התייעצות לגבי עסקה ודמי ניהול

the fire dragon

New member
התייעצות לגבי עסקה ודמי ניהול

בס"ד
שלום. אני עוקב אחרי הפורום זמן רב ובהזדמנות זו מודה לכל השואלים והמשיבים שתורמים מהידע שלהם לטובת אחרים!
מעט רקע על עצמי: מאז 2012 גיששתי את דרכי אל עולם הנדל"ן בארה"ב. קראתי, למדתי, טסתי לארה"ב לפגוש "אנשי שטח" ואז מצאנו איש נדל"ן מקומי שאנחנו מכירים וסומכים עליו. הקמנו, בזהירות LLC. אנחנו פועלים באיזור מיאמי. המנהל שלנו אחראי על תהליכי הרכישה, שיפוץ לפני השכרה וכמובן ניהול שוטף של הנכסים שלנו. רכשנו מאז 11 דירות במחירים של 20K-50K כשאנחנו ממוקדים בתשואה שוטפת מההשכרה ופחות מהעלייה\ירידה במחירי הנכסים- הכוונה היא לשבת עליהם לשנים רבות וליהנות מהתשואה השוטפת. אנחנו מאוד מרוצים מהמנהל שלנו- הוא עושה עבודה מדהימה. ישר כמו סרגל, מסור בצורה יוצאת דופן וגם התשואה שאנחנו משיגים (כ- 10-11% נטו) משמחת אותנו. לאחר שכבר קשה לנו למאוד למצוא דירות באיזורים בהם אנחנו פועלים ומכירים , במסגרת המספרים שהחלטנו שנכון לנו לעבוד לפיהם, התחלנו לחשוב על כיוונים אחרים.
אחרי כל ההקדמה הארוכה לעניין.
למנהל שלנו יש 2 חברים קבלנים. אנחנו שוקלים להכנס לעסקה של רכישת קרקע בנייה עליה ומכירת הבית החדש. "חלוקת העבודה" בפרוייקט אמורה להיראות בערך כך: אנחנו משקיעים 100K, משקיע נוסף משקיע 100K, שני החברה הקבלנים בונים את הבית עם מימון שהם מביאים. המנהל שלנו אמור לדאוג לאינטרסים שלנו לאורך תקופת העסקה. לראות שקבלנים עובדים בסדר, עומדים בזמנים, מתנהלים כלכלית בהתאם לתוכניות וכד'. עד עכשיו העבודה שלו היתה מוגדרת- ניהול הנכסים שבבעלותנו . בפרוייקט החדש זו עבודה מסוג חדש ואנחנו מתלבטים כיצד לתמחר אותה.
בעקרון המחשבות שלנו הם בכיוון של סכום מסויים (אחוז מסויים מהרווח הנקי) עבור "השידוך" ותפירת העסקה וסכום נוסף (אחוז מסויים מהרווח הנקי) עבור הפיקוח על העסקה. כיצד לדעתכם נכון לתמחר את העבודה של המנהל? אני מבקש לשמוע, במידת האפשר, רק התייחסויות לנושא התמחור של עבודת ה"פיקוח" של המנהל ולא על טיב העסקה. אני כרגע בארה"ב בודק אותה בשטח. אני מנסה ללמוד ממנוסים ממני כיצד לתמחר את המנהל. כמובן שבסופו של דבר זה יהיה מו"מ ביננו ועל הכל נצטרך להסכים- אבל איזה ,"תג מחיר", אם קיים, יש לעבודת הפיקוח של המנהל שלנו. כיוון שאני כרגע במיאמי ונמצא הרבה בשטח- אני לא זמין להגיב לשאלות או הבהרות- אבל כשאגיע למחשב - מייד אגיב. תודה רבה!

dantheman12

New member
ניהול שיפוץ

שלום לך,
&nbsp
בתמחור ניהול של נהוג לגבות 10% מהסכום. אם השיפוץ הינו בסך 10,000$, לוקחים 10,000$.
אתה גם יכול לתת את זה בצורה של EQUITY בנכס הנרכש אם אתם שותפים מעבר לזה.
&nbsp
בהצלחה

למעלה