התייעצות לפני קניית רכב- אשמח לעזרה

blueeye

New member
התייעצות לפני קניית רכב- אשמח לעזרה

כיום אני נוסע באופל אסטרה שנת 2000 מנוע 1.8 5 דלתות. בתחילה מאוד התלהבתי מהאסטרה החדשה... אבל אני כבר לא יודע מה אני רוצה. הסגנון העיצובי של 5 דלתות מושך אותי, כלומר אסטרה 5 דלתות או למשל C4 החדשה 5 (צורת הקופה )... את הגולף אני לא אוהב... וה A3 חדשה יקרה... התקציב נניח בסביבות ה 130-150K שזה עלות אסטרה חדשה (1.8 ) אני אוהב בעיקר ייחודיות ולכן למרות שאני יודע שמאזדה 3 מנוע 2.0 אולי מדהימה באיבזור והמנוע ... אני פחות מתלהב ממנה. השאלה העקרונית שאני גם רוצה להתייעץ איתכם היא : האם להעדיף רכב חדש דוגמת אסטרה 2005 או רכב ישן יותר כמו אולי A3 שנת 2002... כאשר יש לשים לב שבמאי הקרוב כבר מגיעים רכבים שנת 2006 !או למשל BMW 523 שנת 2000 שעולה במחירון 142K... בקיצור... בעיה.. אין לי מושג מה בא לי . אלפא רומיאו 147 שנת 2002 אוטומטית או מאזדה 3 חדשה.. או אסטרה חדשה או לא יודע מה..:) הנחת העבודה הן: תקציב של בערך 140K תיבת הילוכים אוטומטית שנת 2000 ומעלה זה בטוח... תודה על עזרתכם רועי

blueeye

New member
לגבי ה C4.. אני מעדיף 3דלתות

ה 5 מזכירה לי את הפוקוס.. ואני לא אוהב את התחת העגול..

השתגעת להוציא 140K על אוטו?

אתה יודע איזה סכום זה? בשביל מה? להפסיד ירידת ערך 15K בשנה ולשלם ביטוח 10K בשנה....לעבוד בשביל אוטו? ולמה למדינה מגיע לקבל 80K במיסים בגלל שאתה קונה אוטו?

blueeye

New member
מה החלופה ?

נמאס לי מהרכב שלי .. לקנות שוב משהו מאותו שנתון ובאותו מחיר ? אני רוצה להתקדם... להתפנק... אני אוהב לנהוג... אז כן זו העלות של רכב בישראל, אין מה לעשות

הנה חלופה..

אני נוסע בפזו 205 שנת 1993. אני יד ראשונה על האוטו - נוסע בובה אחרי 110,000 ק"מ. לא צריך ביטוח מקיף, רק צד שלישי. הערך כבר לא יורד משמעותית (כל האוטו שווה 15K) הרישוי זול יחסית (800 שקל) כך שלעומתך אני חוסך לפחות 25K בשנה !!

blueeye

New member
ולעומת כאלו שנוסעים ביגואר....

אתה חוסך הרבה יותר. אז מה ? כל אחד והיכולת התקציבית שלו אתה לא יכול להשוות לי את הפיזו 205 שלך ל 307 CC נכון ? זו בדיוק הנקודה.... וזה אפילו לא ממש הדיון.

erez1985

New member
אבל אני רואה

פער של מאות אחוזים במכונית שאתה מקבל...

Inoni

New member
שמע שניה, ממש בקצרה, חכה לעזרה

קצת יותר רצינית... ינון.

אני הייתי מציע לך...

תראה אני נהגתי בכל המשפחתיות האלה, ויש לי נסיון די טוב. אומנם אני לא מכיר את האסטרה 2000 אלה אסטרה 2002 אוט' אבל אני יכול לומר לך בפה מלא שבדרך כלל המעבר מאסטרה לרכב אחר מהווה "נפילה כואבת" כמעט בכל תחום. אני הייתי מציע לך, לקחת נסיעת מבחן על כל המכוניות חוץ מהאודי A3 ומהגולף - ה 1.6 אוט' כבדות ורועשות. אני הייתי מציע לך שתהיה סבלני ותחקה לפוקוס החדשה, בחן אותה מול האסטרה בנהיגה (כמובן), ונסה גם את הקרולה (אחלה מנוע, מנסיון). חשוב! חשוב! חשוב! לנהוג על המכוניות ולצבור נסיון, הפער בין תאוריה למעשה יכל להיות גדול מאוד. לא נהגת, לא ידעת !!!

© DrorZi

New member
תקשיב לי קשקשן

הסיבה שנמאס לך מהאסטרה זה כי היא מתקלקלת לך כל הזמן, אז מה אתה רץ להחליף אותה באירופאית אחרת
למה A3 לא תתקלקל
ההוצאות אחזקה של 523 יהיו מטורפות יחסית. מאזדה 3 שני ליטר זו אופציה מצויינת ואתה תהנה ממנה מאוד לדעתי. לא הסברת למה לא אסטרה חדשה. גולף 2 ליטר היא רכב איכותי מאוד אבל עולה כבר איזה 180K פחות מזה האוטו כבר מידי לדעתי.
דרור זי.

למעלה