התייעצות מינון קלקסן

Pims77

New member
התייעצות מינון קלקסן

כרגע בשבוע 20+5, במעקב הריון בסיכון בתהש מקבלת קלקסן 60 בהמלצת קופרמינץ, הומוזיגוטית ל MTHFR (ברקע 2 הפלות).
החל משבוע 15 אנחנו עם מיעוט קל של מי שפיר, AFI נע בין 8-9 הממוצע 8.5. נכון לא"ס של היום המצב יציב.
עד כה סקירה מוקדמת תקינה, בירור TORCH תקין ודיקור מי שפיר תקין, תבחין מרובע+סקר שליש ראשון גם כל הערכים תקינים.
נכון לכרגע דר הנלדר (הרופא המלווה בשיבא) מבקש רק מעקב היות וכמות המים יציבה ופיצית גדלה לינארית ומתאימה לשבוע.

במקביל חזרתי לקופרמינץ בשבוע שעבר לייעוץ גם בעניין המים וגם בעניין מינון הקלקסן, לפי המדידות שלו אין מיעוט אבל נניח שהמצב הוא מיעוט קל ולא מצליחים להבין מה המקור.
ההתלבטות: קופרמינץ רוצה שאעלה את מינון הקלקסן ל 80 (40 פעמיים ביום) שוקלת היום 86 קג ואילו הנדלר ממש מתנגד וכמובן שולל את כל הקשר בין קרישיות (שלדעתו כמובן אצלי לא קיימת) לבין המצב הנוכחי

תחושת הבטן שלי היא ללכת עם קופרמינץ, החשש שלי זה שהמקור של המיעוט הוא השליה (סיפור משפחתי, גיל) זאת ההרגשה ונראה לי שכרגע 80 יכול לעזור להשאיר את המצב כמו שהוא ולמנוע הידרדרות חו"ח

מעיין, עינב- אשמח לשמוע מניסיונכן ודעתכן עד כה

וכמובן כל מי שיש לה ניסיון עם מיעוט ויכולה להוסיף מידע, אשמח מאוד

תחושת הבטן שלך

כנראה נכונה... אני הייתי מעלה מינון...
(אגב- שקלתי 65 קילו וקיבלתי 80 קלקסן) ובטח שיש קשר בין קרישיות יתר (ואמנם MTHFR היא לא סוג קשה אבל עדיין זה סוג של קרישיות יתר במיוחד לנוכח עברך) לבין מיעוט מים

Pims77

New member
תודה

זאת הבעיה אבל עם רופאים "קונבנציונלים" אני כל הזמן מרגישה שזה קופרמינץ נגד העולם
כשאמרתי שלמיטב ידיעתי יש קשר, כמובן שהתשובה הייתה- תראי לי מאמרים... ואז חוזר הוויכוח ש MTHFR זה בכלל לא קרישיות וכו'

אוף, זה לא פשוט להיות תקועה שם באמצע בין שני רופאים ולרצות לעשות את הטוב ביותר עבור העובר שלי ולהגיע לקו הסיום בשלום (ובדרך אולי גם קצת ליהנות מההיריון)
בכל אופן כבר המרתי את המרשם (לפחות בקופה לא עושים לי בעיות) ואני כנראה אתחיל מחר עם 80..

את לא חייבת להיות תקועה....

אני מראש לא רציתי להיות בסיטואציה כזו לכן הלכתי רק אליו....ורופאת המשפחה גיבתה אותי והמירה לי את כל המרשמים וההפניות לבדיקות דם

miri8

New member
סליחה אם התפרצתי..גם בעניין הקלקסן

אני שוקלת כעת 81 ומזריקה קלקסן ומטופלת בהיי ריסק באיכלוב..מדוע לא אומרים כלום על השינוי המינון בהתאם למשקלי?גם אני הומוזיגוטית להMTHFR ..
היתי רוצה גם לדעת מה הפרודצדורה באיכלוב..כי אני באה ושואלים אותי שאלות ושולחים אותי הביתה לבדיקה הבאה מבלי לבדוק אותי אישית (חוץ מבדיקת שתן ולחץ דם )..כרגע אני בשבוע 23+3..

מעקב הריו בסיכון של איכילוב

אינו במקום מעקב בקופה אלא רק בנוסף...
אבל אני מניחה שהרופא שרואה אותך יודע מה עברך ומה מצבך הנוכחי והיה אומר לך אם צריך להעולת מינון

אלישבע12

New member
באיכילוב לא עושים מעקב מלא?

תכננתי בבוא הזמן לשלב מעקב שם עם ביקורים אצל קופרמינץ כל 6 שבועות בערך.
אני עם סכרת + קרישיות, בהריון של תינוקת (אז זה היה רק בגלל הסכרת) הייתי במעקב בקופה כל שבועיים - אחות, א"ס ורופא.
אם לא עושים באיכילוב את כל זה - מה המטרה של המעקב שם?

