התייעצות לגבי טיפול בדיבור

mybaby9

New member
התייעצות לגבי טיפול בדיבור

שלום לכולם, זו כניסה ראשונה שלי לפורום ולמרות שאני נחשבת "מנוסה" (יש לי שני ילדים) רבות השאלות ולרוב שאלות ישנות דורשות תשובות חדשות. אני רוצה להתייעץ בנושא טיפול בדיבור, הודעה דומה נמצאת גם בפורום חינוך לילדים ולנוער. בני בן ה 5 הגה עד כה את האות ל' כמו י' (יוא רוצה, ימה...). מסיבה לא ברורה, אנחנו משערים שהתחילו הערות בגן, הוא מנסה להגות ל' אבל בצורה ממש לא נכונה. רופאת הילדים המליצה להתייעץ עם קלנאי/ת תקשורת. תור בקופ"ח כללית בת"א רק בעוד חצי שנה!!!! שאלותי - האם מישהו מכיר את מכון רותם? בי"ח שניידר נמצא בהסדר של המושלם- האם למישהו היה נסיון בהקשר זה? אשמח גם להמלצות על אנשי מקצוע אחרים. תודה!!!

dana015

New member
טיפול בל'

אז ככה - שיבוש של החלפת ל' בי' הוא שכיח למדי. עם זאת, מצפים כי הוא יעבור עד גיל 4, ולכן בגיל זה אכן כבר יש בהחלט מקום להתערבות של קלינאית תקשורת. הטיפול הוא לרוב פשוט יחסית ולא ממושך, במיוחד במקרה של מוטיבציה גבוהה (כפי שאת מציינת אצל בנך). ידוע שישנה בעיה עם המתנות ארוכות, אבל הייתי מציעה לך לפנות בהקדם לאחת הקלינאיות העובדות במסגרת הקופה שלך (או כל מכון שעובד בהסדר עם קופ"ח), מאחר שבגיל 6 כבר יאשרו לך מכסה של הרבה פחות טיפולים. תנסי לברר בקופ"ח שלך עם מי הם עובדים או לחלופין - לנסות לאתר קלינאית תקשורת דרך אתר האגודה של קלינאי התקשורת (יתכן שתוכלי ללכת באופן פרטי ולקבל החזר מהמושלם, כל קופה עם ההסדרים שלה...). אני מצרפת לך את כתובת האתר. בהצלחה!
דנה (קלינאית תקשורת
)

למעלה