התייעצות לגבי קניית אקווריום

kulupulu1

New member
התייעצות לגבי קניית אקווריום

קודם כל תודה דודי ותודה reinco. מאוד מעניין אותי למה התכוונת דודי שאקווריום עולה 700 ש"ח. מה לגבי המעמד שלו - כוננית (שהרי איפה אני אשים אותו על הריצפה?...). אני מתכוונת לגדל מספר סוגי דגים כולל דגי זהב. אני מאוד אשמח להתייעץ לגבי אקווריומים. יש לכם מושג אחפה אפשר לראות מגוון רחב של אקווריומים במחירים נוחים? (אני גרה בירושלים אבל אין לי בעיה באחד הסיבובים בארץ לעצור במקום שתציעו). בנוסף, למה אמרת שהדג ימות? הוא דג יחידי בטנק של 4 ליטר (הטנק עצמו 5 ליטר אבל אני מכניסה 4). הוא צריך משאבת אוויר בגלל זה? אני ממש חדשה בכל הקטע ואני לא רוצה לעשות טעויות באקווריום גדול עם כל שאר הדגים... נראה לי שאבן אמוניה דווקא זה דבר מעניין ובשביל 3 ש"ח בחודש אני אשמח להוריד מעלי דאגה לאמוניה באקווריום.

דגי זהב לא יכולים לחיות עם דגי...

מי חמים. אקווריום שעולה 700 שקל אפרש למצוא כולל סטנד וכל הציוד בפנים. בקשר לשאלה של 5 ליטר לא הבנתי. (אולי בגלל שלא קראתי את השירשור לפני) ובקשר לחניות אני לא מכיר בירושלים אבל אני ממליץ לך על דני דג בהרצליה או בראשון לציון ואם תקני ביותר מ50 שקל יורידו לך 10% אם תבקשי. או שתלכי לאלמוג זו-סנטר בנס ציונה , מבחר רחב של דגים וחנות מאוד מקצועית.

MaaYan B23

New member
נראה לי שכבר הגבתי ל...

..אותה הודעה כמו שלך אבל אני אגיב שוב.. חלק מדגי הזהב אכן יכולים לחיות עם דגי מים חמים [26-28 מעלות].. אצלי באקווריום עד לפני חצי שנה חיו שני טלסקופים איזה שנתיים, כמעט ללא מחלות בכלל.

וזה מראה על חוסר ידע שלך ולקיחת

סיכון. אני בטוח שהדג חי בסבל אומנם הוא שרד. אני שמח שאתה שמח שגרמת לו לחיות ככה.

MaaYan B23

New member
אני מכיר הרבה מגדלים שיש...

להם דגי זהב במים חמים וחיים אצלם בלי נזק וכלום לא קרה להם.. אולי פשוט הידע שלך לא מספיק רחב.. בעניין הזה

לא רציתי להגיע למצב הזה אבל אם

אתה אומר לי שאין לי מספיק ידע ולא ממש היאמצתי בהודעה שלך עכשיו אני כן יתאמץ קצת. זה שאתה אומר לי שהוא חי אצלך במים חמים וגם אצל עוד חבר שלך זה לא אומר שככה זה צריך להיות. אתה חי? קר לך? חם לך? נכון אבל אתה שורד את זה בדיוק כמו הדג ששורד. אבל שחם לך אתה סובל ורוצה קור... ועוד קיץ... ושקר לך אתה רוצה חום נכון? אבל אתה עדין סובל כנ''ל לגבי הטלסקופ הוא גם סובל אבל שורד. אל תדאג הוא ימות לך עוד מעט שיתחיל להיות יותר חם. זה כמו שתשים אוסקר באקווריום 40 ס''מ ותגיד שהוא קטן ושוחה כל היום... תתחיל לקחת את עצמך ביידים ולחשוב לטובת הדג שלך מאשר מה שאנשים אחרים עושים לא כולם מבינים ומי שלא מבין עושה שטיות וטעיות ולא ממש אכפת לו. ועכשיו הינה הפרופיל של טלסקופ להראות לך הוכחה גם: אורך: 120 מ''מ מוצא: סין זיהוי המינים: בעונת הרבייה הזכר מצמיח גבשושית על הראש הטיפול: קל שיטת רבייה: תטולת מפוזרת רבייה באקווריום: קלה טמפרטורה: 8-20 מעלות צלסיוס חברותיות: כל המינים מיקום: כל האקווריום ועכשיו אל תבלבל בשכל יותר על זה שהוא חי בתנאים טובים.

