התייעצות לפני שאנחנו חותמים

התייעצות לפני שאנחנו חותמים

שלום, מזל שיש את הפורום הזה, כבר התכוונו להחתום וגילינו שההצעה ממש לא אטרקטיבית כפי שחשבנו קודם. אנחנו זוג צעיר,בלי ילדים, רכשנו דירה מהקבלן ששווה 987K, כשההון העצמי שלנו היה יחסית נמוך -148K שהם 15% מהסכום. בנייה רק התחילה והכניסה מתוכננת ל-12/2010. קיבלנו הצעה מבנק לאומי-בו מתנהל החשבון שלנו למשכנתא של 70%, שהם 690K, כאשר 149K הנותרים אנחנו אמורים לחכסוך ולשלם כתשלום אחרון לקבלן לפני הכניסה לדירה. עד קבלת הדירה אנחנו נחייה עם ההורים וכרגע לא משלמים לא שכירות, לא ארנונה ולא הוצאות רכב-יש לנו רכב בהשתתפות מלאה מעבודה. כך שזה מאפשר לנו לחסכוך ולהגיע לסכום הסופי של 149K בעוד שנה וחצי. הכנסה החודשית שלנו היא 11K, ובעוד חודשיים אישתי מסיימת את לימודי תואר ומקווים שתתחיל לעבוד במשרה מלאה, כך שההכנסה צפויה לגדול ל-14K לפחות. תמהיל שקיבלנו מבנק לאומי הוא: משתנה, כל 5 שנים, עבור 300K ל-25 שנה, r+0.2 משתנה, כל שנתיים, עבור 200K ל-24 שנה, r+0 פריים, עבור 190K, ל-25 שנה, P-0.7 הבעיה של המקרה שלנו היא שלא כל הבנקים מוכנים שנשלם את ה-149K האחרונים כתשלום האחרון ורוב הבנקים דורשים ביטחונות, מכיוון שהם לא בטוחים שנוכל לחסוך את הסכום הנ"ל עד הכניסה לדירה ובנק לאומי כן מאפשר לנו ולא דורש שום בטחונות. תעזרו לנו בבקשה, כי כבר עשינו טעות כשחתמנו עם בנק אדנים לפני חצי שנה בתנאים גרועים עם EMI ולמזלנו ביטלנו את ההסכם רגע לפני קבלת הכסף. לא היינו רוצים לעשות טעויות נוספות. תודה מראש! טלי ויבגני

chenshotokan

New member
למה דווקא משתנות כשיש ריביות מעולות בשוק?

והפריים שלכם לא ממש הטרקטיבי, הייתי אומרת שאלא אם יש לכם מחשבה של לחסל את המשכנתא מאוד מוקדם, התמהיל לא בנוי נכון עבורכם.

סכנה

זו כנראה לא התייעצות לפני שאנחנו חותמים אלא התייעצות אחרי שרכשנו. על פניו רכשתם משהו שהוא גדול עליכם בכמה מיספרים . אתם קונים בית עם הון עצמי נמוך מאוד ועל בסיס השתכרויות בעתיד , מבלי לחרב שמחות ניראה לי שאתה עדיין מנותק מהמציאות. כשאתה כותב "ומקווים שתתחיל לעבוד במשרה מלאה" לא בונים על זה כי זו רק תקווה אף אחד לא מבטיח לך את זה. רק שזה יקרה במציאות אתה יכול להתחשב בזה. מה שקורה בד"כ לזוג צעיר זה דווקא אחרי שנתיים ילד ראשון, ירידה בהכנסות האשה ועליה בהוצאות השוטפות וחוזר על עצמו עוד כמה ילדים. המלצתי, בטל את הרכישה כי הביטול יהיה זול יותר מכל פיתרון אחר. אני שוב פונה לכולם לפני רכישה בידקו את תממנו אותה זו עסקת חייכם ועלולה להפיל את חיי הזוגיות והמשפחה. לא קונים בית מבלי לדעת בדיוק איך מממנים זאת.

