התייעצות לגבי ספריה מתחת למדרגות

התייעצות לגבי ספריה מתחת למדרגות

אנחנו
בונים כרגע את ביתינו ונצטרך להכריע בקרוב. שני גרמי המדרגות אצלנו צמודים מקבילים ולא ריש. הכרם הנמוך יותר ס גור ומחובר למחסן. הגרם העליון של המדרגות יצוק בדירוג ולא ככבש. מתוכננת ספריה מתחת למדרגות שיצוקות בדירוג.
עד כאן נשמע רגיל למדי. בפנטזיה שלנו רצינו ספריה דו צדדית שצידה האחד יהווה מעקה לגרם המדרגות הנמוך (מתחיל להסתבך) וצידה האחר יהווה ספרייה בפינת המשפחה.
התייעצנו עם נגר אומן שאמר שמדובר במשהו נורא מסובךוהצעת המחיר שנתן היתה יותר גבוהה מהמטבח.
ולמה צריך לקבל הכרעה בקרוב? כי אם נרד מזה נצטרך להוסיף קיר במקום מעקה בגרם המדרגות הנמוך, כדי שלא יראו מבעד למעקה גב של ספריה. ואני חוששת ממדרגות קלסטרופוביות בין שני קירות.
לנו היה נראה שמדפי ספרים שתוחמים מדרגות יכול להיות משהו קסום, סטייל חנות ספרים ישנה (תמול שלשום), ומיוחד.ועם זאת גם פתרון אחסון ראוי
אשמח לשמוע את דעתכם..
תודה

יותר מידי תאורטי, עיצוב מקצוע ויזואלי

עקרונית בטח רצוי לנצל את השטח לאחסון ואפשר לפשט נגרות, לשלב עם חומרי בניה ו\או ברזל, צריך לתכנן משהו הגיוני.
גם הכיוון לאוורר את השטח ולא לסגור נכון. גרם מדרגות יכול להיות משהו שמוסיף לחלל, כמו פסל, לא הייתי מוותרת כל כך מהר.

תודה על התשובה המהירה, אם כי לא לגמרי הבנתי למה התכוונת

הבנתי שאכן כדאי לוותר על הקיר, אך למה הכוונה לפשט נגרות? או "יותר מידי תאורטי..." והאם נראה ריאלי / יפה / שבמקום מעקה יהיו מדפי ספרים. (שייאפשר גם להשאיר מדף ריק ודרכו קשר עין עם פינת המשפחה שלמטה
תודה

את מתארת משהו מילולית

אני לא ראיתי, לכן תאורטי, באויר ובדימיון, לא מספיק, תיאור מילולי לא נותן לי מושג איך זה יושב בחלל ומה אפשר לעשות ומה יפה ומתאים שם.
אפשר לתכנן משהו שיהיה שימושי כמדפים וגם מאוורר ולא לשכוח שיהיה תיקני כמעקה מבחינת המרווחים.
לפשט נגרות זה פחות או יותר לעשות תכנית שלא מבהילה נגרים, ברורה ונכונה למקום. מקווה שיותר ברור.

מרי פופ

New member
נשמע מקסים! אכן מסובך ויקר...

אבל גם מעקה מעוצב קצת, עולה לא פחות מ 1,000 ש"ח למטר.
אם אכן יהיו מדפים ספרים בתור מעקה, צריך לחשוב איך לאבטח את הספרים שלא יפלו למטה ואיך לעשות מדפים שילדים לא עוברים דרכם. בגדול יש התנגשות עם התקן כי מפתח של יותר מ 10 ס"מ הוא כבר לא בטיחותי.
זה יכול כאמור לעבוד אם הצד השני של הספריה, החלק הגבוה שהום גם המעקה, יהיה עם סגירה מסויימת שמקטימה את המרווחים ומונעת נפילות ואת הספרים יוציאו מצד המדרגות. סגירה יכולה להיות עם משרביה, ממתכת למשל...

למה להשקיע כל כך הרבה בגרם מדורג

שאמור להיות כמו פסל בחלל, ואחר כך לסגור אותו עם ספריה?!
דוקא שילוב עם ספריה יותר יפה בעיני לכזה שיצוק בקו ישר. זה גם הרבה יותר זול - גם לנגרות וגם לביצוע המדרגות.
&nbsp
את הרעיון של מדפי הספרים דוקא אהבתי מאד.
את גב הספריה אפשר לעשות מזכוכית חלבית/אסיד, וכך זה מעביר אור ברווחים בין הספרים, וזה פחות קלאוסטרופובי.
&nbsp
&nbsp

הרבה תודה לכולכם, אכן אנסה לשרטט שיהיה פחות מסובך לנגרים..

ולשאלתך, הגרם המדורג אינו מייקר לנו בשלד כיוון שציינו זאת מראש כשסגרנו עם הקבלן.
את ההשראה לכמה מקסימה יכולה להיות ספריה מתחת מדרגות מדורגות קיבלנו מתמונות דוגמאת זאת http://www.mako.co.il/living-home-styling/furniture/Article-15bd86a9c153d31006.htm
אני יודעת שגם ספריה מתחת גרם רגיל של מדרגות (משופע ולא משונן) יכול להיות מקסים, בחיפוש תמונות ברשת מצאתי את זאת שתכנן ובנה חבר טוב שלנו http://www.abrenner.co.il/stairs_5.html
אבל משהו בכל זאת שבה את ליבנו במדרגות המדורגות גם מתחת..
אם נצליח אשמח לשתף כאן.

בכנות?

שתי התמונות מחרידות אותי. עזבי ספריה, כל מה שאני "רואה" שם זה רק ילדים נופלים . באחד אין מעקה בכלל, בשני הוא בלתי תקני בעליל.
&nbsp
הרהיטים שמתחת למדרגות שניהם יפים.
לטעמי הרהיט הראשון יפה יותר, כי השני סגור ולא ספריה,
אבל המראה של קו אלכסוני ישר יותר מתאים לספריה, יותר "נקי".
&nbsp

מרי פופ

New member
מאוד קל ויפה אם לא מקפידים על תקן...

כמעט כל גרמי המדרגות בכתבה יפים ולא בטיחותיים.
זו בדיוק הקושי שציינתי בתשובה שלי, איך לעשות אינטגרציה בין היופי לבן הצורך שיהיה גם בטיחותי.

למעלה