התיעצות בנות

lola89

New member
התיעצות בנות../images/Emo42.gif

מאחר ואני בת 34 וזהו הריון ראשון המליץ לי הרופא לעשות מי שפיר ולוותר על שקיפות עורפית. לשם הבהרה אני חיה בחו"ל והבדיקות פה הן באופן פרטי. מה דעתכן?

זה בדיוק מה שאני עשיתי,

ויתרתי על השקיפות העורפית כי ידעתי שאני אעשה מי שפיר, בדיעבד הייתי צריכה בכל מקרה מי שפיר כי החלבון העוברי יצא לא תקין. אני גם בת 34.

מייקי30

New member
לדעתי עדיף לעשות גם שקיפות

כי אם חס וחלילה משהו לא בסדר בשקיפות אפשר לעשות סיסי שלייה ולבצע תהליך של הפלה ולא לידה מוקדמת או הפלה שהיא מורכבת יותר. זה מה שאמר לי הרופא כשאמרתי לו שאני בין כה מתכוונת לעשות מי שפיר.

השאלה היא

אם יש לה רופא שיבצע סיסיי שיליה (צריך מיומנות מיוחדת) וכמה היא עולה בחו"ל באופן פרטי (בארץ היא עולה בסביבות 4500 שח לעומת 2000 למי שפיר).

קצת בעייתי...

שקיפות עורפית היא בדיקה סטטיסטית ולשלוח רק על פיה לסיסי שיליה שאחוז ההפלות בה כפול מבדיקת מי השפיר...לא יודעת... אבל אולי עדיף לעשות צעד צעד, לעשות את השקיפות ובהתאם לתוצאות להמשיך הלאה.

../images/Emo41.gif זו בדיוק המטרה של בדיקות סקר../images/Emo70.gif

לאתר את המקרים המצדיקים סיסי שליה או מי שפיר! כשתמונת האולטרהסאונד מראה ציסטה צווארית לפיה סיכוי גבוה שיש תסמונת כרומוזולית את לא מחכה לשבוע 17 כדי לעשות מי שפיר פלוס 3 שבועות עד לתוצאות! במקרה כזה מומלץ לעשות סיסי שליה. יותר מכך, שקיפות עורפית אינה בדיקת סקר רגילה. מתבוננים בה בעובר עצמו ולעיתים זה כבר נותן תשובה מוחלטת (לא סטטיסטית) אם הוא תקין או לא. זאת ועוד, כאשר השקיפות אינה תקינה הבעיה אינה בהכרח כרומוזומלית (כלומר, דיקור מי שפיר לא יראה את התמונה כולה) ויש צורך בבדיקות נוספות כמו TORCH ואקו לב עובר. נכון כי סיסי שליה אינה הבדיקה המרנינה ביותר בעולם, אולם בידיים הנכונות יחד עם סיבה טובה (עבר משפחתי, עבר משפחתי או שקיפות לא תקינה) כדאי לעשותה.

ו שתי

New member
עד כמה שאני יודעת

שקיפות עם תוצאות בעתיות יכולה לכוון לבעיות לא כרומוזומליות שהן חמורות לא פחות.

מייקי30

New member
הכוונה שלי באמת היתה יותר

לכך ששקיפות בעייתית יכולה להביא לסיום מהיר יותר, כמובן אם מתגלות בעיות כרומוזומליות. בכל אופן אני כן בעד לעשות את כל הבדיקות אבל יש כל כך הרבה דעות ואני יודעת שכל רופא מביע גם דיעה שונה

BillB

New member
איפה בחו"ל?

אני חיה בארה"ב, הביטוח כאן לא משלם את השקיפות העורפית, אבל אם את בת 35 או בקבוצת סיכון גנטית, או - אחת הבדיקות המוקדמות מראה סיכון לבעיה כרומוזומלית (כמו בדיקת חלבון עוברי ושקיפות עורפית), הביטוח משלם את כל הבדיקות (כולל מי שפיר שעלותה כאן יכולה להגיע ל 3000 דולר בשקט). למה לוותר על האפשרות לעשות בדיקת לא פולשנית שתמנע את הצורך בבדיקה פולשנית? בשקיפות עורפית אין כל סיכון, במי שפיר יש. אם את יודעת בוודאות שאת רוצה לעשות מי שפיר - את יכולה לוותר (אבל לא על חלבון עוברי! זו בדיקה חשובה). אני אישית עשיתי את שתיהן בגלל שבשקיפות גילו סיכון.

גבינייה

New member
3000$ למי שפיר?! 8 עדיף לקפוץ לארץ

אפילו פעמיים ולעשות כאן את הבדיקות שאת רוצה לעשות.

