התייעצות לקראת אולטרה ראשון (בברוקס ירקון)

גיל186

New member
התייעצות לקראת אולטרה ראשון (בברוקס ירקון)

שלום
לקראת האולטרה הראשון שלי (כי עשיתי כבר מס' מרתונים על כביש) שיתקיים בברוקס ירקון מזרח ביום שישי הקרוב, לפנות בוקר. רציתי לשאול ואשמח לעצה מבעלי ניסיון:
1. האם מומלץ לרוץ עם מנשא מים או בקבוק או שמא אפשר להסתמך על הזנה במהלך הריצה? אני שואל כי זה לא הכי נוח וגם איני רגיל. מה עוד שהריצה מתחילה לפנות בוקר-השאלה היא מה מומלץ?
2. האם פנס ראש רגיל יכול לעשות את העבודה או שצריך פנס ראש ייעודי לריצה (אם יש דבר כזה) ועד כמה זה הכרחי לאור ריצה לפנות בוקר ואם אני מבין נכון זה אמצע חודש עברי כך שיש ירח מלא?
תודה

גלעד HPAT

New member
כלל האצבע במרתון תופס גם באולטרה

ואולי אף ביתר שאת: לא לנסות דברים חדשים במרוץ.
הזמן הארוך של הריצה מקצין כל אי נוחות. אם בריצת 10 ק"מ קפל בגרב יגרום לאי נוחות, במרתון יגרום לסבל ובאולטרה לפצע מדמם (לא מדויק אבל לשם ההמחשה, הכל יכול לקרות בהכל)
כדאי להתעדכן במרחק שבין התחנות ואם הוא לא גדול מדי ניתן להסתפק בהן ולכל היותר לרוץ עם בקבוק ביד ואפילו לא יעודי כך שאם תגלה שאין צורך תוכל בלב שקט להשליכו.
אמרת שיש לך כבר נסיון בכמה מרתונים כך שיש לך את התחושה לגבי הצורך בשתיה.

כמובן שכדאי לבדוק איך אתה רץ עם בקבוק ביד אבל זה באמת לא משהו שמפריע יותר מדי אם אתה לא מייחס לו יותר מדי חשיבות.

בהחלט אפשר לקחת בחשבון שבלילה יש צורך בפחות נוזלים אבל גם בהם אסור לקמץ (ולא להגזים) כי לא תרצה להגיע במצב מיובש משהו להמשך החם של הריצה.

אולי יש פנס מיוחד לריצה. לא מכיר. כל פנס שיש לו אלומה טובה מספיק ומרגיש נוח ואינו "רוקד" על הראש בריצה הוא פנס ריצה.
אישית XP2 של פטצל עושה עבורי את העבודה כמובן שיש רבים וטובים אחרים.
תהנה ורק טוב

dtrerkrun

New member
מסכים עם גלעד

אני סומך על נקודות חלוקת המים של ברוקס
על אור הירח, למרות שהוא מאוד רומנטי, לא הייתי סומך..בצד המזרחי יש צמחייה שגורמת לצללים, וגם יכל להיות מעונן...
איזה פנס ראש? מ- 80 ש"ח ומעלה...

dugalgali

New member
לשאלתך עד כמה הכרחי הפנס לאור השעה -

אכן הירח קרוב למלא, אבל שעת הזינוק היא כזו שמהזינוק ועד שהשמש תתחיל להאיר הירח כבר יהיה נמוך באופק, לקראת שקיעה.

תצרף לכך את העובדה שמדובר במסלול שטח ושחלק מהמסלול הוא באזורים מוצלים עתירי צמחיה- ואתה בהחלט צריך פנס לשעות שלפני עלות השחר.

yc95

New member
ולא מצאתי סמיילי של פנס.

dugalgali

New member
הנה

בניתי לך פנס

ורק רציתי להבהיר שהייתי רציני בקשר לפנס ולמשקפי השמש - בחצי השעה הראשונה יהיה ממש חשוך - ואז תהיה לך זריחה ישר לפנים.
בהצלחה, ותהנה.

yc95

New member
חשבתי שהיית ציני..תודה על ההבהרה. חגשמח!

מוסיף את השקל שלי-חזרתי מאיסוף הערכות בברוקס ושאלתי את אחד המארגנים באיזה נעליים הוא ממליץ לרוץ מהיכרות עם המסלול-גוסט או קסקדיה ובהמלצתו אגיע עם הקסקדיה. שטח-שביל ומעט חול לטענתו...שכל אחד יעשה את שיקוליו

בהצלחה
Yc
1995

marathonya

New member
תחנות מים/ריענון

הנה כל הפרטים על תחנות המים והריענון, ומצטרף להמלצה שכדאי להביא פנס בנוסף לסטיקלייטים שיש בדרך.
תחנות ריענון
חג שמח,
אריה,
חנות ברוקס-מרתוניה

למעלה