MaaYan B23

New member
...

אוקיי.. הבנתי אותך, וגם אני מכיר את פרופיל הטלסקופ בעל פה. אני רוצה לציין משהו, לא נתתי דוגמא שלי ואצל חבר שלי הוא שורד, אלא התכוונתי שעוד מגדלי דגים בעלי חנויות מגדלים אותו ככה. יש מה שנקרא אבולוציה, כמו שיש אנשים שיתרגלו למקומות מחיה קיצוניים.. כמו שהדגים שאנו מגדלים באקווריום התרגלו והתפתחו אחרת לעומת דגי פרא, כך גם חלק מהדגים שיתרגלו לתנאים אחרים מאשר מוצאם.

duel

New member
אני לא חושב כמוך

דווקא לגבי דגי מים קרים ואם הזכרת טלסקופ. הטלסקופ דווקא יותר חלש מהקומט/קוי/קרפיון - בגלל ההתערבות של האדם בדג הזה (וגם שליירים, כיפה אדומה ועוד). תשכח מאבולוציה שמתרחשת בתקופה של 100-200 שנה זה נמדד על פני כמה מאות אלפי שנים. לגבי בעלי החנויות שהזכרת, לדעתי, אחוז המוכרים המקצועיים בתחום לא עובר את ה-10% כך שאל תקח זאת כדוגמה. קח בחשבון שהדגים באקוווריומי המכירה בחנות מתחלפים מהר, הם לא חיים שם תקופות אלא תקופת מעבר קצרה. ** תמיד יש יוצאי דופן **

כמו שDUEL אמר,

אבולוציה = תהליך של אלפי שנים, לא בגלל שמישהו שם דג זהב במים חמים. לפי ידיעתי אין בגלל 'טלסקופ פרא', זה דג שלא קיים בטבע. הדג הזה פשוט לא בנוי לחיות בטמפרטורות כאלו, נכון שהוא ישרוד, אבל אלה לא תנאים אופטימליים.

-

דגי זהב אכן זקוקים למים קרים, הם שורדים גם במים חמים כיוון שהם דגים עמידים וחזקים (בדיוק כמו שגם אתה תחיה בטמפרטורה של 35 מעלות, אבל אני לא בטוח שתהנה), אבל הם אכן סובלים יותר במים חמים, יותר חלשים, ויותר חשופים למחלות.

duel

New member
../images/Emo92.gif

1. בירושלים יש הרבה חנויות שיש להם מבצעי אקווריומים עם כל הציוד+מעמד: מרכז מסחרי רמת אשכול, מול שוקניון(אגריפס), תחביב, ספארי, ג'ונגל, אקווה-גן ליד מודיעין, נעים במים רמת רזיאל. יכול להיות ששכחתי חנות או שתיים בירושלים אך נראה לי שזה יכסה את רצונך. תרימי טלפון ושאלי על מבצעים. 2. את האקווריומים מוכרים עם פילטרים מכניים - תבקשי פילטר ביולוגי המופעל ע"י משאבת אוויר במקום - ראי בגלריית ציוד. 3. אל תערבבי דגי מים קרים(זהב, טלסקופ ועוד) עם דגי מים טרופים - ראי בשאלות נפוצות. 4. הדג ימות כי רמה הכי קטנה של רעל היא ביחס של 4 ליטר וזה מסוכן. 5. כל מיכל שיש בו דגים מומלץ לשים פילטר אשר יספק חמצן וסינון. 6. תרדי מאבן האמוניה - טעות לבסס אקווריום בריא על כך - פילטר ביולוגי יחסוך לך את כל ההתעסקות ויחסוך ממך את דאגת האמוניה באקווריום. קראי בשאלות נפוצות. בכל שאלה אל תחסכי מאיתנו.

למעלה