BillB

New member
אלא אם כן את לא יכולה לטוס..

אני לא הייתי מוכנה לקחת את הסיכון של לטוס אחרי מי שפיר, או של להיתקע בארץ אם חו"ח יקרה משהו בעקבות הבדיקה שיעביר אותי לשמירת הריון. לא הכל שחור לבן. אצלנו הביטוח מימן בסוף את הבדיקה כי היתה הצדקה רפואית, ולמזלי הרע נכנסתי גם לסטטיסטיקה של 0.5 אחוז סיכון במי שפיר והיתה לי דליפת מי שפיר אחרי הבדיקה, שהחזירה אותי לשמירה עד שבוע 20.

nurilu

New member
גם אני עשיתי ככה

נכנסתי להריון כשאני כמעט בת 35. עשיתי סריקה מוקדמת (פרטי) וויתרתי על שקיפות עורפית. החלטתי לעשות את המי שפיר באופן פרטי. בדיעבד הסתבר שאני זכאית להחזר חלקי מהקופח על המי שפיר בגלל תוצאות לא טובות של חלבון עוברי.

תלוי באיזה חו"ל את

בעקרון, אני בעד הבדיקה בכל מקרה. יחד עם זה, ישנם שיקולים נוספים. למשל: אם את באנגליה (בה פותחה הבדיקה) הרי רופאים רבים מיומנים בה והיא מקובלת. יותר מכך, לא נהוגה שם סקירה מוקדמת ואז חשיבות השקיפות עולה, שכן בכל זאת זו הזדמנות שמומחה יסתכל על העובר באולטרהסאונד. אנא, תני פרטים נוספים.

noga30

New member
עשיתי את שתי הבדיקות

עשיתי גם שקיפות למקרה אפחד לעשות בדיקת מי שפיר. אני בגילך, בהריון הייתי בת 33.

lola89

New member
קודם כל תודה על התגובות../images/Emo9.gif

אני גרה בארה"ב ועוברת את כל ההריון באופן פרטי כך שלמעשה אין לי שום בעיה לבקש מהרופא כל בדיקה וכמובן לשלם עליה. השאלה היא עם בדיקת מי שפיר מספיקה? האם השקיפות עורפית ניתן למצוא דברים שלא ניתן למצוא במי שפיר

BillB

New member
למיטב ידיעתי לא

אבל יש לה ערך מוסף בעייני בהבט של השלווה שלי, וכמובן בכך שהיא בדיקה לא פולשנית שיכולה להביא אותך להימנע מכזו. אני במקומך הייתי עושה חלבון עוברי בכל מקרה לפני מי שפיר.

לפי הרופא הישראלי שלי מי שפיר מכסה

את התסמונות שנבדקות בשקיפות ולכן אין צורך לבצע את שתי הבדיקות. בנוסף מי שפיר בודקת דברים נוספים- זו בדיקה מומלצת לדעתי בלי קשר לגיל ההרה. ואם הרופא בעל נסיון- אין חשש , בכול מקרה זה עדייף לדעתי מאשר לגלות בלידה שהילד סובל- לא עלינו מתסמונת דאון.

../images/Emo41.gifאם את בארה"ב בהחלט כדאי לעשות

אבל לדאוג שעושה זאת מישהו מאוד מנוסה. בארה"ב תתקשי למצוא מישהו שמיומן בסקירה מוקדמת (לא כתבת היכן את. אני יודעת על רופאים ישראלים שנמצאים שם ועושים, למשל בניו יורק). בנוסף, (ותלוי ברופא שלך ובביטוח, כמובן) בדיקות אולטרהסאונד נעשות רק כ- 1-2 פעמים בהריון וזו הזדמנות נוספת לבצע. למעשה, סביר כי השקיפות תהייה בדיקת האולטרהסאונד היחידה שתעשי עד שבוע 18-20. בדיקת שקיפות עורפית אינה מייתרת מי שפיר וההפך: מי שפיר בודקת אך ורק תסמונות כרומוזומליות (חוסר או עודף של כרומוזום שלם ולעיתים חלקי כרומוזום. בכלל זה תסמונת דאון). שקיפות עורפית נותהת אינדיקציה לסיכוי לתסמונת כרומוזומלית (ומבחינה זו מיותרת עבורך) אבל גם עלולה לרמז על בעיות לבביות, גנטיות או זיהומיות שמי שפיר כלל אינה בודקת! בהצלחה! אגב, בשל מחירי הבדיקות בארה"ב, אני מכירה נשים שמנצלות את העניין לביקור מולדת ומשלבות סקירה מאוחרת ומי שפיר באותה התקופה.

למעלה