התייעצות לגבי ליסינג פרטי

Dog Lover 26

New member
התייעצות לגבי ליסינג פרטי

היי חברים,

אני מתעניין בליסינג פרטי (נהג חדש, מעל גיל 24), רציתי לדעת מה כדאי (איזה סוג ליסינג) והאם כדאי, קראתי קצת על הנושא, עושה רושם שכל החברות בתחום לא אמינות בלשון המעטה.

הרכב יישמש אותי לנסיעות בתוך איזור ת"א וגוש דן בלבד.

מתעניין בליסינג כיוון שאין לי אפשרות כלכלית לרכישה ובנוסף , לא מעוניין להתעסק עם מכירה שלו בעתיד.

אשמח לייעוצכם.

תודה.

Dog Lover 26

New member
יש ברשת המון תלונות ותביעות נגד החברות הללו..

על נושאים של אמינות, שקיפות, שירות וכו'.
טוענים שנאמרים דברים והבטחות מסויימות במעמד הרכישה ולאחר מכן מתברר שהם לא רשומים בחוזה וכו'.

enigo

New member
אין לך אפשרות לקנות - אבל אתה יכול לשלם אלפי שקלים כל חודש?

יש שני סוגים של ליסינג - אחד הוא בעצם צורה של מימון. במקום הלוואה מהבנק אתה לוקח הלוואה מחברת הליסינג ומשלם לה בתשלומים. היתרון - לא צריך להתעסק עם המכירה ומקבלים מימון על כל שווי הרכב. החסרון - אתה מחוייב לתקופה ארוכה יחסית (שנתיים וחצי עד שלוש בדרך כלל).
השני הוא ליסינג תפעולי, שם אחר להשכרה ארוכת טווח. צריך לשים לב לתנאים המדויקים כי יש כל מיני שירותים שלא תמיד כלולים (למשל איסוף לטיפול מהלקוח). בנוסף צריך לשים לב לסעיפי נסועה מותרת, עלויות בהחזרה על תיקונים שונים ועוד. נדמה לי שראיתי מדריך די מפורט על ליסינג תפעולי לאנשים פרטיים באתר "אוטו". שווה לחפש אותו לעוד פרטים.

Dog Lover 26

New member
אוקיי, אדייק יותר...

יש לי לא אלפי, אלא תקציב של כ-1000 ש"ח בחודש +/- להוצאה כוללת על רכב.

אין לי גם אפשרות לשלם מקדמה שראיתי שברוב החברות רוצים.

אני מחפש את הדרך הכי טובה עבורי לרכישת רכב, לכן ביקשתי ייעוץ, אולי ישנה דרך יותר טובה מליסינג בשבילי...

enigo

New member
בתקציב הזה אתה יכול מקסימום קטנוע משומש, וגם זה לא בטוח

רק ביטוח חובה וג' לנהג חדש יוצא בסביבות 200 שקלים בחודש. דלק וטיפולים - בערך שקל לק"מ. משמע גם אם אתה נוסע הרבה פחות מהממוצע אתה כבר באלף שקלים לחודש - וזה לפני תיקונים וירידת ערך. כך שאפילו אם תקנה רכב ישן, בסיסי ופשוט אתה לא תעמוד בתקציב.
ברכב חדש רק ירידת הערך היא בערך אלף שקלים בחודש, לפני כל השאר - ולכן גם ליסינג על אוטו כזה יעבור בקלות את התקציב הזה.
אם תכפיל את התקציב אולי יהיה אפשר למצוא משהו.

Dog Lover 26

New member
הבנתי, אז איך זה שראיתי באתרי הליסינג

מכוניות חדשות בלסיניג פרטי החל מ-600 ש"ח ?

חן 1111

Active member
תקרא גם את האותיות הקטנות

זה אחרי מקדמה די גדולה, ותשלום בסוף התקופה. ככל שאתה מקטין את המקדמה, התשלום החודשי עולה. לא שווה לך.

enigo

New member

Dog Lover 26

New member
הבנתי. אז אולי שווה לי לקחת הלוואה קטנה ולרכוש רכב יד שנייה

בתקציב של נניח 10K , מומלץ בכלל לקנות רכבים כ"כ ישנים?

xrlmike

New member
תלוי בכמה ידע ונכונות יש לך לטיפול עצמי ברכב

אם תדע לפתור בעיות חשמל קטנות ושאר בעיות קטנות לבד - תוכל למצוא במאמץ רכב בעלות כזו שישרוד, רצוי ידני
אם כל שטות תגרור נסיעה למוסך זה יהיה סיוט מתמשך

חן 1111

Active member
כן. זה מומלץ למי שלא מעוניין להוציא יותר.

ורכב ישן ומטופל יכול לשרת אותך מצוין.
יש לי סובארו ג'סטי ששווה אולי 2000 שקל, ומשרתת אותי כבר כמה שנים למרחקים קצרים. כמעט אפס הוצאות על אחזקה.
ב-10K אתה יכול למצוא משהו לגמרי לא רע.

טושטוש32

New member
שכל שעתיים יכנס למוסך

זה מה שקורה עם רוב הרכבים שנמכרים בסכומים כאלה.

חן 1111

Active member
אתה צודק, עדיף לקנות רכב חדש ב-100K שקל.

עדיף להיות עשיר ובריא. אף פעם לא הבנתי למה אנשים מעדיפים להיות עניים וחולים.
רק בעיה אחת, מי שיש לו רק 10K כנראה לא יכול להוציא יותר.
וכמו שכתבתי, יש לי רכב בן 24 שנכנס למוסך בדיוק פעמיים בשנה, וגם זה רק בגלל שהוא עושה טסט פעמיים בשנה וצריך כל פעם להביא אישור מוסך. באותה הזדמנות גם עושים טיפול, ואם צריך לתקן משהו מתקנים. לא צריך הרבה.
ויש לי עוד רכב בן 13, שעולה בערך 10K, ובאמת נזקק לשלושה תיקונים בשנה האחרונה (צרפתי, מה לעשות...). נזילת שמן מאיזה רכיב, בעיה חשמלית בפנס, ועוד נזילת שמן מצינור. אני מתקן לבד, אבל גם במוסך כל שלושת התיקונים האלה היו מסתכמים בכמה מאות שקלים.

טושטוש32

New member
מסכים עם כל מילה

נסה להגדיל את התקציב ותבדוק על רכב משומש בחברות כמו אלבר ודומות לה. לפעמים אפשר לצאת עם מציאות.

Dog Lover 26

New member
כן, אני חושב שזו תהיה האופציה היחידה

רכב יד שנייה, ולקיחת הלוואה עם פריסת תשלומים נוחה מהבנק.

זו האופציה יחידה ?

זו מסקנתך אחרי כל ההסבר שזכית לו כאן בשרשור? (קרא שוב והפעם תתמקד במה שרשם לך חן1111)

אובדן העצמאות הכלכלית בעבור חתיכת פח מזורגגת המחוברת ל4 גלגלים היא טיפשות לשמה.
א. תלמד לנהוג (בידני) כי רכב ישן גיר ידני הוא אמין וזול משמעותית יותר מאשר רכב ישן גיר אוטומט. שווה לך להשקיע כדי לא להרתע.
ב. בהדרגה תלמד לתחזק לבד. זה עסק קל שחוסך המון. אין טוב מרכב ישן ללימוד זה כי אינך כבול למוסך x או ליבואן y.

למעלה