אריק

אני מבין לדאגתך ולמען האמת גם התלבטנו הרבה האם לקנות או לא. אבל בסופו של דבר החלטנו לעשות את הצד. רכשנו את הדירה באזור מאוד מבוקש ומתפתח-אזור באר יעקוב, בפרויקט במושב תלמי מנשה. את הדירה רכשנו ב-11/2008 וכבר עכשיו, חצי שנה אחרי חתימת החוזים, שווי הנכס הוא 1100K ולא 987K. לפי דעתי עדיף לשלם משכנתא של 3500-4000 שח, עבור דירה שלך, מאשר להוציא את אותם הסכומים עבור שכירות ובמקביל לראות שהמחירים של הנדל"ן עולים. אישתי הנדסאית אדריכלות ועוד חודשיים מסיימת תואר בעיצוב פנים וכרגע היא עובדת במשרת סטודנת רק בגלל מחסור בזמן, כך שעוד חודשיים היא תעבוד במשרה מלאה, אפילו אם זה לא יהיה במקצוע שהיא למדה. לעומת זאת אני עובד קבוע במשרה מלאה וכביטוח עובד במשרה נוספת שמכניסה לנו עוד כ-2500 של, כך שההכנסה יכולה רק לגדול. במקרה הכי גרוע, תמיד ניתן למכות את הדירה ולעבור לשכירות. כשיש רצון, ניתן להגיע לכל מטרה! טלי ויבגני

תתעלם בשלב זה מריביות - הנושא יעלה טיפת

מאוחר יותר ותתמקד בהוצאת אישור עקרוני בבנקים למשכנתאות. אפשר להבין אותם ובכל, זאת הנני מאמין, שיהיה ניתן לאשר את העסקה ולא במסלולים ובריביות של לאומי. אגב, בלי שום קשר, אני מקווה רק שנעשו שיעורי בית כמו שצריך, כי לחסוך סכום כסך על סך 149.000 ש"ח עד 12/2010 - משמעות כ-8.000 ש"ח בחודש (מתוך 11.000 ש"ח נכון להיום ו-14.000 ש"ח משוערים בלבד) ממש לא פשוט. בכל זאת, תן לי להבין מאיזה אזור אתה ובאילו בנקים היית וקיבלת תשובה שלילית. אני צריך המון פרטים על מנת להעמיק ולראות איך ניתן לאשר את העסקה - כך שזו לא התכתבות לפורום. שולח לך במסר את הטלפונים, מיותר לציין שהדבר אינו כרוך בתמורה כלשהי מצדך - כך, שתתקשר.

פליקס

תודה רבה על הטלפון, אתקשר ביום א'! חישבת נכון את הסכומים, אנחנו חוסכים היום בין 7000 ל-8000 שח בחודש וזה בזכות העזרה של ההורים שאיתם אנחנו גרים, כך שרוב ההכנסה הולכת לחיסכון. וכמובן עצם העובדה שכבר 6 חודשים אני עובד במשרה נוספת שמכניסה לנו משכורת נוספת וכך גם נמשיך.בנוגע לבנקים שסירבו לנו, אלה בנק מזרחי והפועלים,מכיוון שהם דרשו לקבל ביטחון לכך שנוכל לחסוך את 149000 שח עד קבלת הדירה.מסכים איתך, הדבר אינו פשוט, אך כמו שעניתי לאריק למעלה, אנחנו לא מתכוונים להשכיר ולשלם את אותם הסכומים, כאשר ניתן לקנות ולשלם עבור נכס שהוא שלך! אם יש רצון, יש דרך!

אתם בידיים מצויינות

ואין לי ספק שפליקס הוא האיש הנכון במקום הנכון כדי לעזור לכם לפתור את בעית המימון הלא פשוטה. בלי קשר, למרות שגם אני קצת נבהלתי כשקראתי את נתוני העסקה שלכם, אני חייב לומר שאהבתי את רוח הלחימה שלכם והמנטאליות שמאחורי מגורים עם הורים ועבודה בשתי משרות. אני בטוח שתצליחו בחיים. כל הכבוד!

מסכים איתך לחלוטין!

הכל עניין של מנטליות ושל הרצון! אנחנו באים בגישה לעבוד יותר קשה על מנת להתגבר על הפער ולא לחפש פתרונות קלים כמו שכירות. תודה על מילים חמות ועל תמיכה!

למעלה