התייעצות קצת לא שגרתית לגבי מטפלת

התייעצות קצת לא שגרתית לגבי מטפלת

אפילו הזוייה

קטנתי בת 4.5 חודשים נכנסה למשפחתון.

המטפלת מקסימה ונהדרת רק... הילדה חוזרת מבושמת כאילו יוצאת לנשף עוד רגע. כנראה שהריח מועבר מהמטפלת אליה.
הריח משגע אותי ואני לא בטוחה מה הילדה חווה.

אני לא ככ יודעת מה לעשות כי זה לא ריח רע מן הסתם
(אז על מה אני מלינה
) וכבר הערתי על מיליון דברים אז אני לא רוצה להציק בעוד משהו אחד ועוד משהו כל כך אישי כמו ההחלטה להתבשם.
כל מי שהחזיק את הילדה אחרי שחזרה מהמשפחתון העיר על הריח. אני לא איזה אף דיטקטור על

לדעתכן יש מצב שהתינוקת סובלת מזה?
ונניח ולא וזו רק אני.. איך אני יכולה לנדף את הריח הכי מהר שאפשר חוץ מלהחליף בגדים (בגן כבר מקלחים ומחליפים ואני לא רוצה להחליף פעם שנייה/ שלישית ולייצר עוד ערימות של כביסה)?

לא הזוי בכלל.. גם לי זה היה מפריע

ומבחינתי אם לי זה מפריע אז לא הייתי רוצה זאת עבור הילד שלי ..
ואנקדוטה קטנה - הבנות שלי היו במשפחתון והיו חוזרות מבושמות. כאמור לי זה מאד הפריע ושאלתי את המטפלת לפשר העניין . מסתבר שהיא היתה עושה להן עיסוי עם קרם גוף והריח היה נשאר עלייהן מן הסתם ..
אבל מצד שני אני כן "דיקטטורית" של ריחות. לא מסוגלת לסבול מגבונים מבושמים למשל
ויש מצב שריח ככ חזק היה גורם לי כאב ראש .

זה לא רק גורם לי לכאב ראש אלא למצוקה ממש

מה עושים? שואלים בעדינות? כאילו בתמימות?
ואם זה הבושם שלה?...
לא רוצה להיות מסומנת כאמא המטרידנית.

אני לא רואה בעיה עם השאלה

את יכולה לומר שאת מאד רגישה לריחות וזה מפריע לך .
בכלל תינוק רך שנודף ממנו ריח של בושם זה - קשה לי למצוא מילה מתאימה - אבל אסתפק ב big no no

LolliP0p

New member
זה לא הזוי, אבל..

אני לא הייתי מעירה על זה..
כי כאילו..אם ברור שזה בושם של המטפלת, אז מה בעצם את רוצה? שהמטפלת לא תתבשם בבוקר לפני שהיא באה לעבודה? זו נראית לך בקשה הגיונית לבקש? אני משערת שמן הסתם לא, אז מה פשר ההערה?
נראה לי שזה כבר ממש לפלוש לגננת למרחב האישי הפרטי שלה כאדם ועם כל הכבוד לך כאם,זה נראה לי מוגזם..
אם הילד היה חוזר עם ריח לא נעים של קקי, או סגריות, אז בהחלט הייתי מעירה, אבל על בושם? בחייאת..

אני חולקת עליך . מה מוגזם בלבקש לא להתבשם ?

זה לא שביקשו ממנה לא להתקלח או לצחצח שיניים
לפעמים בושם חזק הוא לא פחות גרוע מסיגריות
ואם אחרי יום שלם על התינוקת יש עדיין שאריות ריח אז נראה לי שהבישום הוא מוגזם ביותר

LolliP0p

New member
כי לדעתי יש גבול לכמה אפשר לדרוש ממטפלת

וכאן זה כבר ממש פלישה למרחב האישי הפרטי שלה כאדם.
היא אישה שמן הסתם בעלת מודעות אסטית (שזה כבר דבר חיובי שלעצמו) שעובדת בעבודה לא קלה ואם להתבשם גורם לה להרגיש נוח וטוב עם עצמה, אין לי זכות להעיר על דבר כלכך אינטימי.