המעקב שם מוגדר בתוספת

על המעקב הרגיל. רופא נשים רגיל פחות מכיר סיבוכי הריון. לכן הם מסתכלים שוב על הסקירות, בדיקות הדם וכו'. אבל הם לא עושים אולטראסאונד, לא מפנים לבדיקות הדם השגרתיות וכו'
שילוב של קופרמינץ ושלהם די יותר מדי והותר (אני הייתי רק אצל קופרמינץ למשל)

אלישבע12

New member
אבל אם אני צריכה א"ס כל שבועיים

אז עדיף לי כבר ללכת למרפאת הריון בסיכון בקופה וזהו,
ולשלב את זה עם קופרמינץ.

נכון, עדיף בקופה

קוםותץ שיש להם מרפאת הריון בסיכון- זה בהחלט עדיף (וגם חוסך כניסה לבי"ח שהוא לא המקום הכי בריא לנשים בהריון)

miri8

New member
בשבוע שלי 23+3) האם מחייב מעקב א"ס כל שבועיים

? לא אמרו לי דבר בעניין !בפעם האחרונה שבדקו לי צוואר רחם היה מלפני חודש אצל הרופאה בפרטי (ד"ר רקפת יואלי) כי לא כ"כ סמכתי על איכלוב שיעשו לי את המירב הבדיקות..ובאמת אני תוהה אם המעקב בהיי ריסק הכרחי אם אני הולכת לרופאה בהריון בסיכון בפרטי ..אני מאזנת כדי לא לשלם כ"כ הרבה..אגב היא זאת שמתעקשת להמליץ לי להזריק קלקסן 40 ואני ממשיכה עם 60 ועם מי צריך לדבר עם שינוי המינון כשמשקלי הוא 81 ? באיכלוב לא אמרו כלום.נראה לי משום מה אדישים

תחת הנתונים הללו

אני הייתי מעלה (אישית, התחלתי הריון בפחות מ-60 קילו עם 60 מ"ג. עשרה קילו בהמשך הדרך עברנו לפעמיים 40, כלומר מנה יומית של 80 ולאור ההיסטוריה שלי, זה כנראה מה שדחה את מיעוט המים בכמה שבועות טובים ויחי ההבדל).

תמשיכו בטוב!

Pims77

New member
תודה!

אני פשוט סופרת את השבועות ומקווה כבר להגיע לפחות לשבוע 30 בלי שינוי (ובתקווה שאולי קצת שיפור) ואז לנשום קצת

LULlK

New member
סתם בשביל להדחף באמת שבמקרה

יצא שנפלתי על רופא חמוד דווקא שאני מכירה טוב מהיי ריסק בעבר
וכשהוא רצה לתת לי קלקסן הוא רצה להתחיל עם 120 P: מניעתי למרות שכל ההריון הקודם הייתי עם 60, אחר כך הוא קרא איזהו מאמר שמצורף לקלקסן ונאמר שם שלמניעתי יש לתת חצי מ"ג על כל קילו כלומר 60 זה יותר ממה שצריך אבל זה למניעתי
תכל'ס בהריון הקודם עם 60 הרחם היה מלא קרישים והיה IUGR וכבר דיסקסנו על זה שאם נתקדם כרצוי נעלה לפחות ל 80
הייתי הולכת עם קופרמינץ ועושה במקביל מעקבי טסיות מבלי לזלזל בכבודו של הנדלר

Pims77

New member
כל פיסת מידע ונסיון אישי תורם

אני בהחלט אלך על ה 80
למזלי התחלתי עם טסיות בשמיים, פחות מודאגת מזה, בהחלט אעקוב

LULlK

New member
מעולה אגב עוד טיפ

אני מקררת את המקום עם שלוקים P-: לפני ההזרקה בדרך כלל
(מה שגרר את הילדים שלי לחכות לשעת ההזרקה ולהתחיל בתזמורת "אימא אפשר שלוק בבקשה?") אם תצטרכי פעמיים ארבעים שמתי לב שאישית אם אני עושה חצי סיבוב כלומר מזריקה במותן אחורית זה 80 אחוז לא מורגש בלי צורך לקרר את המקום לפני סתם עוד אנקדוטה D-:

יכולה לומר לך שהמחטים הפעם הפתיעו לטובה עם הפטנט שמוציא את המחט החוצה, רק הבעיה היחידה שנותרה זה הפרצוף הירוק על סף התעלפות של בעלי כל פעם שאני מזריקה על ידו או שני הפרצופים הסקרנים של הילדים שמתעקשים לשאול אם זה כואב כל פעם מחדש

Pims77

New member
טנקס

אחרי 5 חודשי הזרקת 60 גם אצלי יש מסקנות הזויות... צד שמאל לא כואב
צד ימין דורש קירור.. וכואב רצח אם לא
אנסה יותר מאחורה, נשמע רעיון מעניין
אצלי דווקא הזוגי הוא אחראי מחט, מזריק לי כשאני נרדמת על הספה
אבל עם ה 40X2 לא תהיה לי ברירה חייבת את זאת של הבוקר להזריק לבד כי הוא חורפ הרבה אחרי שאני קמה

LULlK

New member
וורדה היתה אומרת

תעירי אותו!
סתם סתם

גם אצלי צד שמאל כואב פחות משום מה אבל לפחות אין ממש שטפי דם טפו טפו
יכולה להעיד שילד הקלקסן שלי שבבית שווה כל דקירה ושכשפסיקים להזריק כמה חודשים אחרי הלידה (לפחות במקרה שלי) כל זה נשכח לחלוטין

למעלה