התייעצות לגבי חתולה עיוורת

lika m

New member
התייעצות לגבי חתולה עיוורת

בוקר אור אימצנו השבוע גורון קטן וגם גורה (בערך 4 חודשים) עיוורת לחלוטין (לא ידעו לומר לנו אם היא נולדה ככה או התעוורה מאוחר יותר) שפורסמו בפורום ע"י זולו... (תודה לזולו ולאמהות האומנות!
אשמח לשמוע כל טיפ או עצה שיש למי שמגדל חתול עיוור. ברוב המקומות קראתי שזה "אותו הדבר כמו לגדל חתול רואה" אבל נכון לעכשיו (היא אצלנו כמה ימים) זה לא כ"כ מרגיש ככה...
היא עושה פיפי בארגז החול אבל כבר פעמיים עשתה קקי מחוץ לארגז, היא לא מכסה את החול כשהיא עושה בו פיפי, היא נוהמת כשהיא נתקלת בגורון ואז לא מפסיקה לנהום לעצמה. היא נושכת אותנו המון. האם מישהו מכיר תופעות כאלה בחתולים עיוורים (או שאולי זה ייחודי לרכש החדש שלנו)? כיוון שאנחנו חדשים יחסית באיזור ת"א אשמח להמלצות על וט' מוצלחים, עדיפות לאיזור דר' ת"א). תמונות בקרוב. תודה!

ויקסי

New member
לי יש את איב ה../images/Emo47.gif

שגם היא עיוורת לחלוטין, אצלה זה מלידה (היא הגיעה אלי בגיל שבועיים) היא נולדה פשוט בלי עיניים. זה באמת כמעט כמו לגדל חתול רואה, גם אני שמתי לב לעובדה שהיא לא מכסה את הצרכים בארגז אז אולי זה קטע של חתולים עיוורים אבל לגבי הקקי מחוץ לארגז לדעתי זה פשוט פישול בגלל הבית החדש ולא בגלל העיוורון. לחתול עיוור לוקח באמת יותר זמן להתרגל לסביבה חדשה עם שהוא מכירה אותה ולא נתקל בדברים וכך גם לגבי הריחות שלה ושל ה"יצורים" החיים בה. ריח הוא הדרך הכמעט יחידה של חתול עיוור לזהות את הסביבה שלו ולכן טבעי שהיא תנשוף על הגורון עד שהיא תלמד להכיר את הריח שלו, גם עם איב זה קרה כשהבאנו את סטפי הקטנה ועכשיו הן חברות הכי טובות בעולם. ולגבי הנשיכות אם זה מתוך משחק אז זה סתם בגלל האופי הגורי שלה אבל אם זה מתוך התקפה אז אולי זה גם קשור לזיהוי שלה את הריח שלכם. בכל מקרה תנו לה עוד קצת זמן בבית עד שתתרגל אליו, ואם יש עוד שאלות את מוזמנים לשאול אני כבר וותיקה בעיניין (אבי כבר כמעט בת שנה!)

enat06

New member
הי, זה יקח לה קצת זמן עד שתלמד להתמצא בבית..

לי יש חתול עיוור, סטיבי, מצאתי אותו כגור בן כחודש, כבר אז הוא היה עיוור, יש בו כמה תכונות ששונות מחתולים רואים ומצד שני הוא מסתובב ומתמצא בבית ממש כמו חתול רואה, יש לו הרבה בטחון עצמי והוא מטפס כמעט לכל מקום, יש מצבים בהם הוא לפעמים נותן מכות באוויר עם הכפות שלו, בזה הוא קצת שונה מחתולים רואים ונראה לי שזה סוג של התגוננות,זה בא לידי ביטוי לפעמים כשאני שמה להם אוכל או לפעמים במפגשים עם חתולי הבית האחרים. לגבי צרכים, אין שום בעיה, הוא עושה בארגז שלו בלי פספוסים גם כשאני מעבירה את הארגז מדי פעם למקום אחר הוא מיד מוצא אותו, לדעתי עניין הצרכים מחוץ לארגז הוא זמני, תני לה זמן ותראי אם זה ממשיך או שהיא מתרגלת, בכלל נראה לי שסבלנות היא מלת המפתח, היא פשוט צריכה "למפות" לעצמה את כל הבית ואח"כ תרגיש בטחון גדול יותר, הם באמת כמו חתולים רגילים לגמרי כשהם מתרגלים..