לא יודעת מה איתך, אבל לו הבוס שלי היה מעז להעיר לי על הבושם שלי, הייתי פשוט זועמת על עזות המצח, הטרחנות והחוצפה שלו להעיר לי על דבר כלכך אישי שאין לו קשר למקצועיות שלי בתפקיד וזה בהחלט היה פוגע ביחסים שלנו.
יש גבול סביר שחייב לעבור איפשהו..

מה הלאה?
למה לא לדרוש ממטפלת שאוהבת להתאפר לחדול מכך מפני שאני חוששת שהבת שלי נבהלת מהצללית הירוקה שלה או מהליפסטיק הכהה?
אולי גם לבקש ממנה להקפיד ללבוש רק חולצות מקשמיר או כתנה מצרית כי לבת שלי לא נעים מגע של בד סינטטי ולא איכותי? וכמובן גם לבקש שהבגדים יהיו בצבעים סולידיים כי אני חוששת שחולצות בצבע בוהק יקשו על עיניו של הילד..
לדעתי אלו מופרכים באותה מידה כמו לבקש ממנה להפסיק להתבשם.

במקום אותה אמא , הייתי מתנחמת בעובדה שהודות לריח הזה אני בטוחה בכך שהילד שלי זוכה לזמן ידיים, לחום ולחיבוקים ולא תקוע בלול או בטרמפולינה כל היום.
ולהבין שאם היא תלך להעיר לה על דבר כלכך אישי היא מסתכנת באנטיגוניזם מצד המטפלת שעלולה להפגע (ולדעתי בצדק) ..
אני לא חושבת שהיא תפסיק להתבשם בגלל זה, אבל אני חוששת שסביר להניח שהיא תרים ותחבק את הילד שלה פחות מן החשש שלה שהיא תמצא עוד סיבות מופרכות והזויות להתלונן בגינן..

גן טוב שבאמת מרוצים ורגועים ממנו זה לא מובן מאליו והוא לא פחות מנכס.
כהורים יש לנו אינספור דרישות לגיטימיות מהגן ,כך שאם היא זכתה והיא מרוצה מכל היתר הייתי מציעה לה להפריד בין עיקר לתפל ולא להסתכן בכך שההערה שלה תעכיר את היחסים בינה לבין מטפלת שלטענתה כלכך טובה.
מאחלת לכל אחת שזו תהיה "הפשרה" שלה בגן.
זו דעתי בכל אופן.

אם מישהו שעובד איתי באופן קבוע היה

מגזים עם הבושם שלו , גבר או אישה , הייתי מעירה לו .
את כנראה לא רגישה לריחות אבל ריח חזק של בושם יכול לגרום לאנשים מסויימים כאבי ראש ובחילות.
זה ממש ברמת מטרד סביבתי

LolliP0p

New member
באופן מפתיע אולי אני דווקא מאוד רגישה לריחות :)

ומבינה בדיוק על מה את מדברת..
אני יכולה לקבל מיגרנה נוראית מריח לבנדר למשל, פעם יצאתי מעיסוי בספא בגלל שהחדר הריח כאילו עברה בו סופת לבנדר אימתנית והראש שלי לא הפסיק להלום..
מצד שני, הייתי עובדת פעם במשרד והיתה לנו חברה לעבודה שפשוט לא היתה משתמשת בדאורדורנט, שלא לדבר על בושם.
היה לה ריח גוף נוראי, ברמה שלא היה ניתן להתקרב אליה לפעמים..
והיו נשים שחלקו איתה את החדר ואף אחד לא העיר לה, למרות שכולם סבלו,
כי כולם הסכימו שזה נושא עדין מדי מכדי להעיר לגביו.. (מה שכן ביום ההולדת שלה קנו לה סליסילת טיפוח ריחנית בתקווה שהיא תשתמש בה..)
כך שלמרות הרגישות שלי לנושא, לדעתי יש דברים שלא נאה להעיר עליהם לאחר.. ומעבר לנאה, כנראה שגם אין לנו זכות כזו, זהו גופו, הטריטוריה האבסולוטית שלו וזכותו לקבל החלטה כלכך אינטימית כמו אם להתבשם או לא..

למעלה