלפי פקידי ממשלה ואנשים בעמדות סמכות שנמנעים מלדווח על עבירות פדראליות שהן אמורים לדווח עליהם במסגרת תפקידם, למרות שהם יודעים שהעבירה נעשתה.
הפעם היחידה שזכור לי שהשתמשו בסעיף הזה כנגד "אדם מהשורה" הייתה במשפט הטרור של החברים ל DORM שעזרו לצרנאייב הקטן להסתיר את עקבותיו בכך שהם מחקו את הסטוריית החיפושים שלו בגוגל מהבראוזר של הלפטופ שלו.

לא קיבלתי אינפורמצייה לגבי מה העבודה של חבר של הנסיך, אבל למרות מקום המגורים אני מניח שהוא לא עובד ממשלתי \ פדראלי בעמדה שמחייבת אותו לדווח על עבירות הגירה.

לא חושב שמה שקורה כאן מגיע לרמת החומרה הזו.

Boston Guy

New member
לעניות דעתי - אין דרך שבה המצב שאתה מתאר יעבוד נגדו.

כל זמן שהמצב נשאר כמו שתיארת בסעיף מספר 1 שלך, ולא עובר למצב של חיים ומגורים משותפים, תמיכה כלכלית וכיוצ"ב - אני לא חושב שיש דרך שבה ניתן להגדיר את המצב כ"סיוע לדבר עבירה".

ilanvag

New member
ולי יש רק תהייה אחת מרכזית,

אבל היא מיועדת יותר לחבר שלך, ולא לך.

ברור שהחבר של מאוהב, בזה אין ספק. אבל, וזו השאלה המשמעותית - איך הוא יכול לדעת בוודאות שזה "אכן זה" גם מצד הבחורה, כאשר נתון וידוע שמדובר במישהי שהיא נוכלת ושקרנית מדופלמת, ואין לה שום בעיה לעבור על החוק ולשקר בצורה מוצהרת, בשביל להשיג טובות הנאה -- קרי את הגרין קארד?

האם ייתכן מצב -- ולו קלוש ביותר -- שהיא בונה על החבר שלך בתור "תוכנית גיבוי", היה והתוכנית המקורית עם אותו חתן פיקטיבי אכן תעלה על שרטון? ואיך הוא יכול לדעת בוודאות שזה לא המצב?
(התשובה, כמובן, היא שהוא לא יכול לדעת, והוא גם בחיים לא ידע אם זה המצב...)

סתם תהיות לשעת ערב, שבספק אם החבר שלך חושב על הדברים הללו... כיוון שיש פתגם ידוע שכאשר איבר מסוים אצל הגבר נכנס לפעולה/עמידה, אזי איבר אחר מפסיק לחשוב...

אבל מצד שני, יכול להיות שאני סתם פסימיסט ופסיכולוג בגרוש, אשר כותב פה שטויות מתוך שעמום...

Fellowship

New member

n47

New member
התהייה שלך אילן סבירה לגמרי לדעתי

אמנם איננו יודעים הכל ומי ומה הם, אבל אם היו מכריכים אותי להמר הייתי שם על את התיאוריה שלך

הנסיך.

New member
החשיבה הישראלית מול החשיבה האירופאית?

אתה מעלה נקודה טובה, אצלי אישית, כמו אצלך, החשד המיידי עלה שהיא עושה עליו "סיבוב" או מייצרת לה פלאן B, אבל אני קושר את זה מאוד לישראליות שלנו, ולהכרת הקומבינה שמושרשת בנו, יכול להיות שבתרבות אחרת זה נראה גם כמו עקשנות או דבקות במטרה או לא יודע.

אותנטיות או פלאן B?
מהיכירותי עם הבחורה היא היתה יכולה למצא PLAN B קלים יותר, אבל אי אפשר לדעת.

אין שום היגיון בתאוריה שלך,

אז הייתי אומר שכן, שעת לילה מאוחרת... אם רשויות ההגירה יכריעו שהנישואין שלה עם אזרח אמריקאי מהשורה הם פיקטיביים, מה שכנראה יוביל לצו גירוש, לא ממש יעזרו לה היחסים עם אזרח ישראלי שסה"כ אוחז בויזת עבודה ואפילו לא התחיל את תהליך הגרין קארד.

למעלה