Cleopatra4

New member
זה יעבור לה

לוקח להם קצת זמן להתרגל... לנו יש חתול כמעט עיוור, כשאימצנו אותו עין אחת שלו כבר היתה גמורה והשנייה בקושי ראתה והיתה מודלקת. הצלחנו להציל קצת ממנה (2 ניתוחים אצל מומחית לעיניים), אבל הוא לא רואה טוב ובתור גור לקח לו כמה ימים ללמוד את הדירה. לגבי צרכים הוא מיד הסתדר עם זה, אבל היתה לי גורה בריאה לחלוטין שלקח לה כמה ימים ללמוד לעשות בארגז, כך שאני לא חושבת שיש מה להתרגש, תנו לה להסתגל כמה ימים
את יכולה לקחת אותה, לשים אותה בארגז ולעשות עם הרגל שלה תנועות של חפירה וכיסוי. מבחינת לעזור לה - נסו לא להזיז חפצים ממקום למקום יותר מדי, כי הם לומדים את המיקום. חוץ מזה חתול עיוור הוא באמת כמעט כמו חתול בריא לכל דבר, הם משחקים, משתוללים, קופצים על חלק מהמקומות ומה לא. לגבי וטרינר, לא מכירה בדרום ת"א אבל ידיד טוב שלי המליץ לי פעם על איזה וטרינר מקסים בבת ים, אם זה מתאים לכם אני אשאל או שנחכה ששאר חברי הפורום ימליצו על אחד בדר' תל אביב. היה פה שרשור וטרינרים מומלצים בפורום, חפשי ואני בטוחה שיש שם וטרינרים מהאזור שאת מחפשת. בהצלחה איתה !

../images/Emo109.gif מצטרף למה שאמרו מעלי

אצלנו לוקאס בהתחלה היה רק בחדר שלו והכיר בו הכל ובהדרגה יצא החוצה לחקור את הבית ואם משהו היה מפחיד אותו הוא היה יודע לרוץ לחדר חזרה בלי להתקע בכלום. אף פעם לא היו פיספוסים עם הארגז צרכים גם לא כשהעברנו אותו מקום היום הוא מכיר את כל הבית בעל פה, גם את המקומות הגבוהים (האוכל שלו למשל על מדף גבוה והוא יודע לעלות ולרדת ממנו) הוא גם יודע שיש רהיטים שזזים ושצריך לחפש אותם לפני שעולים עליהם - לדוגמא כיסא מחשב פוף וכו'. הוא סומך עלי לחלוטין ומרגיש בנוח על הידיים שלי (חלק גדול מהיום שלו הוא מבלה הפוך בידיים שלי
) הוא שובר די הרבה סטיגמות שיש על חתולים עיוורים: הוא אוהב לשחק דווקא בדברים שלא עושים רעש הוא יודע בדיוק איפה הוא נמצא אם אני מרים אותו ומניח במקום אחר כשאני קורא לו הוא מוצא אותי ורץ אלי בשניות ולאחרונה הוא אפילו למד לבד לפתוח דלתות! (קופץ ונתלה על הידית) העיצות שאני יכול לתת הם שאל תצפי ממנה לפחות מחתול אחר תלמדי אותה להגיע למקומות שהיא צריכה להגיע אליהם ולרדת מהם עם לוקאס למשל מספיק שאני אגיד "תעלה" ואקיש על המשטח והוא עולה וזוכר את זה תודיעי לה שאת הולכת להרים אותה או ללטף אותה שלא תיבהל אצלי הנשיכות נעלמו כשהתחלתי להגיד לו "ידיים" לפני שהייתי מרים אותו או קורא בשמו לפני ליטוף היא עוד תפתיע אותך
ההבדל שאני רואה בו מחתולים אחרים הוא שהוא חתול נורא רגוע הוא אמיץ מאוד ומתיידד עם כל אחד חדש שבא הביתה (אנשים וכלבים) ושהוא מאוד קשור אלי אני לא יודע מה מהם קשור לעובדה שהוא עיוור..

קיי דן

New member
תתאזרי בסבלנות

שבוע זה לא הרבה זמן לקליטת חתול כל שכן עיוור, מה גם שהם גורים אז לוקח להם זמן ללמוד עוד כמה דברים על הסביבה (כמו ילדים), שיהיה לך בהצלחה אני בטוחה שתיהני בהמשך.

lika m

New member
וואו אנשים ממש חיזקתם את ידינו

אנחנו כמובן נתאזר בכל הסבלנות הדרושה עד שהיא תרגיש בבית. בנתיים קצת נשבר לנו הלב לראות אותה נתקלת בקירות... אבל ברור לנו שכשהיא תכיר את הבית זה יפסק. ואיזה קטע - קוראים לה איווי, דומה לאיב...
בכל אופן תודה רבה על כל תגובה ותגובה!

למעלה